اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش استفاده از نقشه گوگل در MotionX GPS به صورت آفلاین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش استفاده از نقشه گوگل در MotionX GPS به صورت آفلاین

مقدمه:
    نرم افزار MotionX GPS بنظر من از همه نرم افزارهای آیفون ( چه اپ استور و چه سیدیا) یه سرو گردن بالاتره و امکانات زیادی داره که نرم افزاری مثل xGPS خیلی با اونها فاصله داره. (به جز navigation که بنظر من برای ما تو ایران خیلی مهم نیست)
    این نرم افزار به دلیل رعایت کپی رایت نمیتونه نقشه گوگل رو دانلود کنه و فقط قابلیت دانلود نقشه های اپن استریتس رو داره که برای ایران خیلی ناقص است
    من در اینجا آموزش استفاده از نقشه گوگل مپز رو در MotionX GPS ارائه میکنم

ملزومات:

1- آیفون جیلبریک شده و نرم افزار ifunbox یا مشابه برای انتقال فایلها

2- نصب MotionX GPS (آخرین ورژن فعلی 12.9 است که من استفاده کردم) - تا ورژن 18 تست شد و جواب داد

3- دانلود نرم افزار xGPS Manager برای دانلود نقشه توسط خودتون
    دانلود xGPS Manager

4- دانلود نرم افزار Mapv4v5Converter برای تبدیل نقشه xGPS به MotionX
    لینک مستقیم

روش کار:

1- نقشه تهران + ایران را از لینک بالا دانلود کنید و یا نقشه مورد نظرتان را با xGPS Manager دانلود کنید.

2- نرم افزار Mapv4v5Converter را نصب کرده و مطابق شکل فایل xGPS_map.db را به فایل با فرمت مخصوص MotionX تبدیل کرده و در یک فولدر بریزید. تعداد فایلهای خروجی برای فایل نقشه ایران + تهران 16587 فایل میشود (از تعداد زیاد فایل نترسید)

[

3- با استفاده از ifunbox یا نرم افزار مشابه فایلهای با پسوند .data یعنی همان 16000 فایل را در فولدر زیر بریزید فقط کمی صبر داشته باشید چون طول میکشد.
    مسیر فایلها:
    اول به var/mobile/Applications بروید
    سپس آیکون GPS را پیدا کنید و وارد آن شوید (اگر از ifunbox استفاده نکنید آیکون را به شما نشان نمیدهد و باید با سعی و خطا فولدری را که فایل GPS.app وجود دارد را پیدا کنید)
    بعد به Library/Cashes/tc بروید و فایلها را اینجا کپی کنید (صبر داشته باشید و اگر در انتهای کپی نرم افزار ifunbox هنگ بود ببندینش چون کار کپی تموم شده)

در ورژن 18 مسیر انتهایی به Library/data/tc تغییر پیدا کرده است

4- در آیفون MotionX GPS را باز کنید
    از قسمت Maps و بعد Road گزینه MotionX را انتخاب کنید
    سپس در محدوده زوم دانلود شده از نقشه گوگل لذت ببرید

اگر سوال داشتید بپرسید

نمونه نقشه:

تهران با زوم 16

ایران با زوم 5

شهرستانها با زوم 11

و یا نقشه تهران و ایران که من آماده کردم ( ایران با زوم 0 تا 11 و همزمان تهران با زوم 12 تا 16 که دیروز دانلود کردم و به روز است با حجم تقریبی 70 مگابایت)

دانلود نقشه تهران+ایران این فایل تبدیل شده است و نیاز به تبدیل نداره اگه نقشه دیگه ای خواستید خودتون می تونید همین کار روبا استفاده از آموزش بکنید

با تشکر از همه دوستان
    ویرایش توسط saeednajafi22 : https://i-phone.ir/forums/member/21361-saeednajafi22 در ساعت 09-03-2012, 09:53 AM

lاین نقشرو که اصلا این برنامه map convertor قبول نمیکنه!!

نظر

چرا طبق شکل عمل کن

نظر

من برنامه motionx gps drive رو دارم. ميشه اين نقشه رو تو اون برنامه هم استفاده كرد؟ آخه تو قسمت map اين گزينه ها رو نداره. اگه بشه راهيابي هم روش داشت خيلي خوب ميشه.

