اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش کار با ilife 11

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش کار با ilife 11

سلام دوستان عزیز
    بنا به درخواست بعضی کاربران در این تاپیک آموزش کار با پکیج iLife 11 ارائه داده خواهد شد
    البته از نظر خودم آموزش خاصی لازم نداره ولی بهرحال بودنش بهتر از نبودنش هست
    البته من خودم فقط با iphoto کار کردم و فقط آموزش اونو میزارم ولی دوستان دیگر می توانند همکاری کنند و دیگر برنامه های این پکیج رو آموزش دهند
    اگر دوستی آموزشی گذاشت پست های اضافی حذف خواهد شد که آموزش مربوطه در ادامه مطلب قرار بگیرد
    با سپاس

i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

iphoto 11

بدون شک iphoto از بهترین برنامه ها و جذاب ترین آنها برای مک است
    برای شروع کار شما باید یک مانند آیتونز یک Album بسازید برای اینکار از منوی File روی New و سپس روی Album بزنید

سپس در قسمت آلبوم ها یک نام برای آن انتخاب کنید . من اینجا آلبومی به نام " Steve Jobs " ایجاد کردم

بعد از اینکار تعدادی عکس رو در آلبوم درگ می کنیم
    نکته : بعد از درگ عکس ها , عکس ها در iPhoto Library که در قسمت User < Picture هست ذخیره می شوند پس در واقع می توانید پس از درگ کردن عکس ها , عکس ها را از روی هارد مک بردارید بخاطر اینکه ۲ نسخه از عکس ها روی هارد شما نباشد
    البته بخاطر نامنظمی که در iPhoto Library هست پیشنهاد می کنم عکس ها را بطور کامل حذف نکنید و در یک هارد جداگانه نگهداری کنید
    البته بهترین کار است که حالت فرستادن به iPhoto Library رو غیر فعال کنید .
    از منوی file روی Preferences بزنید و وارد Advanced شوید
    و تیک Copy items to iPhoto Library را بردارید

استفاده از قابلیت Faces

بعد از باز کردن هر عکس , بعد از چند ثانیه پردازش می توانید از قابلیت Faces استفاده کنید . در این حالت می توانید براساس چهره افراد نیز یک تقسیم بندی انجام دهید . جالب اینجاست که می توانید مستقیم این تقسیم بندی براساس چهره را به آیفون منتقل کنید و در قسمت Faces در بخش photo آیفون آنرا ببینید

روش کار به این صورت است که پس از چند لحظه پردازش دو گزینه ممکن است که در سمت راست صفحه نمایش داده می شود این گزینه ها ممکن از جداگانه یا با هم ایجاد شود
    یکی از آنها unnamed هست
    این گزینه بهمراه یک شماره می آید مثلا 1unnamed یا 2unnamed و... این گزینه می گوید که مثلا دو نفر در این عکس هستند که صورت آنها توسط برنامه مشخص شده است ولی نامی برای این چهره مشخص نشده است که با کلیک کردن روی آن می توانید نامی برا چهره پیدا شده مشخص کنید

گزینه دوم Add a Face است که می توانید اگر چهره ای توسط برنامه مشخص نشد خود چهره ای رو مشخص کنید

پس از این با زدن کلید های جهت دار می تونید به عکس های بعدی بروید که در این حالت نیز ممکن است با ۳ حالت مواجه شوید

حالت اول:
    در این حالت چهره عکس بعدی مشخص میشود ولی اسم آن که شما به برنامه معرفی کرده اید رو تشخیص نمی دهد

شما روی unnamed بزنید و اسم رو باز برایش مشخص کنید

حالت دوم :
    در این حالت اسم خود به خود شناسایی می شود ولی شما باید تاییدش کنید

حالت سوم :
    در این حالت حتی چهره هم پیدا نمی کند و خودتون می توانید روی Add Face بزنید و مکان چهره رو تعریف کنید

برای مشاهده چهره های مختلف روی Faces بزنید

مثلا چهره Steve Jobs که مشخص کردیم

نمونه از این قابلیت پس از ارسال به آیفون

قابلیت Places
    این نیز دیگر یکی از بهترین قابلیت های iphoto است
    این حالت برای دوربین های Gps دار است که در iphoto مستقیم می توان مکان عکس ها هم روی نقشه مشخص کند
    ولی برای دوستانی که دوربین Gps دار ندارند نیز این قابلیت , قابل استفاده است

برای فعال این قسمت از منوی file روی Preferences بزنید و وارد Advanced شوید
    و گزینه Look up place رو روی Automatically تنظیم کنید

خوب الان می توانید هر عکس یا آلبومی را انتخاب کنید و سپس از تب های پایین روی info بزنید و Place را در گوشه سمت راست صفحه مشخص کنید
    در اینجا آدرس این آلبوم رو آدرس اپل می گذارم
    1 Infinite Loop
    Cupertino CA 95014
    United States

خوب پس از این اگر بر روی Places در گوشه صفحه کلیک کنید می بینید در نقشه مکان عکس ها مشخص شده است و روی هر یک از پین ها کلیک کنید عکس های آن نقطه نشان داده می شود

