اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اطلاعات عمومی سخت افزار iPhone 2G

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اطلاعات عمومی سخت افزار iPhone 2G

سنسور ها:

خوب سنسور ها چی هستن و چی کار میکنن؟
    سنسور accelerometer
    سنسور Proximity
    سنسور ambient light

کار اولین سنسور این است که جهت چرخش iphone را شناسایی کند تا بتواند جهت نمایش صفحه را تنظیم کند.و این دقیقا برای نمایش کیبورد به صورت landscape استفاده میشود.

کار سنسور دوم این است که نزدیکیش نصبت به اجسام رو نشخیس بده مثلا موقعی که در حال صحبت کردن هستید و گوشی را به سرتان نزدیک کردید و آنگاه صفحه نمایش خاموش میشود.

و کار سنسور سوم هم این است که میزان نور محیط را اندازه گیری کند و شفافیت صفحه نمایشتان را تنظیم کند.البته درک نوع عملکرد این سنسور به کمی دقت نیاز دارد ولی در کل به این صورت است که فقط در لحظه unlock شدن صفحه این سنسور وظیفه خود را انجام میدهد و نور LCD را تنظیم میکند، اگر بخواهید به نوعی گولش بزنید باید یک بار دستتان را روی سنسور بگزارید و یا جلوی نور مستقیم قرار دهید.
    ویرایش توسط Arianismmm : https://i-phone.ir/forums/member/12543-arianismmm در ساعت 19-03-2012, 06:09 PM
    من آریایی ام، خدای من ایران، پیغمبر من کوروش، امام من داریوش، کتاب مقدسم شاهنامه، دستور دین من لوح کوروش کبیر، پرچم من درفش کاویانی، بهشت من آزادی، عید من مهرگان، دین من زرتشت، ذات من آریاییست، دشمنم تازیان، ذکرم پاینده ایران، مذهب من آریاییست، من آریایی ام

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و موميايي به خاك بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاك ايران را تشكيل دهد
    (كوروش كبیر)

Life is Random.!

دو برد اصلی iphone

من آریایی ام، خدای من ایران، پیغمبر من کوروش، امام من داریوش، کتاب مقدسم شاهنامه، دستور دین من لوح کوروش کبیر، پرچم من درفش کاویانی، بهشت من آزادی، عید من مهرگان، دین من زرتشت، ذات من آریاییست، دشمنم تازیان، ذکرم پاینده ایران، مذهب من آریاییست، من آریایی ام

فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و موميايي به خاك بسپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاك ايران را تشكيل دهد
    (كوروش كبیر)

Life is Random.!

نظر

سلام
      ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
      من به نقشه داخلی این 2 برد که دادید نیاز دارم ممنون میشم واسم بزاریدش

نظر

دوسته عزیز به این راحتی و مفتی مفتی تو اینترنت نمیشه تقشه مدار چاپی بدرد بخور پیدا کرد ولی اینارو پیدا کردم اگه بازم چیزی دیدم براتون می زارم ، البته اگه خیلی حیاطی کارت لینک خریدشو بزارم برات.

ویرایش توسط enzevaee : https://i-phone.ir/forums/member/1265-enzevaee در ساعت 24-03-2009, 01:35 PM

(كوروش كبیر)

Life is Random.!

نظر

ساختار های صفحه لمسی (iPhone ( LCD

ساختار های صفحه لمسی iphone

صفحه لمسی iphone

وسائل الکترونیکی با روش های مختلفی انتخاب ها و ورودی های کاربر را روی صفحه لمسی شناسایی میکنند. اغلب آنها از سنسور ها و مجموعه ای از مدارها برای شناسایی تغییرات در موقییت های خاص استفاده میکنند. که صفحه لمسی iphone از این دسته است. و بقیه تغییرات را در قالب انعکاس امواج نمایش می دهند. این امواج می تواند صوتی یا اشعه ای نزدیک مادون قرمز باشد.
          بسیاری از سیستم ها از ترنسدوسر ها برای تشخیص و نمایش تغییرات استفاده میکنند.
          ترنسدوسر به وسیله ای گفته میشود که عموما از انواع electrical, electronic, electro-mechanical, electromagnetic, photonic, یا photovoltaic
          هیستند و برای تبدیل یک نوع انرژی یا خصیصه فیزیکی به نوعی دیگر استفاده می شوند مثلا سنسور های فشاری.

The Nintendo DS, Palm Treo and Logitech Harmony Remote Control
          از تکنولوژی صفحات لمسی استفاده می کنند

ایده اولیه بسیار ساده است ، زمانی قلم یا انگشتتان را روی صفحه قرار می دهید ، وضعیتی را که از صفحه در حال مونیتور شدن هست را تغییر می دهید. در صفحاتی که به صدا با اشعه پاسخ می دهد انگشت شما به طور فیزیکی بخشی از امواج رو مسدود یا منعکس می کنه.
          صفحه های لمسی خازنی از یک لایه از جنس موادی که توانایی نگه داری جریان الکتریسیته را دارد استفاده می کنند ، لمس کردن این گونه صفحات باعث می شود مقدار الکتریسیته ذخیره شده در آن لایه تغییر کند .
          صفحه های لمسی مقاومتی : فشار دست شما باعث میشه لایه های مقاومتی و رسانای مدار همدیگر را لمس کنند و در نهایت مقاوت مدار بالا رفته و این در پردازش نوعی ورودیی به حساب بیاید.
          خیلی از مواقع این گونه سیستمها کاملا مناسب برای تشخیص و مکان یابی یک تماس (Touch ) است. ولی اگر سعی کنید در یک لحظه چندین قطه را فشار دهید نتیجه غیر قابل پیش بینی و نادرست خواهد بود. و برخی از صفحات تمام تماس های بعد از اولین تماس را نادیده میگیرند.
          بعضی های دیگر هم تماس های همزمان رو می توانند شناسایی کنند ولی نرم افزار اونها نمیتونه محل اون رو با دقت محاسبه کنه. که دلایل زیادی می تونه داشته باشه ازجمله:
          -اغلب سیستمها تنها می توانند تغییرات رو در طول یک محور و یا جهت خاص شناسایی کنند .
          -بعضی از صفحه ها به میانگین غرضی سیستم اتکا می کنند برای تایین مکان تاچ
          -بعضی از سیستم ها سنجش را بر پایه ی اولین خط یا خانه آدرس دهی صفحه قرار می دهند.

