اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش تصویری دانلود نقشه با gmdl

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش تصویری دانلود نقشه با gmdl

در این آموزش سعی میشود که روش دانلود نقشه جهت استفاده آفلاین از برنامه های رایج در آیفون جهت navigation و gps را به صورت تصویری آموزش دهم.

در ابتدا لازم است که آخرین نسخه برنامه را دانلود نمایید:GMDL 0.5.13

سپس برنامه را از حالت زیپ خارج نمایید و به فولدر Gmdl>bin>Debug بروید و فایل global mao download tool.exe را اجرا کنید.

بعد از چند لحظه برنامه مطابق با شکل زیر باز میشود:

در ابتدا در برنامه باز شده نوع نقشه ای که در نظر دارید بسازید را انتخاب کنید. نقشه ها به چهار شکل قابل دانلود کردن هستند:
    1- google map که دیفالت دانلود نقشه در زمان باز کردن برنامه است . این نقشه ها اسامی خیابانها و کوچه ها را به طور کامل دارند .
    2-Terrain که شامل نقشه ناهمواری ها با خطوط هم ترازی و نمایش پوشش زمین با رنگ بندی و خیابانها با اسامی میباشد.
    3- Satelite که در واقع عکس های هوایی (ماه وا ره ای )از منطقه مورد نظر است.
    4- Hybrid که مانند ستلایت عکس هوایی میباشد ولی اسامی بعضی خیابانهای اصلی نیز اضافه شده است.
    نوع پنجم (نقشه با اسامی چینی برای کاربران محترم انجمن کار آیی ندارد)
    پس از انتخاب نقشه با کمک کشیدن نقشه از پنجره سمت چپ برنامه به منطقه مورد نظر و استفاده از زوم برنامه منطقه مورد نظر جهت ساخت نقشه را در کادر قرار میدهید.

سپس در کادر map name یک نام برای نقشه انتخاب و کلید Downlad the map را میزنید.
    بعد از نمایش چند ویو از منطقه مورد نظر و حدود منطقه قابل دانلود پنجره ای مطابق شکل زیر باز میشود:

در این پنجره شما میتوانیدبا انتخاب یا عدم انتخاب تیک های هر بخش از نقشه منطقه مورد نظر برای دانلود نقش را تنظیم کنید . در این حالت حجم مورد نظر برای دانلود در سمت چپ بالای پنجره میزان زوم نمایش داده میشود.
    همچنین در پنجره زوم میزان زوم نمایش داده شده قابل انتخاب است . بدیهیست که با افزایش زوم نقشه حجم (نقشه و ) میزان دانلود تغیر میابد.
    سپس کلید uncheck any tile which you do not to wish downlod .... را انتخاب میکنید و مطابق با شکل زیز دانلود نقشه شروع میشود.

این زمان متناسب با سرعت اینترنت شما و حجم انتخاب شده برای نقشه که بستگی به وسعت انتخابی و میزان زوم دارد متغیر بوده که حدود آن در محل نمایش فریم های دانلود شده نمایش داده میشود.
    توجه گردد که نقشه های نوع سوم و چهارم (ست لایت و هایبرید) در صورتی که با ip ایران به اینترنت متصل باشید بعد ازدانلود چند فریم در این مرحله متوقف خواهد شد.

بعد از اتمام دانلود پیغام فوق را مشاهده مینمایید .
    در این مرحله شما کلید iphone را انتخاب کنید و پنجره ای مطابق با شکل زیر باز خواهد شد:

شما در پنجره نوع نقشه بر اساس برنامه ای که در آیفون استفاده میکنید از بخش علامت زده را انتخاب میکنید.
    (پس از اتمام ساخت نقشه در هر کدام از برنامه ها میتوانید مجددا به این مرحله برگشته و با فرمت برنامه دیگر نقشه را بسازید و طبیعتا در این حالت نیاز به دانلود دوباره نقشه نیست)
    سپس کلید process را انتخاب میکنید و نقشه مطابق با فرمت انتخاب شده در فولدر به نام iphone_map در آدرسی که بالای کلید پروسس قرار دارد ساخته میشود.

بعد از اتمام عملیات پروسس نقشه آماده استفاده میباشد که میبایست با روشهای متناسب با هر برنامه در آیفون قرار گیرد.

ذکر این نکته ضروری است که به جزء برنامه gmdl برنامه های دیگری هم برای دانلود نقشه وجود دارد.