نکته جالت اینجاست که باز هم مثل Faces میتوانید تمامی اطلاعات Places رو به آیفون منتقل کنید و در قسمت photo در آیفون می توانید عکس ها رو با اطلاعات نقشه آنان ببینید

ساخت Album Book

برای اینکار عکس های مورد نظرتون رو انتخاب کنید و سپس از گزینه Create روی book کلیک کرده

بعد کلیک روی این قسمت می توانید نمونه فرم های آلبوم های ساخته شده رو مشاهده کنید . مدل های متنوعی دارد حتی می توانید شکل فنر بندی یا صحافی آنرا نیز انتخاب کنید

اگر دقت کنید پایین صفحه نوشته 19.99دلار
    حتما می دانید که اپل در iphoto 11 این امکان رو فراهم کرده که آلبوم های ساخته خودتون رو برای اپل بفرستید که برای شما آلبوم ساخته شده را چاپ کنید . برای این آلبون قیمت 19.99دلار است

در بخش بعد می توانید از قسمت آلبوم ها , آلبوم مورد نظر را انتخاب کنید و شکل کار را مشخص کنید

Slide Show

برای استفاده از این قابلیت عکس های مورد نظر را انتخاب کنید و سپس روی Slide Show در پایین صفحه بزنید
    در این صفحه می توانید با افکت های بسیار بسیار زیبا , یک Slide Show از آلبوم خود درست کنید

همچنین این برنامه قابلیت اتصال مستقیم به فیس بوک را دارد که می می توانید براحتی عکس ها را به فیس بوک بفرستید و حتی نظرتی که دوستتانتان در فیس بوک برای عکس ها میگذارند را نیز مشاهده کنید

برای هماهنگ سازی بین iphoto و آیفون می توانید از آموزش زیر استفاده کنید
    در این آموزش , آموزش ارسال عکس ها , Faces و Places روی ایفون ارائه شده است
    http://www.i-phone.ir/forums/thread21049.html
    ویرایش توسط roozbeh7000 : https://i-phone.ir/forums/member/226-roozbeh7000 در ساعت 08-08-2012, 01:35 PM
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

نظر

با اجازه ی آقا روزبه چند تا نکته رو بگم : در جالت سوم شما میتونید برای تشخیص face ها به قسمت face رفته و بعد بر روی یکی از نمونه های صورت که صورت فولدر هست کلید کنید پس از ورود به اون با زدن این دگمه :

در پایین صفحه شما میتونید از قابلیت تشخیص چهره ی فوق العاده در iPhoto استفاده کنید. این قابلیت واقعا خیره کننده است.
      ( آقا روزبه اگر شما خودتون این مطالب رو به صورت زیباتری توضیح میدید لطفا این پست ها رو پاک کنید تا از کیفیت آموزشتون کا سته نشه )

همچنین شما با این روش میتونید رنگ زنده ی عکس ها رو مشاهده کنید که به صورت اتومات تنظیمات رو انجام میده و مثل یک جادو عکس رو زیبا میکنه
      ۱.ابتدا بر روی عکس مورد نظر کلیک کرده
      ۲.سپس دگمه ی edit در پایین رو زده
      ۳.پس از آن بر روی exchange کلیک کنید

حالا مشاهده میکنید که چه تغییر زیبایی در عکستون ایجاد شده

نظر

ممنونم دوست عزیز davidbeckham
        شما خیلی خوب توضیح دادید و نیازی به ادیت نیست
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

نظر

مرسی
          کامل بود

نظر

بسیار کامل بود.ممنونم روزبه جان

نظر

سلام
              ممنون از آموزش كاملتون . ببخشيد كه سوالمو اينجا مطرح ميكنم .
              تو تصوير اولي كه تو اين تاپيك هست يه حالي از سيستم نشون ميده كه آلبوم و كارت پستالها تو كتابخانه قرار گرفته است . من هر چي تو سيستم گشتم همچين جايي رو پيدا نكردم . در صورت امكان راهنمايي بفرماييد.

نظر

وقتي شما چند آلبوم عكس ( منظور اون آلبوم هاست كه إمكان چاپش هم هست ) بسازيد مي توانيد تو كتابخونه اونها رو ببينيد
                i-phone.ir
                The Best or Nothing

نظر

ilife

تو ورژن قبلي چند تا آلبوم و تقويم ساخته بودم كه تواين ورژن هم وجود داره بازم دو تا اين ورژن درست كردم يعني با اون روش كه خودش عكسهارو پيش فرض با آلبوم ها نشون ميده نه مثل روش قبلي كه بايد عكسهارو يكي يكي تو كادرها قرار ميدادي ولي بازم همچين چيزي وجود نداره و يا من جاشو نميدونم.

نظر

با درود
                    وتشکر از آموزش خوبتان،
                    من هرکاری کردم نتوستم موقیت عکسهام رو که در برنامه iPhoto اضافه کردم رو در گوشی بیارم،ممنون میشم اگه دوستان راهنمایی کنن.

نظر

ریست کردم درست شد

نظر

صبر کنید ..
                      X