اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

رفع مشکل ارور ۱۶۰۰ و ۱۶۰۴ هنگام ریستور به فریمور ۴

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• رفع مشکل ارور ۱۶۰۰ و ۱۶۰۴ هنگام ریستور به فریمور ۴

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خوب دوستان اول از همه این روش رو تست کنید فعلا این روش رو ipod touch 3G کارمیده واسه آیفون 3GS در حال آماده کردن فایل ها هستم جواب نگرفتید برید سراغ روش های دیگه که بعد این روش قرار گرفتند :

یکسری فایل ها یی واستون آماده کردم و در مولتی آپلود آپلودشون کردم این فایل ها به صورت فشرده میباشند بعد دانلود باید unzip کنید پسورد فایل هم : edris

بعد unzip کردن داخل پوشه برید و برنامه iBooty v1.6 رو اجرا کنید و سپس دکمه Prepare Device for Custom Firmware رو بزنید عکس برف رو در صفحه گوشی مشاهده کردید تمومه :

حالا باید سراغ آیتونز برید و توسط کاستومی که با برنامه snow breeze 1.7 ساختید ریستور کنید بعد ریستور گوشی به حالت recovery mode میره و بوت نمیشه دوباره باید برنامه iBooty رو اجرا کنید وسپس دکمه boot it رو بزنید تا گوشی بوت شه

از این به بعد هر موقع گوشیرو خاموش کنید باید با این برنامه گوشی رو بالا بیارید توسط دکمه boot it

نکته ها :

۱- باید رو فریمور ۳.۱.۲ باشید

۲- آیتونز ۹.۲ باید استفاده بشه

۳- برای دستگاه های زیر تهیه شده :

Iphone 3g[s] or ipod touch 2g mc or ipod touch 3-- new bootrom

دانلود فایل زیپ شده :

دانلود فایل ها مخصوص ipod touch 3G

دانلود فایل ها مخصوص iphone 3GS به زودی .....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان این تجربه یکی از کاربرای خارجی برده که موفق به انجام شده پس مسئولیت و توضیحات اضافه ای ندارم بدم خودتون چکش کنید

مراحل رفع ارور ۱۶۰۴ :

۱- نیازی نیست آیتونز رو مجدد نصب کنید همون ورژنی ر، که باهاش بکاپ گرفتید و ریستور کردید رو نگه دارید

۲- مطمئن بشید که گوشی از سیستم جدا هست و برنامه آیتونز بسته هستش

۳- این آموزش فعلا برای ویندوز XP هستش اگه مک یوزر هستید شما باید این مسیری که الان گفته میشه خودتون پیداش کنید : به این مسیر برید :

C:\Documents and Settings\<username you use to login to windows>\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

در این مسیر چندین فایل خواهید دید اونا رو cut و paste کنید هر جایی که دوست دارید توجه کنید پاکشون نکنید وگرنه مراحل کار بهم میخوره و میتونید بعدن برگردونید سر جاشون

username خودتون رو با گرفتن دگمه های Ctrl-Alt-Del پیداش کنید اگه فولدر رو نتونستید پیدا کنید حتما مسیر رو اشتباه اومدید

حالا آیتونز رو اجرا کنید و گوشیرو به حالت ریکاوری مد ببرید و مراحل ریستور رو اجرا کنید اگه میخواهید به ورژن پایین ریستور کنید تا مرحله ۳ پیش برید فریمور مربوطه رو انتخاب کنید و ریستور کنید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان خیلی از مشکلات ریستور نشدن کاستوم ها میتونه درست به حالت recovery نرفتن باشه که همون ارور ۱۰۱۵ رو شامل میشه حالا برنامه ای اومده که این ارور رو رفع میکنه توسط این برنامه گوشی رو با یک کلیک به ریکاوری ببرید و بعد ریستور کنید

دانلود نسخه مک

دانلود نسخه ویندوز

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نکات مهمی که کاربرا به اون دست یافتند :

