اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

کتاب های فارسی به فرمت epub

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• کتاب های فارسی به فرمت epub

همون طور که میدونید کتاب فارسی به فرمت epub وجود ندارد (تاکنون). کتابهای pdf نیز برای خواندن در آیفون مناسب نیست. چون به طور عموم برای اندازه A4 طراحی شده اند و در حالت تمام صفحه در آیفون بسیار ریز و غیر قابل خواندن می شوند.
    راحتی در خواندن کتاب epub چیزی هست که نمی شود از آن گذشت.
    برای همین تصمیم گرفتم از متون کتابهای فارسی که دارم، کتابهایی به این فرمت درست کنم و در اختیار همه قرار بدهم.
    تعطیلات هفته پیش واقعا کمک کرد و وقت کافی به من داد تا بتونم این کار را انجام بدهم.

فعلا سه کتاب از صمد بهرنگی را برای دانلود قرار میدهم . سعی خواهد شد در آینده نزدیک کتابهای دیگری هم تهیه شود.

اولدوز و کلاغها. این داستان به شدت توصیه می شود.
    دانلود 68KB

قصه های بهرنگ. مجموعه ایی از داستانهای صمد بهرنگی. دانلود 146KB

داستان کوروغلو و کچل حمزه. دانلود 81KB

امیدوارم استفاده کنید و لذت ببرید.

ملاحظات:
    1. این کتابها برای آیفون/آیپاد تاچ بهینه شده اند.
      این بدین معنیست که برای استفاده هرچه بیشتر از صفحه، هیچ گونه حاشیه ای (margin) به متن داده نشده است. ممکن هست در کتابخوانهای بزرگتر این مساله آزار دهنده باشد.
      به همین علت هم این کتابها در قسمت آیپد این انجمن معرفی نشدند.

2. سرعت بارگذاری کتابهای فارسی در مقایسه با لاتین در iBook بسیار کند است.
      تنها کاری که میتوان کرد این هست که زمان بارگذاری را در طول کتاب پخش کرد(هنگام ساخت کتاب). ولی باز هم در هنگام خواندن کتاب وقفه ها آزار دهنده میشوند. من کتاب epub عربی گیر نیاوردم ولی با کتابهای عبری hebrew که امتحان کردم نیز همین طور بود.دقت کنید این کتابها صفحه خالی ندارند. وقتی به صفحه ایی خالی رسیدید، صبر کنید تا کلمات ظاهر می شوند. در واقع قسمت بعدی کتاب در حال آماده شدن برای نمایش هست.
      به همین علت من مجبور شدم این مجموعه داستان را در ۳ کتاب عرضه کنم و داستانهای بلندتر را به عنوان یک کتاب مجزا درست کنم.اگر همه این ها را یک کتاب می کردم، چند دقیقه طول می کشید تا کتاب باز بشه. که دفعه اول نیز همین کار را کردم.
      این مشکل در stanza کمتر به چشم می آید.
      دوستان آیپد دار نیز لطف کنند و نظرشون را در این باره بگویند. شاید روی آیپد سریعتر شود.

3. ایبوک ریدرهایی که از ADE استفاده می کنند قادر به نشان دادن رسم الخط عربی نیستند. مانند sony reader.
      این چیزی بود که در فرومها در هنگام جمع آوری اطلاعات برای درست کردن epub فارسی، بهش رسیدم. صحتش را خودم امتحان نکردم.

4. من این کتابها را با استفاده نرم افزار زیگیل+ درست کردم.
      برای این کار تنها چیزی که نیاز دارید متن کتاب و کمی صبر و حوصله هست.

5. متن این کتابها را از وبلاگی که دیگر الان وجود ندارد، سالها پیش روی کامپیوترم ذخیره کرده بودم. فکر نکنم کتابها حق کپی رایت داشته باشند. از مرگ نویسنده بیش از ۳۰ سال گذشته. عکسها را هم از روی وب گیر آوردم و دستکاری کردم. به احتمال بسیار بالا حق نشرشون محفوظ هست.
    ویرایش توسط Drfaust : https://i-phone.ir/forums/member/13063-drfaust در ساعت 17-07-2010, 11:25 PM دلیل: اشتباه تایپی

کل کتابها در یک فایل ZIP:

لینک مجزای هر کتاب که در پستهای دیگر معرفی شده اند:

# ماجرای نیم تاج بریل : دانلود

# اورازان (آل احمد) : دانلود

کتابهایی که دیگر دوستان درست کرده اند :
    (به "کل کتابها" اضافه نشده. اجازه بدهند اضافه می کنیم)

کارهای آقای armindehnad

# داستانهای موفقیت ۱ دانلود

# داستانهای موفقیت ۲ دانلود

# رموز موفقیت ۱ دانلود

همچنین رزو برای قرار دادن لینک بقیه کتابهای فارسی که در آینده در این تاپیک معرفی خواهند شد.
    ویرایش توسط Drfaust : https://i-phone.ir/forums/member/13063-drfaust در ساعت 03-08-2010, 04:02 AM

