اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد time capsule

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال در مورد time capsule

با سلام

سوالي در مورد تايم كپسول از اساتيد داشتم، اينجوري كه من شنيدم و متوجه شدم تايم كپسول در حقيقت يك روتر (وايرلس + 4 پورت اترنت) و يك هارد ديسك بصورت NAS Server بوده و توسط نرم افزار Time Machine ميتواند از Mac ها بك آپ خودكار بگيرد.

سوال من اينه كه آيا ميتوان پورت اترنت يك مودم معمولي Adsl رو به پورت شماره يك تايم كپسول وصل كرده و از اون به عنوان يك روتر وايرلس ( همانند مودم روترهاي وايرلس Adsl مثل linksys wag 120) با همان امكانات dhcp , nat , routing , firewalling , .... استفاده نمود؟

به عبارتي از ديد كاربر تمام امكانات نظير مشاهده وب ، دانلود فايل ، استفاده از Mail توسط Outlook ، امكان Chat ( استفاده از تمامي پورتهاي tcp يا udp ) امكان پذير هست؟

آيا ميتوان هار ديسك را پارتيشن و فرمت NTFS كرده و بعنوان هارد ديسك ريموت يا به عبارتي اكسترنال در محيط ويندوز استفاده كرد؟

آيا امكان DLNA و ارسال MultiMedia به دستگاههايي كه اين امكان را دارند وجود دارد؟

پيشاپيش از اظهار نظر شما ممنونم

نوشته اصلی توسط mehr463 نمایش پست ها
    با سلام

سوالي در مورد تايم كپسول از اساتيد داشتم، اينجوري كه من شنيدم و متوجه شدم تايم كپسول در حقيقت يك روتر (وايرلس + 4 پورت اترنت) و يك هارد ديسك بصورت nas server بوده و توسط نرم افزار time machine ميتواند از mac ها بك آپ خودكار بگيرد.

سوال من اينه كه آيا ميتوان پورت اترنت يك مودم معمولي adsl رو به پورت شماره يك تايم كپسول وصل كرده و از اون به عنوان يك روتر وايرلس ( همانند مودم روترهاي وايرلس adsl مثل linksys wag 120) با همان امكانات dhcp , nat , routing , firewalling , .... استفاده نمود؟

به عبارتي از ديد كاربر تمام امكانات نظير مشاهده وب ، دانلود فايل ، استفاده از mail توسط outlook ، امكان chat ( استفاده از تمامي پورتهاي tcp يا udp ) امكان پذير هست؟

آيا ميتوان هار ديسك را پارتيشن و فرمت ntfs كرده و بعنوان هارد ديسك ريموت يا به عبارتي اكسترنال در محيط ويندوز استفاده كرد؟

آيا امكان dlna و ارسال multimedia به دستگاههايي كه اين امكان را دارند وجود دارد؟

پيشاپيش از اظهار نظر شما ممنونم
    آره
    تمام اینهایی که گفتی میشه .
    فقط برا پخش فیلم باید تلویزیون ساپورت کنه و فقط از طریق lan میتونه .
    ۳ پورت lan داره و یه پورت مخصوص گرفتن اینترنت از دستگاه adsl .فکر کنم بهش میگن wan

نظر

ممنونم امیر رضا جان
      شما این دستگاه رو داری ؟
      از اون به این صورتی که گفتم استفاده میکنی؟
      اگر جواب مثبت است از کیفیت ارتباط راضی هستی؟
      کامپیوتر با چه سرعتی به اون کانکت میکند؟

نظر

سلام
        دوست من این دستگاه کاملا مشابه ایرپورت اکستریم هستش فقط یک هارد داخلی اضافه دارد
        سرعت کانکت برای مک ۳۰۰ و برای ویندوز ۱۴۰ هستش و من یکسال هست بدون خاموشی دارم استفاده میکنم و راضی هستم

