اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مروری بر Player های آیپد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مروری بر Player های آیپد

درورد ، بدون شک یکی از استفاده های زیاد کاربران از آیپد تماشای فیلم بر روی این دستگاه هست و از اونجایی که تماشای فیلم در آیپد باید یا شرایط خاص مثل فرمت مناسب ، کیفیت و داشتن زیر نویس فارسی برای کاربرهای ایرانی باشه و کانورت کردن فیلم ها اصولا با مشکلاتی مثل مدت زمان طولانی تبدیل شدن فیلم به فرمت های قابل پخش در آیپد هماهنگی صدا و تصویر و افت کیفیت و موارد این چنینی همراه هست تصمیم گرفتم چندین Player عالی جهت دیدن فیلم بدون هر گونه کانورت معرفی کنم ، شاید قبلا این برنامه ها معرفی شده باشن اما میخوام کامل به نقد و بررسی اینPlyaer ها و در آخر آموزش سینک کردن فیلم ها بپردازیم .

CineXPlayer

اولین و شاید بهترین پلیر جهت تماشای فیلم های Avi و xvid در آیپد ، این برنامه به صورت مجانی در app store عرضه شده ، متاسفانه این برنامه فقط برای دیدن فرمت های بالا مناسب هست ، در حال حاضر این برنامه زیر نویس را ساپورت نمیکنه اما قدرت پخش فیلم ها بسیار بسیار بالاست بدون افت فریم و هرگونه مشکل در پخش فیلم ها ، البته باید بگم این نسخه از برنامه بعضی از فایل های avi رو به دلایلی پخش نمیکنه و اینطور که با developer این برنامه صحبت کردم قرار هست در آپدیت بعدی این مشکل رو برطرف کنه و همچنین زیر نویس فارسی رو هم ساپورت کنه من که به شدت منتظرم .

OPlayer HD

خب قبل از اینکه این برنامه رو آپدیت کنم 2تا مشکل وجود داشت : 1- ساپورت نکردن زیر نویس فارسی با پسوند srt و دیگری سرعت پخش فیلم ها زیاد و کم میشد .
    اما آپدیت جدید 1.0.7 این مشکلات رو برطرف کرد و تبدیل به نرم افزار شماره یک جهت پخش فیلم در آیپد شد ، این برنامه فوق العاده علاوه بر بخش کردن انواع فرمت ها (WMV/AVI/MKV /RM/RMVB/XVID/mp4/3GP/MPG/) و پخش انواع فایل های صوتی از قابلیت فوق العاده ی خواندن زیر نویس فارسی با پسوند srt و sub/idx هست و فیلم هارو بدون افت فریم پخش میکنه جدید ترین ورژن رو میتونید از این لینک دانلود کنید : و این برنامه برای آیفون هم عرضه شده

محتوای مخفی - انجمن تخصصی آیفون

نحوه سینک کردن فیلم بر روی آیپد :

ابتدا ایپد رو وصل کنید به itunes ، به بخش Apps رفته و در قسمت File Sharing برنامه مورد علاقتون رو انتخاب کنید و گزینه Add رو بزنید و فیلم رو همراه با زیر نویس اضافه کنید

خود itunes به طور خودکار فیلم رو براتون سینک میکنه

حالا برنامه Oplayer رو باز کنید ، در تب Files گزینه My Document رو انتخاب کنید و فیلم رو تماشا کنید. سعی کنید قسمت Setting رو مثل من تنظیم کنید تا مشکلی نداشته باشید :

و حالا از تماشای فیلم لذت ببرید :

برای مشاهده زیر نوسی با پسوند srt دقت کنید که حتما یونیکودش رو UTF8 کنید .
    اگه شما هم برنامه ای خاص رو در نظر دارید میتونید معرفی کنید (غیر از yxplayer)

دوستانی که نمیدونن چطوری باید یونیکودش رو تغییر بدن این دستور العمل رو اجرا کنن :

فایل srt رو با Notepad باز کنید و دوباره save as کنید ، کنار دکمه save یه گزینه هست به اسم Encoding که به صورت پیش فرض ANSI هست اون رو به UTF8 تغییر بدید و دوباره سینک کنید و حالشو ببرید

نظر

صبر کنید ..
    X