اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساختن سورس برای Cydia

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ترمینال رو باز کنید و به مسیر فولدر cydiarepo بروید .

برای مثال :
    کد:
    cd /Users/Yasin/Desktop/cydiarepo
    و این command رو وارد کنید :
    کد:
    dpkg-scanpackages -m . /dev/null -->Packages
    میبینید که فایلی به اسم Packages تو همین فولدر ایجاد شده که مشخصات فایل control فایل یا فایل های deb شما توش قرار داره .

میتونید برای مطمئن شدن یکبار چک کنید .

فایل رو سیو کنید .

دوباره ترمینال رو باز کنید و به مسیر cydiarepo بروید و دستور زیر رو وارد کنید .

کد:
    bz2 -f Packages
    میبینید که فایل Packages.bz2 درست شده . این فایل رو با دابل کلیک باز کنید تا دوباره فایل Packages رو هم داشته باشید .

( حتما به case sensitive بودن این فایل ها دقت کنید . )

خب حالا نوبت به جمع و جور کردن میرسه . شما الان باید این فایل هارو داشته باشید .

Release , Packages , Packages.bz2 , New.deb .

سه فایل Release , Packages , Packages.bz2 تو فولدر cydiarepo قرار داره و New.deb تو زیرفولدر debs تو همین فولدر قرار داره .

خب تبریک میگم . اگه همه کار های بالارو درست انجام داده باشید شما یک repo ساختید ! کافیه فایل cydiarepo رو روی یک هاست آپلود کنید و مسیرش رو به cydia بدید .

البته این همه کار نیست . بزودی راجع به چگونگی Back Up گرفتن و ساختن فایل های postinst preinst ... ساختن آیکون برای repo و ... توضیح میدم .

تا اینجا اگه مشکلی بود بپرسید .
    کد:
    dpkg-scanpackages -m . /dev/null -->Packages
    وقتی به مسیری که چند فایل deb توش قرار داره از طریق terminal برید و دستور بالا رو اجرا کنید٬ بصورت آتوماتیک فایل Packages رو میسازه٬ فقط باید مسیرها رو بصورت دستی اصلاح کنید.

eu.heinelt.ifile_1.7.0-2_iphoneos-arm_fabius.deb

این هم فایل deb برای ifile

postrm و ... رو لازم نیست بسازید. عرض کردم٬ وقتی که برنامه رو خودتون ساخته باشید ( منظور ساخت یک برنامه واقعی هست ) باید فایل های postrm و ... رو خودتون آماده کنید در غیر اینصورت اگر قصدتون extract کردن یک فایل deb آماده و دوباره ساختن آن به شکل deb به اسم خودتون هست فقط کافیه که فایل هایی که در کنار control قرار دارن مثل postrm یا prerm و ... رو کپی کنید.

نظر

• خیلی ممنون.
      من تونستم روی سورس برنامه ی barrel رو بذارم ولی واسه ifile این فایلی که شما دادید به پرمیشن فایل postinst گیر می ده...کجا می تونم اونو درست کنم؟ کامل بگید لطفا...
      بعد من از همین فایلی که دادید رو خودشو فقط اسم پیکیجی که تو فایل کنترلش بود رو برداشتم و گذاشتم تو فایل پکیجز خودم و همین فایل دب رو قرار دادم رو سورس ولی وقتی میریزم بازم کرش می کنه چی کار کنم؟
      I Am What I Am

نظر

• والا کرش کردن برنامه رو من نمیتونم راه حل بدم واستون چون باید از نزدیک چک بشه !

راجع به پرمیشن هم میتونید فایلی که از پرمیشنش ایراد میگیره٬ در قسمت permission فایل گزینه های Owner و ... رو جابجا کنید تا به پرمیشن مربوطه برسید. ( فایل رو بریزید روی گوشی و از iFile میتونید پرمیشن ها رو جابجا کنید. )

نظر

• من متوجه نشدم اگه میتونی ساده تر توضیح بدی ممنون میشم

نظر

• من کد ترمینال برای Packages.bz2 رو میزنم ولی نمیاد چی کار کنم؟؟؟؟؟

میشه درمورد آپلود توی هاست توضیح بدین مثلا با آپلود سنتر انجمن میشه
            ویرایش توسط jojo75 : https://i-phone.ir/forums/member/103119-jojo75 در ساعت 08-09-2012, 04:10 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط jojo75 نمایش پست ها
              ترمینال کجاست؟؟؟
              مک ! utilities/terminal!

نظر

• لطفا آموزش icon گزاشتن برای خود سورس و همچنین آموزش قرار دادن انواع بنر ها و لینکها در هر پکیج رو هم قرار بدید...

نظر

• نوشته اصلی توسط jojo75 نمایش پست ها
                  من کد ترمینال برای Packages.bz2 رو میزنم ولی نمیاد چی کار کنم؟؟؟؟؟

میشه درمورد آپلود توی هاست توضیح بدین مثلا با آپلود سنتر انجمن میشه
                  دوست عزیز آپلود روی هاست یعنی هاست شخصی که خودتون خریداری کرده باشید و بعد روی اون آپلود کنید تا اپلود سنتر انجمن!!

نظر

• دو برنامه که در پست اول گذاشتید کار نمی کنه
                    میشه لینک مجدد بذارید؟؟

نظر

• این آموزش قدیمی هست آیا؟
                      چون نصف بیشتر کارها رو انجام میدم و جوابی نمیگیرم

نظر

صبر کنید ..
                      X