ولی صفحه نمایش iphone کاملا متفاوت است. خیلی از برنامه های آن نیاز دارد که شما در یک لحظه چندین تماس ایجاد کنید. برای مثال شما می تونید روی یک عکس بزرگ نمایی کنید تنها با قرار دادن 2 انگشت روی lcd و از هم دور کردن آنها.
          این صفحه نه تنها چند تماس همزمان را شناسایی می کند و به آنها پاسخ میدهد ، بلکه می تواند جهت حرک آنها را نیز جداگانه شناسایی کند.

سیستم های Multi touch
          برای اینکه کاربراجازه ارسال دستورات لمسی را داشته باشد باید توانایی استفاده از چند انگشت را داشته باشد ، iphone از ترکیب جدیدی از این تکنولوژی های موجود را استفاده کرده. صفحه حساس لمسی آن شامل لایه هایی از موادی که حالت خازنی دارند درست مثل دیگر صفحات لمسی. خازن های iphone بر اساس سيستمی مرجع براي تعريف منحصر به فرد موقعيت يک نقطه در فضاي n بعدي سازمان دهی شده اند که حالتی شبکه ای دارد. مدارات آن می توانند تغییرات مربوط به هر تماس را در طول شبکه شناسایی کند. به عبارت دیگر هر نقطه بر روی این شبکه زمانی که لمس میشود سیگنال مربوط به خود را تولید می کند وپس از تقویت سیگنال به پردازندهiphone ارسال میشود. و این به گوشی اجازه میدهد مکان و جهت حرکت تماس ها را در چندین مکان شناسایی و پردازش کند. به اتکا به مواد خازنی iphone نها زمانی کار میکند که با سر انگشت شما لمس شود . و درصورتی که با stylus یا همان قلم ویا حتی با دستکش غیر هادی لمس شود پاسخی نمیدهد چون اصلا تماسی را حس نکرده است.

صفحات لمسی ضرفیت دو طرفه شامل شبکه از خطوط حسی و خطوط حرکتی برای تایین نقطه لمس شده و جهت حرکت آن می باشد

صفحات self capacitance شامل مدارات حسگر و الکترود ها جهت تایین مکان تماس هستند

در واقع شرکت apple برای صفحه نمایش iphone از ترکیبی از تکنولوژی های فوق استفاده کرده است
          ویرایش توسط enzevaee : https://i-phone.ir/forums/member/1265-enzevaee در ساعت 25-03-2009, 02:46 PM

(كوروش كبیر)

Life is Random.!

نظر

سلام اگه لینک خرید رو واسم بزاری خیلی خیلی ممنون میشم

نظر

یادمه ایپاد دوستم که باز کردیمش هاردش Toshiba بود اپل کلا" خودش قطعات نمیسازه فکر کنم فقط تاچ ایفونو ایپاد تاچو خودش میسازه!!!

نظر

سلام.

می شه لطفا این عکسها رو یه جای دیگه آپلود کنید؟ چون من نمی تونم این عکسها رو مشاهده کنم.

ممنون.

نظر

من دنبال يه تاچ ال سي دي برا 2g هستم از دوستان كسي ميدونه از كجا ميتونم پيدا كنم چون تو اروميه گير نياوردم حدود قيمتشم لطفا بگين

نظر

سلام من گوشیم 16 گیگه ولی الان 11 گیگ پر شده و همش پیغام پر شدن گوشی میده وقتی هم توی حافظه اش میرنم نشون میده که مثلا 11.5 پر و 147 مگابایت خالیه که خیلی کمه نمیدونم دلیل اینکه نمیشه از همه حافظه گوشی استفاده کرد چیه ؟
                    گوشی من 5 اس

نظر

نوشته اصلی توسط elham295 نمایش پست ها
                      سلام من گوشیم 16 گیگه ولی الان 11 گیگ پر شده و همش پیغام پر شدن گوشی میده وقتی هم توی حافظه اش میرنم نشون میده که مثلا 11.5 پر و 147 مگابایت خالیه که خیلی کمه نمیدونم دلیل اینکه نمیشه از همه حافظه گوشی استفاده کرد چیه ؟
                      گوشی من 5 اس
                      سلام دوست عزیز،علت اینکه شما نمیتوانید از کل حافظه داخلی خود استفاده کنید این است که نزدیک 4 الی 5 گیگابایت رو خود سیستم(IOS) اشغال کرده،لطفا اعلام کنید که از جه نسخه ای استفاده میکنید.
                      برای پاکسازی حافظه گوشی کش برنامه هایی مانند تلگرام رو پاک کنید و برنامه هایی که از گوشی زیاد استفاده میکنند رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.
                      برای اینکه تشخیص بدید کدام برنامه چه مقدار فضا را اشغال کرده به ادرس زیر بروید
                      Settings/general/iphone storage
                      و رو به روی ایکون برنامه ها حجم استفاده شده را میزند
                      با تشکر از سوال شما

نظر

صبر کنید ..
                      X