بهترین حالت به ریکاوری بردن دستی گوشی :

imanjani :

بالاخره موفق شدم

اول ایفون رو خاموش کنید و کابل رو جدا کنید

home botton را نگه دارید و دوباره کابل رو وصل کنید انقدر نگه دارید که گوشی به حالت ریکاوری بره

بعد

custom firmware
    رو نصب کنید

Drfaust :

من هم همین مشکل را داشتم. هر کاری کردم نشد. آخرش رفتم با یک سیستم عامل دیگر (روی همون کامپیوتر) تا تونستم آپگرید کنم.

imanjani :

بالاخره موفق شدم

home botton را نگه دارید و دوباره کابل رو وصل کنید انقدر نگه دارید که گوشی به حالت ریکاوری بره

بعد

custom firmware
    رو نصب کنید البته این روش واسه این میباشد که گوشی شما در حال حاضر رو فریمور اصلی باشه اگه رو کاستوم هستید باید در حالت عادی ریستور کنید توسط کاستوم 4

m.punisher : این نکته خیلی مهمه

با سلام
    گوشی من 3g هستش که مستقیم به 4 رفته بودم و با redsn0w جیلبرک کرده بودم وقتی می خواستم با کاستوم ادریس عزیز ریستور کنم تو حالت dfu ارور 1600 داد بعد از اون گوشیرو یکبار روشن و خاموش کردم و به حالت ریکاوری رفتم از اونجا بدون هیچ مشکلی با کاستوم تونستم ریستور کنم شاید این تجربه بتونه به دوستان کمکی بکنه

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بعد کلی جستجو فقط یه برنامه واسه ارورهای ۱۶۰۰ و مشابه یافتم اونم مثل اینکه 3GS رو ساپورت نمیکنه ولی حالا تست کردن ضرر نداره

اول برنامه iREB رو از لینک زیر برای ویندوز دانلود کنید :

ورژن مک هم به زودی ریلیز میشه

سپس آیتونز رو باز کنید و گوشی رو به dfu ببرید تا آیتونز اخطار بده که گوشی شما در حالت ریکاوری هستش در این حالت صفحه آیفون شما سیاه خواهد شد

حالا باید آیتونز رو ببندید و برنامه iREB رو اجرا کنید

برنامه که باز شد مدل گوشی خودتونو انتخاب کنید و چند ثانیه صبر کنید تا صفحه نمایش گوشی سفید یا قرمز رنگ بشه

الان باید آیتونز رو باز کنید و توسط فریمور کاستوم ریستور کنید

یه نفر هم فروم خارجی گفته که من ارور ۱۶۰۰ داشتم

برای رفع این مشکل برنامه blackra1n رو اجرا کردم به صفحه گوشی نگاه کردم وقتی ریستارت شد سریع آیتونز رو باز کردم و کاستوم ۴ رو برای ریستور انتخاب کردم و این کار باعث شد فریمور ۴ جیلبریک شده داشته باشم

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر از firefly بابت این آموزش :

راه حل برای رهایی از ارور 1600 و 1604 برای آیفون 3GS New Bootrom :

دانلود iBooty V1.3

اگه با ورژن ۱.۳ برنامه ibooty نتیجه نگرفتید ورژن V1.5 زیر رو تست کنید :

iBooty v1.5

دانلود LibUSB :

Windows Xp

Windows Vista/7 32-Bit

LibUSB For 64 Bit Windows

قبل از اجرای iBooty اطمینال حاصل کنید که LibUSB را نصب کرده اید

گوشی خود را به کامپیوتر وصل کنید برنامه iBooty را اجرا کرده و بر روی گزینه Prepare Device for Custom Firmware کلیک کنید

پس از اتمام عملیات باید یک تصویر برف بر روی گوشی شما نمایش داده شود ، اگر تصویر مذکور را مشاهده نمی کنید چندین بار اینکار را در حالت DFU یا Recovery Mode تکرار کنید.
    تا زمانی که تصویر ذکر شده بر روی ایفون شما نمایش داده نشود در هنگام ریستور با ارورهای 1604 یا 1600 مواجه می شوید.