با تشکر از آموزش مفیدتون
    1/من نقشه ست لایت تهران را دانلود کردم و هم در آفلاین و هم ایکس جی پی اس استفاده کردم سوال من اینه که می شه محدوده نقشه ای که دانلود کردم را افزایش بدم و مثلا شمال را هم بهش اضافه کنم ؟؟؟
    یا آیا میشه از چنتا نقشه استفاده کرد ؟؟؟

تو سایت جایی هست که نقشه های ست لایت یا هیببرید دانلود شده را در اختیار کاربران قرار دهد(من گشتم نبود)

نظر

من نقشه رو کامل دان کردم و پیام هم داد که کامل دان شده .تو اون قسمت که باید بر روی iphone کلیک کنید واسه من مشکلی پیش اومده.روی iphone کلیک میکنم از پنچره باز شده که دیگه مرحله اخر محسوب میشه و باید نوع نقشه رو با برنامه مربوطه انتخاب و هماهنگ کنم،واسه من این پیام رو میده.در ضمن باید کدوم یک ار این 4 گزینه رو انتخاب کنیم؟دو تای اخر مربوط میشه به xgps قدیم و اون یکی هم xgps جدید اون دوتای اول هم که اصلا معلوم نیست چیه(البته من با هر 4 تا امتحان کردم اما نشد که نشد).حالا اگه یکی بخواد بزاره واسه offline map باید کدوم رو انتخاب کنه؟وبرای xgps کدوم رو؟

http://www.i-phone.ir/forums/uploade...392557319a.jpg
      ویرایش توسط Arsal4n : https://i-phone.ir/forums/member/1023-arsal4n در ساعت 02-11-2010, 08:04 AM

نظر

نوشته اصلی توسط Arsal4n نمایش پست ها
        من نقشه رو کامل دان کردم و پیام هم داد که کامل دان شده .تو اون قسمت که باید بر روی iphone کلیک کنید واسه من مشکلی پیش اومده.روی iphone کلیک میکنم از پنچره باز شده که دیگه مرحله اخر محسوب میشه و باید نوع نقشه رو با برنامه مربوطه انتخاب و هماهنگ کنم،واسه من این پیام رو میده.در ضمن باید کدوم یک ار این 4 گزینه رو انتخاب کنیم؟دو تای اخر مربوط میشه به xgps قدیم و اون یکی هم xgps جدید اون دوتای اول هم که اصلا معلوم نیست چیه(البته من با هر 4 تا امتحان کردم اما نشد که نشد).حالا اگه یکی بخواد بزاره واسه offline map باید کدوم رو انتخاب کنه؟وبرای xgps کدوم رو؟

http://www.i-phone.ir/forums/uploade...392557319a.jpg
        منم همین مشکل رو دارم. کسی راه حلی نداره؟

نظر

Error: The Database is Locked

لطفا یکی ترجمه کنه! من سعی کردم ولی نفهمیدم چی میگه!!

Error Code SQLITE_LOCKED (6): Database Is Locked
          This error code occurs when you try to do two incompatible things with a database at the same time from the same database connection. For example, if you are in the middle of a SELECT statement and you try to DROP one of the tables being read by the SELECT, you will get an SQLITE_LOCKED error. Here is an example (using Tcl):

db eval {SELECT rowid FROM ex1} {
          if {$rowid==10} {
          db eval {DROP TABLE ex1} ;# will give SQLITE_LOCKED error
          }
          }
          Note that an SQLITE_LOCKED error is distinct from SQLITE_BUSY (5). SQLITE_BUSY means that another database connection (probably in another process) is using the database in a way that prevents you from using it. SQLITE_LOCKED means the source of contention is internal and comes from the same database connection that received the SQLITE_LOCKED error.

Here are other reasons for getting an SQLITE_LOCKED error:

1.Trying to CREATE or DROP a table or index while a SELECT statement is still pending.

◦Sometimes people think they have finished with a SELECT statement because sqlite3_step() has returned SQLITE_DONE. But the SELECT is not really complete until sqlite3_reset() or sqlite3_finalize() have been called.

◦As of check-in [3902] (2007-05-02 after version 3.3.17) this is now allowed for CREATE statement.

2.Trying to write to a table while a SELECT is active on that same table.

◦As of check-in [3355] (2006-08-16 after version 3.3.7) this is now allowed.

3.Trying to do two SELECT on the same table at the same time in a multithread application, if sqlite is not set to do so.

4.fcntl(3, F_SETLK call on DB file fails. This could be caused by an NFS locking issue, for example. One solution for this issue, is to mv the DB away, and copy it back so that it has a new Inode value.
          Anonymous adds: can someone please expand on the 'not set to do so' above? DRH replys: This third bullet item was added anonymously. I am not aware of any restrictions on doing two or more SELECTs from different threads at the same time, as long as each SELECT is happening in an independent database connection (that is: a separate sqlite3* object obtained from separate sqlite3_open() calls). As far as I know, the only time you can get an SQLITE_LOCKED error in the latest code is according to the first bullet above.

نظر

منم دقیقا همین ارور رو دارم ...
            چرا واقعا ، هر چی نگاه میکنم حل نمیشه !!!

نظر

صبر کنید ..
            X