نظر

ممنونم sting عزیز
          شما تایم کپسول رو داری یا ایر پورت اکستریم؟
          اگر تایم کپسول داری هارد دیسکشو تونستی برای ویندوز پارتیشن کنی و آیا این پارتیشن بصورت یک درایو در محیط my computer ظاهر میشه؟

نظر

سایر دوستان نظر تکمیلی دیگری ندارند؟

نظر

علاوه بر همه اینها یک پورت usb هم داره که میتونی پرینترت رو وصل و کنی و به صورت بی سیم تو شبکه ازش استفاده کنی.
              من از پرینتر epson tx410 استفاده می کنم که این قضیه رو خیلی عالی ساپورت می کنه.
              حتی از طریف آیفون توسط نرم افزار Airsharing می تونی یک پوشه تو تایم کپسول داشته باشی و بهش دسترسی داشته باشی.

نظر

ممنونم sting عزیز
                شما تایم کپسول رو داری یا ایر پورت اکستریم؟
                اگر تایم کپسول داری هارد دیسکشو تونستی برای ویندوز پارتیشن کنی و آیا این پارتیشن بصورت یک درایو در محیط my computer ظاهر میشه؟

من هر سه مدل AirPort را دارم- برای ویندوز هم قابل استفاده است البته با یوزر فقط میتونی ۲ پارتیشن داشته باشی.
                اگر AirPort Extreme بگیری میتونی پارتیشن کنی .

نظر

ممنونم

ميتونيد مشخصا بگيد كه آيا امكانات DLNA با به عبارتي Media stream در Time capsule وجود داره

نظر

ممنونم

ميتونيد مشخصا بگيد كه آيا امكانات dlna با به عبارتي media stream در time capsule وجود داره
                    خیر متاسفانه این امکان وجود نداره.
                    اما با استفاده از اپل تی وی جدید این امکان وجود داره به شرطی که یک آیتونز روشن داشته باشید که لینک هاش به تایم کپسول آدرس دهی شده باشه.
                    من از این ترکیب دارم استفاده می کنم.
                    جزئیات خواستید بفرمایید.

نظر

از لطف شما ممنونم

بله حتما من منتظر اطلاعات بیشتر شما هستم تا در انتخاب و خرید مطمئن تر و آگاه تر باشم

بازم ممنونم

نظر

یک حرکت خیلی عالی هم میشه با تایم کپسول زد که مشروط به داشتن ip valid هستش.
                        میتونید پرینتر و محتوای تایم کپسول رو تحت اینترنت از هر جا خواستید دسترسی داشته باشید.
                        جالب تر از همه اینه که تو شبکه داخلی حتی رم ریدر داخلی پرینتر رو هم باز میکنه برات (Epson TX410)
                        من از ایرانسل سرویس اینترنت دارم و متاسفانه ip valid به من نمی ده. ولی خیلی دوست دارم تستش کنم.

نظر

نوشته اصلی توسط bing نمایش پست ها
                          علاوه بر همه اینها یک پورت usb هم داره که میتونی پرینترت رو وصل و کنی و به صورت بی سیم تو شبکه ازش استفاده کنی.
                          من از پرینتر epson tx410 استفاده می کنم که این قضیه رو خیلی عالی ساپورت می کنه.
                          حتی از طریف آیفون توسط نرم افزار airsharing می تونی یک پوشه تو تایم کپسول داشته باشی و بهش دسترسی داشته باشی.
                          یه هارد رو هم میتونین وصل کنین و ازش استفاده کنین
                          ممنونم sting عزیز

نظر

در مورد پرينتر درايور رو چكارش ميكنيم
                            يعني همه دستگاهها بدون نياز به درايور روش كار ميكنند

نظر

در مورد پرينتر درايور رو چكارش ميكنيم
                              يعني همه دستگاهها بدون نياز به درايور روش كار ميكنند
                              توی سایت اپل قسمت Support میتونی درایور های اون شرکت پرینترت رو دانلود کنی اگه توی لیست خود مکت نباشن. (مثلا اون پرینترهایی که خیلی جدیدن)

نظر

صبر کنید ..
                              X