بعد از اینکه عملیات با موفقیت به پایان رسید iTunes را باز کرده و به کاستوم 4 ریستور کنید.

پس از اتمام ریستور ، باید گزینه Boot It برنامه iBooty را انتخاب کنید (کمی صبور باشید) تا گوشی شما بوت شود (از این پس هر بار که گوشی 3GS New Bootromخود را خاموش کنید مجبورید با استفاده از این گزینه ، گوشی خود را بوت کنید.

نکته : من چندین بار با نسخه 4 برنامه iBooty سعی کردم ولی موفق نشدم تا اینکه با نسخه 1.3 قادر به نصب فرمویر 4 و بوت کردن آن شدم.

تجربه موفقیت آمیز amir_s2 :

مدل دستگاه ایشون : iPod Touch 3G 32GB

خب،انگار مشکل من حل شد!

ویندوزم ویستاست، و از libUSB ای که در زیر معرفی شده استفاده کردم.

Windows Vista/7 32-Bit

کاری که کردم:

iPod رو به 3.1.2 ریستور کردم.
    iPod رو خاموش کردم، کابل رو جدا کردم، دکمه Home رو نگه داشتم و کابل رو وصل کردم، دکمه Home رو تا ظاهر شدن عکس Connect to iTunes روی صفحه iPod نگه داشتم

بعد از این Folder ای که یکی از دوستان خارجی از iBooty ساخته بود استفاده کردم، لینکش اینجاست:

دانلود

iBooty این دوستمون رو run as admin کردم، prepare زدم و عکس روی iPod بالاخره ظاهر شد !
    در تمام این مراحل، iTunes بسته بود!

بعد iTunes رو باز کردم، و Custom Firmware رو ریستور کردم!

بعد دوباره به همون صفحه Connect to iTunes رفت، دوباره از همون iBooty دوستمون استفاده کردم و iPod رو Boot کردم!(boot it رو زدم )

و بعد هم iTunes رو باز کردم و ... همه چیز به خوبی و خوشی تموم شد !

تجربه موفقیت آمیز gis200584 :

اول از همه با استفاده از shsh آیفو نتونو رستور کنید به 3.1.2 یا 3.1.3

حالا اصل کار از اینجا شروع میشه

۱- فریم ویر های ۳.۱.۲ یا ۳.۱.۳ رو جیلبریک کنید

۲- بعد جیلبریک از سدیا حتما باید 2 برنامه زیر رو نصب کنید

۳- برنامه acf2add رو از سیدیا نصب کنید گوشی که ربوت شد

۴- برنامه appsync رو رو گوشی بریزید

۵- حالا با استفاده از برنامه های کاستوم فریم ویر کاستوم ورژن چهار بسازید

۶- گوشی رو به حالت ریکاوری ببرید و رستور کنید

نتيجه كلي واسه اونايي كه دانگريد ميكنن اينه كه فقط جيلبريك كفايت نميكنه appsync و afc2add نيازه تا ارور ١٦٠٠ نگيرن موقع ريستور يه فريمور ٤

اونايي كه موفق به ريستور ميشن کسایی هستن که رو فریمور 3.1.2 یا 3.1.3 از قبل بودند و برنامه های گفته شده رو از قبل نصب کرده اند پس اگه تازه موفق به دانگرید شده اید بعد جیلبریک تو سدیا برید و برنامه های گفته شده رو نصب کنید

در حال آپدیت .....
    ویرایش توسط iEdris : https://i-phone.ir/forums/member/12688-iedris در ساعت 13-07-2010, 10:39 AM

ادریس این ارور 1600 و 1604 رو هم یه توضیحی می دی چه موقعی پیدا می شن؟ یعنی با اینکار می شه بوت رام های جدید رو به کاستوم ریستور کرد؟؟

