اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سئوال در مورد ارتباط هارد اکسترنال segate با mac book pro

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سئوال در مورد ارتباط هارد اکسترنال segate با mac book pro

سلام دوستان.
    من یک mac book pro 2010 سفارش دادم. ولی موردی که به ذهنم اومد این بود که چون MAC از NTFS پشتیبانی نمی کنه راه حل این که بشه فایل هام رو از روی هارد اکسترنال بهش انتقال بدم چیه؟

البته خودم یک سرچی کردم و به این نتیجه رسیدم که با نصب MacFUSE و NTFS-3G میشه از NTFS در مک استفاده کرد و حتی روی هارد فایل کپی کرد.می خواستم از دوستانی که امکان تست دارند یا نظری دارند.نظرشون رو بگند.
    فکر کنم راه دیگه هم این باشه که هارد رو به فرمت FAT32 فرمت کرد البته این راه محدودیت سایر داره.
    ممنون
    ویرایش توسط Professional : https://i-phone.ir/forums/member/14816-professional در ساعت 04-07-2010, 10:40 AM

Paragon NTFS ، با این برنامه درست می شه.

نظر

بهترین کار همونیه که خودت گفتی، منم دارم همینطوری کار میکنم.
      تو fat32 محدودیت حجم فایل داری ولی تو ntfs نه.

نظر

نوشته اصلی توسط un4g1v3n نمایش پست ها
        بهترین کار همونیه که خودت گفتی، منم دارم همینطوری کار میکنم.
        تو fat32 محدودیت حجم فایل داری ولی تو ntfs نه.
        ممنون شما الآن با چه هاردی این مشکل رو بر طرف کردید؟

نظر

نوشته اصلی توسط Professional نمایش پست ها
          ممنون شما الآن با چه هاردی این مشکل رو بر طرف کردید؟
          با همون هارد سیگیت 500 گیگ که خودم دارم استفاده میکنم
          ---------------------------------------------------------------------------------
          یادش بخیر چه دورانی بود...
          ویرایش توسط ahriman : https://i-phone.ir/forums/member/215-ahriman در ساعت 04-07-2010, 01:36 PM

نظر

اگه این طوره که عالیه ممنون از همه به خاطر کمکشون ان شاالله به زودی مک رو می گیرم و بخش مک رو می ترکونم

نظر

Paragon NTFS for mac هم جواب میده

نظر

نوشته اصلی توسط Professional نمایش پست ها
                سلام دوستان.
                من یک mac book pro 2010 سفارش دادم. ولی موردی که به ذهنم اومد این بود که چون MAC از NTFS پشتیبانی نمی کنه راه حل این که بشه فایل هام رو از روی هارد اکسترنال بهش انتقال بدم چیه؟

البته خودم یک سرچی کردم و به این نتیجه رسیدم که با نصب MacFUSE و NTFS-3G میشه از NTFS در مک استفاده کرد و حتی روی هارد فایل کپی کرد.می خواستم از دوستانی که امکان تست دارند یا نظری دارند.نظرشون رو بگند.
                فکر کنم راه دیگه هم این باشه که هارد رو به فرمت FAT32 فرمت کرد البته این راه محدودیت سایر داره.
                ممنون
                شما تو مک امکان خوندن هارد های ntfs رو دارین تنها مشکل اینجاس که نمیتونید روش اطلاعات کپی کنید اگه فقط میخوان از روش اطلاعات بر دارین به هیچ برنامه ای نیاز ندارین.
                من آریایی ام، خدای من ایران، پیغمبر من کوروش، امام من داریوش، کتاب مقدسم شاهنامه، دستور دین من لوح کوروش کبیر، پرچم من درفش کاویانی، بهشت من آزادی، عید من مهرگان، دین من زرتشت، ذات من آریاییست، دشمنم تازیان، ذکرم پاینده ایران، مذهب من آریاییست، من آریایی ام

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و موميايي به خاك بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاك ايران را تشكيل دهد
                (كوروش كبیر)

Life is Random.!

نظر

سلام میشه در مورد حل این مشکل بیشتر توضیح بدید من هارد سیگیت دارم چه کاری برای کپی کردن فایل روی سیگیت از اپل انجام بدم؟

نظر

جالبه بدونید تو snow leopard قابلیت r/w روی ntfs بصورت مخفی وجود داره! فقط خودتون بصورت دستی باید اونو active کنید.

این مراحل رو انجام بدید:
                    uuid یا Universal Unique Identifier درایو مورد نظرتون رو از تو disk utility بگیرید. (روی درایو کلیک کنید و info را کلیک کنید. متن جلوی Universal Unique Identifier رو یادداشت کنید)
                    ترمینال رو باز کنید و دستور زیر رو تایپ کنید:
                    کد:
                    sudo nano /etc/fstab
                    پسورد سیستمتون رو وارد کنید.
                    یه ادیتور باز میشه حالا دستور زیر رو وارد کنید:

کد:
                    UUID=X  none ntfs rw
                    بجای X همون uuid رو تایپ کنید.

حالا فایل رو save کنید (اینحوری: Ctrl+X سپس Y ور در نهایت Enter یا Return)

تزمینال رو ببندید و Reboot کنید.

حالا روی درایوتون کلیک راست کنید و get Info بزنید تو قسمت Permission باید نوشته شده باشه You Cant read and write

به همین سادگی، به همین خوشمزگی!
                    ویرایش توسط Ameer : https://i-phone.ir/forums/member/1996-ameer در ساعت 05-07-2010, 04:41 PM

نظر

سلام میشه در مورد حل این مشکل بیشتر توضیح بدید من هارد سیگیت دارم چه کاری برای کپی کردن فایل روی سیگیت از اپل انجام بدم؟

نظر

uunidچی هست؟ من هر چی در info نگاه کردم ندیدم! این برنامه tuxera میشه بگید از کجا دانلود کنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط m_n نمایش پست ها
                          uunidچی هست؟ من هر چی در info نگاه کردم ندیدم! این برنامه tuxera میشه بگید از کجا دانلود کنم؟
                          عزیزم uuid نه uunid

کد:
                          UUID: Universal Unique Identifier

نظر

این چیزی که میگی در infoهارد سیگیت نیست؟
                            یه سؤال دیگه: آیا برنامه*های ntfs_3g و یاtuxera واسه مک ضرر داره؟
                            لطفا یکی به من جواب بده
                            ویرایش توسط m_n : https://i-phone.ir/forums/member/20320-m_n در ساعت 06-07-2010, 03:46 PM

نظر

آیا برنامه*های ntfs_3g و یاtuxera واسه مک ضرر داره؟
                              یه سری میگن مک به مرور زمان مشکل پیدا میکنه

نظر

صبر کنید ..
                              X