اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب snow Leopard با virtual box

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش نصب snow Leopard با virtual box

با سلام ، این آموزش رو برای کسایی تهیه کردم که علاقه دارن اسنو لپرد رو بر روی سیستمشون نصب کنن و یا به هر دلیلی نتونستن به صورت معمولی بر روی کامپیوتر نصب کنن (مثل خود من ) تصمیم گرفتم در حین نصب آموزشش هم درست کنم . متاسفانه این برنامه قادر به نصب نسخه ارجینال مک نیست .

خوب قبل از شروع به چه چیزهایی نیاز داریم :

1- Snow Leopard Hazard 10.6.2
    2- جدید ترین ورژن virtual box میتونید از اینجا دانلود کنید

پسورد :دانلود ها | نرم افزار, بازی, کتاب, موبایل, عکس

3- من برای این آموزش از یک هارد 40 گیگابایت جدا استفاده کردم اما اگر از هارد اصلی خودتون استفاده میکنید مشکلی در طول آموزش براتون پیش نمیاد .

خب ابتدا برنامه رو بعد از دانلود نصب میکنید ، و بعد از نصب با همچین پنجره ای روبه رو میشید :

قبل از شروع هر کاری ما باید پارتیشنی که برای نصب مک میخواهیم استفاده کنیم رو معین کنیم پس به منو فایل رفته و گزینه Perferences رو انتخاب میکنیم .

در اولین تب یعنی General دو مسیر Hard Disc Folder و Machine Folder رو مشاهده می کنید هر دو مسیر رو درایوی انتخاب کنید که میخواید پارتیشن در اونجا صورت بگیره . مثلا من درایو X رو به عنوان مسیر پارتیشن انتخاب کردم .
    بعد انجام اینکار گزینه New رو از پنجره اصلی انتخاب کنید تا شروع به ساخت پارتیشن کنیم :

Next بزنید

در این قسمت باید نوع سیستم عامل رو مشخص کنید پس مطابق شکل زیر گزینه ها رو انتخاب میکنید و هر اسمی رو که میخوایید براش انتخاب میکنید .

در این قسمت باید اندازه حجم رم رو براش مشخص کنید که سعی کنید که اندازه رم ، تا بعد از خط قرمز
    و کمتر از 1 گیگ نباشه .

باقیه گزینه هارو به شکل زیر انتخاب کنید و Next بزنید :

خب می رسیم به قسمتی که باید حجم پارتیشن رو معین کنیم که باید حد اقل 20 گیگابایت باشه :

بعد تمام شدن ساخت پارتیشن دکمه Finish رو میزنید تا پارتیشن ما به لیست اضافه بشه :

قبل از شروع , پارتیشن Snow Leopard کلیک راست کرده و گزینه Setting رو انتخاب میکنیم و مطمئن باشید که گزینه Enable EFI تیک نخورده باشه . و قسمت Boot Order رو به صورت زیر در بیارید .

در صورتی که DVD بوت نشد و با ارور های مثل EBIOS READ ERROR مواجه شدید به این مسیر برید
    .به عنوان مثل :

X:\SnowLeopard\SnowLeopard.xml

فایل xml رو باز کنید و دنبال این دستور بگردید :

کد:
    <AttachedDevice passthrough="false" type="DVD" port="1" device="0"/>
    و مقدار false را به true تغییر بدید تا مشکلتون حل شه .

خب الان DVD بوت شده و در قسمت انتخاب زبان ، انگلیسی رو انتخاب میکنیم و گزینه next رو میزنیم ، در منو Utility -> Disc Utility رو انتخاب میکنیم ، الان باید پارتیشنی رو که ساختیم شناخته باشد مطابق شکل زیر عمل کنید

پارتیشن 1 رو انتخاب ، و در قسمت Option گزینه MBR یا Master Boot Record رو انتخاب میکیند. Apply رو میزنید تا شروع به ساخت پارتیشن کنه سپس پنجره رو ببنید (دکمه دایره قرمز)خب درایو ما آماده هست در قسمت Select a Distination درایو Snow Leopard رو انتخاب کرده و continue رو میزنید .خب در پنجره بعدی گزینه Customize رو انتخاب میکنید و پچ هارو مطابق نوع Cpu انتخاب میکنید :

CPU INTEL :

10.6.2 و 10.6.1
    آخرین ورژنChameleon update
    The Legacy kernel

CPU AMD:

10.6.2 و 10.6.1
    AMD Patch
    The Legacy kernel

دقت کنید که تیک هیچی رو نزنید وگرنه با کرنل پنیک (Kernel Panic) مواجه میشید

بقیه گزینه هارو خالی رها کنید ، و گزینه Done رو بزنید و شروع به نصب کنید . بعد از نصب ریستارت میشه کمی صبر کنید تا مکتون بالا بیاااااااااااد :

.
    .
    .
    .
    .