آموزش اکتیو کردن تمامی برنامه های Adobe Creative Cloud بهمراه امکان آپدیت آنها

نظر

با این هم نشد دیگه خسته شدم به خدا

نظر

نوشته اصلی توسط hosseinyz نمایش پست ها
        ادریس این ارور 1600 و 1604 رو هم یه توضیحی می دی چه موقعی پیدا می شن؟ یعنی با اینکار می شه بوت رام های جدید رو به کاستوم ریستور کرد؟؟
        من تا حالا بهشون برخورد نکردم ولی تا اونجایی که شنیدم کسایی که به فریمور اصلی ۴ مستقیم رفتن الان میخوان کاستوم روش بریزن نمیتونن ارور ۱۶۰۰ میده این کار شاید بتونه مشکلشون رو حل کنه

واسه بوت رام های جدید نیست

نظر

تست کردم نشد

نظر

نوشته اصلی توسط Platinium03 نمایش پست ها
            تست کردم نشد
            اون فایل ها رو باید cut کنی دیگه تو اون مسیر نباشن یه جادیگه پیست کنی بعدا کارت تموم شد میتونی برشون گردونی به همون مسیر

خلاصه گفتم که تجربه من نیست یه فرد خارجی موفق شده مثل اینکه

نظر

میدونم باید کات کنم
              اما هیچ تغییری توی روند کار ایجاد نشد اما ای کتش میشد

نظر

منم انجام دادم نشد

نظر

من هم همین مشکل را داشتم. هر کاری کردم نشد. آخرش رفتم با یک سیستم عامل دیگر (روی همون کامپیوتر) تا تونستم آپگرید کنم.

نظر

بالاخره موفق شدم

بعد

custom firmware
                    رو نصب کنید

نظر

نوشته اصلی توسط imanjani نمایش پست ها
                      بالاخره موفق شدم

بعد

custom firmware
                      رو نصب کنید
                      شما یه جواب رو تورو خدا روشن بده
                      شما گوشی رو مستقیم به ورژن ۴ اپ کرده بودی  و بعد کاستوم ۴ رو بدون ارور ریختی?

نظر

من هم کردم نشد. دو روزه کا کارم شده نصب انواع فرمور
                        دیگه دارم دیوونه می شم. روی سه تا گوشی تست کردم و نشد.

نظر

دوستان تو پست اول نوشتم ویندوز باید xp باشه با ویندوز های دیگه کار نکنید

الان خوندم بعضی دوستان به روش های جدید دست یافتن چند تا پست بالاتر اونارو هم شما تست کنید

نظر

نوشته اصلی توسط dontsee نمایش پست ها
                            شما یه جواب رو تورو خدا روشن بده
                            شما گوشی رو مستقیم به ورژن ۴ اپ کرده بودی  و بعد کاستوم ۴ رو بدون ارور ریختی?

من گوشیم 3gs است و اول custome firmware رو ساختم

اصلا مستقیم اپگرید نکن به اون حالتی که گفتم برو تو ریکاوری

نظر

نوشته اصلی توسط imanjani نمایش پست ها
                              من گوشیم 3gs است و اول custome firmware رو ساختم

اصلا مستقیم اپگرید نکن به اون حالتی که گفتم برو تو ریکاوری
                              نه عزیز مشکل از این قراره

ما به صورت مستقیم آپ کردیم به ios 4
                              حالا لاک گوشی باز نمیشه
                              و وقتی میخواهیم custome نصب کنیم ارورو ۱۶۰۰ و ارور ۱۶۰۴ میده

وگرنه اینو جسارتا همه ی دوستان توضیح دادن
                              اگر از اول کاستوم ریخته بودیم که همه چیز حل بود
                              من فکر کردم مشکل این دسته افراد حل شد!

نظر

صبر کنید ..
                              X