نظر

نوشته اصلی توسط ali t نمایش پست ها
          من برنامه motionx gps drive رو دارم. ميشه اين نقشه رو تو اون برنامه هم استفاده كرد؟ آخه تو قسمت map اين گزينه ها رو نداره. اگه بشه راهيابي هم روش داشت خيلي خوب ميشه.
          نه نمیشه فکر کنم
          اون داستانش فرق داره فکر کنم

نظر

با تشكر از جناب saeednajafi22 به اطلاع دوستاني كه آيپد دارند ميرسانم كه اين برنامه با روش فوق روي آيپد نيز كار ميكند.

نظر

برای کسایی هم که مثل من گوشیو جیلبریک نمیکنن و از نرم افزارای اورجینال استفاده میکنن میشه با نرم افزار iphone explorer جدیدترین ورژنش نقشه رو به پوشه ی tc ریخت و استفاده کرد

نظر

نوشته اصلی توسط amirsardari نمایش پست ها
                برای کسایی هم که مثل من گوشیو جیلبریک نمیکنن و از نرم افزارای اورجینال استفاده میکنن میشه با نرم افزار iphone explorer جدیدترین ورژنش نقشه رو به پوشه ی tc ریخت و استفاده کرد
                نمیدونستم خوب اینطوری خیلی خوبه

نظر

سلام عليكم
                  من اين برنامه رو با ورژن 12.9 ريختم و نقشه ها رو هم به پوشه tc منتقل كردم ولي الان يه مشكل دارم كه تو اين عكس هم مشخصه. وقتي ميخوام نقشه رو انتخاب كنم هيچي نمينويسه و اسمشو نمياره كه انتخابش كنم. مشكل از كجاس؟

نظر

نوشته اصلی توسط Ali T نمایش پست ها
                    سلام عليكم
                    من اين برنامه رو با ورژن 12.9 ريختم و نقشه ها رو هم به پوشه tc منتقل كردم ولي الان يه مشكل دارم كه تو اين عكس هم مشخصه. وقتي ميخوام نقشه رو انتخاب كنم هيچي نمينويسه و اسمشو نمياره كه انتخابش كنم. مشكل از كجاس؟
                    من هم وقتی داشتم امتحان میکردم یه بار اینطوری شد
                    مطمئن نیستم چطوری درست شد
                    اینکارایی رو که میگم بکن:
                    اول گوشیت را یک بار خاموش و روشن کن (یا ریستارت)
                    بعد چک کن
                    اگه نشد کل فولدر tc رو پاک کن یه فولدر به نام tc درست کن بعد دوباره بریز توش
                    البته حواست باشه موقع کپی کردن فایلها نرم افزار بسته باشه
                    اگه نشد بگو یه فکری با هم میکنیم

نظر

نوشته اصلی توسط Ali T نمایش پست ها
                      سلام عليكم
                      من با 12.8 هیچ مشکلی نداشتم و نقشه هم ریختم به tc و خیلی عالی کار می کرد اما بعد آپدیت به 12.9 همینطوری شد بعد دوباره 12.8 رو نصب کردم درست شد

نظر

نوشته اصلی توسط amirsardari نمایش پست ها
                        من با 12.8 هیچ مشکلی نداشتم و نقشه هم ریختم به tc و خیلی عالی کار می کرد اما بعد آپدیت به 12.9 همینطوری شد بعد دوباره 12.8 رو نصب کردم درست شد
                        من با 12.9 مشکلی ندارم الان ولی اگر اون کارایی رو گفتم کردید نشد باز با همون 12.8 امتحان کنید
                        12.9 نسبت به 12.8 تغییر چندانی نکرده

نظر

من رو 12.9 نصب کردم و کار کرد.
                          ممنون از آموزش

نظر

ممنون میشم این ورژن 12.9 یا 12.8 (هر کدوم که کار داده و به قولی تست شده) رو لینکش رو محبت کنید
                            من الان 6.1 رو دارم و این تنظیمات پست اول رو نتونستم پیدا کنم.دقیقا کجاست؟

نظر

مشکل از ورژن برنامه من بود که قدیمی و ..
                              الان12.9 رو نصب کردم که برای من هم همون مشکلی رو داره که برای چندتا از دوستان داشت.روی 2 تا گوشی هم چک کردم اما نشد
                              نسخه12.8 رو گرفتم.عالیه و حرف نداره

نظر

صبر کنید ..
                              X