نظر

هم تشکر بی اندازه می کنم
      هم سوال می کنم که می شه بفرمایید کتابها را چجورری تبدیل کردید یعنی مثلا پی دی اف بودند یا نت یا خودتون تایپ کردید ؟
      هم اینکه عرض کنم روی ایفون 4 سرعت لودش دقیقا مانند کتابهای انگلیسی است و هیچ تفاوتی ندارد بی اندازه از شما ممنون

نظر

این فرمت رو چه برنامه هایی ساپورت میکنند؟هربرنامه ای که pdf رو بخونه این رو هم اجرا میکنه؟
        فقط ibook?
        تو ویندوز چی؟

نظر

نوشته اصلی توسط Arsal4n نمایش پست ها
          این فرمت رو چه برنامه هایی ساپورت میکنند؟هربرنامه ای که pdf رو بخونه این رو هم اجرا میکنه؟
          فقط ibook?
          تو ویندوز چی؟

برنامه epub reader را می تونید دانلود کنید

نظر

ماجرای نیم تاج بریل

از سری ماجراهای شرلوک هلمز:

ماجرای نیم تاج بریل (The Adventure of the Beryl Coronet)
            اثر آرتور کانن دویل
            مترجم: مهرزاد پارس

عکس جلدی به این کتاب اضافه نکردم. iBooks هنگ می کرد.
            در آیتونز می تونید در Artwork، خودتون عکسی اضافه کنید.
            ترجمه این داستان حرفه ای نیست.
            ویرایش توسط Drfaust : https://i-phone.ir/forums/member/13063-drfaust در ساعت 18-07-2010, 08:18 PM

نظر

اورازان

اورازان
              اثر جلال آل احمد.
              تایپیست: لیلا اکبری

آماده کردن کتاب بعدی که قصد دارم اینجا بگذارم خیلی زمانبر هست. شاید درست کردنش یک هفته الی ده روز طول بکشه. پر از footnote هست که به اقتضای محدودیتهای epub به endnote تبدیل می شوند. برای همین باید برای هرکدام لینک بازگشت تعریف کنم. فکر کنم هر فصلش یک شب کار نیاز داشته باشه. ولی ارزشش را دارد.
              فقط در اهمیت این کتاب بگم که تنها دلیلی که ۳ هفته است کارم شده یادگیری درست کردن epub به خاطر این هست که بتونم کتاب مذکور را به بهترین وجه به فرمت epub تبدیل کنم.
              کتابهای قبلی را هم برای این درست کردم که نظرات استفاده کنندگان را قبل از درست کردن این کتاب بشنوم تا به بهترین وجه آماده اش کنم.

شما هم هر گونه انتقاد و پیشنهادی که دارید بدهید.

نظر

منم دارم چند تا كتاب با همون نرم افزار سيگيل درست مي كنم :
                1- پائلو كوئلو - يازده دقيقه
                [/IMG]

اينم لينك دانلود : پائلو كوئلو - يازده دقيقه.epub

نظر

2- فريدون مشيري - گزيده اشعار

دانلود : فريدون مشيري - گزيده اشعار.epub

نظر

مگه نباید اینها را با برنامه ibook دید تو گوشی من هر کاری کردم لود نمیشه روی گوشی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نظر

iBooks من با این کتاب ها خیلی کنده!

نظر

Dr.faust واقعا افرين به اين پشتكارت من خيلي نقل كتاب هاي epub به زبان فارسي تحقيق كردم و و به نتايجي رسيدم از جمله همين ولي نرم افزار جالبي نيست همانطور كه گفتيد خيلي كنده حتي براي متون انگليسي بهترين راه حل همون indesign هست كه خيلي نرم افزار جالبيه و من تونستم كتاب هايي رو هم با فرمت epub بسازم كه هم افكت ورق زدن رو دارند هم سرعتشون مثل كتاب هاي ديگست شايد يكم كندتر ولي مشكلش زبان فارسي هست كه چپكي نشون ميده كه گفتن در cs5 حل ميشه كه با حل شدن اون هم منم ميتونم كتاب درست كنم الانم ميتونم ولي به زبان انگليسي ولي افرين به پشتكارت تبريك ميگم
                        راستي با اين نرم افزار افكت ورق زدن داره يا نه اينو يادم رفته!!!!

نظر

poireot جان راستش توی ایفون 4 هیچ فرقی با کتاب انگلسی ندارند و خیلی سریع هستند
                          فقط من یه خواهش دارم
                          متن فارسی را می شه از پی دی اف برداشت یا باید از جای دیگری پیدا کرد ؟

نظر

خب بقیه کتاب ها کو؟

نظر

سلام.ببخشید من این کتاب ها رو چطوری باید بریزم تو گوشیم که تو iboks نشون بده؟لطفا آموزششو برام بزارین.ممنون

نظر

صبر کنید ..
                              X