و این هم نتیجه :

تغییر رزلوشن :

خب برای اینکه از شر رزولوشن پایین خلاص شیم کافی که هست که فایلی رو ادیت کنیم به این مسیر برید :

کد:
    /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist
    فایل رو در دسکتاپ کپی کنید و به وسیله textEdit بازش کنید و این دستور رو تایپ کنید :

کد:
    <key>Graphics Mode</key>

<string>1280×1024x32</string>

این 1280×1024x32 میشه اندازه رزلوشن که میتونید تغییرش بدید بعد از تغییر سیو کنید و دوباره به جای اصلیش جایگزین کنید و یه دور برنامه رو Power off کنید و دوباره start خواهید دید که رزولوشن تغییر کرده ، متاسفانه واسه مانیتور های wide screen سازگار نیست !

نصب صدا :

میتونید به اینجا برید و پکیج هایی که گفته شده رو نصب کنید :

Mac OS X guest sound support driver UPDATE [See Attachment] (View topic) &bull; virtualbox.org

فقط میمونه سرعت پایین ! که اذیت میکنه امیدوارم راهی براش پیدا کنم .

اقا محمد شما توی هارد جدا نصب کردین ولی ما که بخوایم توی همین هارد نصب کنیم توی مرحله virtual Hard Disk ...
    creat new بزنیم یا use exsisting hard ؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط Reza-Apple نمایش پست ها
      اقا محمد شما توی هارد جدا نصب کردین ولی ما که بخوایم توی همین هارد نصب کنیم توی مرحله virtual Hard Disk ...
      creat new بزنیم یا use exsisting hard ؟؟؟
      نه create new

نظر

آقا من تو قسمت error bios گیر کردم true می کنم اما بازم ارور می ده خواهش می کنم راهنماییم کنید

نظر

نوشته اصلی توسط gonzaless نمایش پست ها
          آقا من تو قسمت error bios گیر کردم true می کنم اما بازم ارور می ده خواهش می کنم راهنماییم کنید
          گزینه Enable EFI رو تیک بزن ببین مشکلت حل میشه ؟
          مطمئنی تغییری که میدی سیو میشه ؟

نظر

نوشته اصلی توسط Momeks نمایش پست ها
            گزینه Enable EFI رو تیک بزن ببین مشکلت حل میشه ؟
            مطمئنی تغییری که میدی سیو میشه ؟
            اون مشگل به یک بار بستن کلی برنامه و بازکردن مجدد حل شد اما الان روی آرم سیب گیر کرده و 10-15 دقیقه ای هست علامتی که زیرشه می چرخه اما اتفاقه خاصی نمی یفته!
            من 1 ساله می خوام mac نصب کنم اما تا به حال موفق نشدم! خولهش می کنم راهنماییم کنید

نظر

آقا اجازه .... ميشه تو قالب يه فايل pdf بزارين.... خيلي راحتتريم... مرسي.

نظر

نوشته اصلی توسط gonzaless نمایش پست ها
                اون مشگل به یک بار بستن کلی برنامه و بازکردن مجدد حل شد اما الان روی آرم سیب گیر کرده و 10-15 دقیقه ای هست علامتی که زیرشه می چرخه اما اتفاقه خاصی نمی یفته!
                من 1 ساله می خوام mac نصب کنم اما تا به حال موفق نشدم! خولهش می کنم راهنماییم کنید
                توجه کن که دقیقا پج هایی که گفتم رو تیک بزن ...
                من که به صورت معمولی نصب کردم عاااالیه

نظر

با سلام من دستورات رو پيگيري كردم ولي درست كه نشد هيچ بلكه windows رو هم از دادم و زماني كه مي خواد بياد بالا bootmgr missing رو ميده و حتي با روفتن به repair هم نشد درست كنم حالا چه كنم!!!!!!

نظر

آقا این عکس ها که گذاشتی که لود نمیشه

این آموزش روی Cor i7 و p6t با 6Gig رم جواب میده ؟

نظر

تو فایل pdf اگه بزارید ممنون میشم !

نظر

سرعتش چقدر پایینه؟؟؟؟؟
                        بخوایم تو هاردی که ویندوز۷ هست بریزیم باید درایو رو فرمت کنیم؟؟؟؟؟
                        چقدر حجم هارد رو میگیره؟؟؟؟؟؟؟

نظر

نوشته اصلی توسط khashayar jan نمایش پست ها
                          سرعتش چقدر پایینه؟؟؟؟؟
                          بخوایم تو هاردی که ویندوز۷ هست بریزیم باید درایو رو فرمت کنیم؟؟؟؟؟
                          چقدر حجم هارد رو میگیره؟؟؟؟؟؟؟
                          یعنی واقعا کسی نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر

آقایون مدیران لطفا این تاپیک رو آپدیت بفرمائید .(عکسها لود نمیشن )

نظر

این عکس ها چرا لود نمیشه ؟!!!!!!!
                              باید چیکار کرد ؟!
                              کمک.

نظر

صبر کنید ..
                              X