اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

با استفاده از Boot Camp ویندوز هفت را روی مک خود نصب کنید!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• با استفاده از Boot Camp ویندوز هفت را روی مک خود نصب کنید!

با سلام و خسته نباشید فراوان!
    این آموزش چگونگی نصب ویندوز هفت روی مک بوک ها و یا آی مک خود و یا مک پرو یا مینی و مک و....!به طور کلی مک محصولات خود اپل است!(بابت اشکالات تایپی ببخشید)
    توجه:
    1.تمامی آپدیت های Mac OSX خود را انجام دهید! Apple Button -> Software Update
    2.داشتن ویندوز هفت روی یک دی وی دی.
    3.داشتن OS X Leopard or Snow Leopard روی یک دی وی دی.
    4.روی درایوی که می خواهید نصب کنید حدود 30گیگ فضای خالی داشته باشید.
    5.حدود نیم ساعت یک ساعت وقت.اگر درست مراحل را بروید اگه نه که 5 ساعتی طول میکشه.
    6.پیشنهاد میشه که Time Machine خود را هم داشته باشید یک بک آپ بگیرید زبانم لال اگر اشتباهی کردین بتونین دوباره برگرید به حالت اول.
    7.اگر خیلی به اینکه بتونید این کار را بکنید اطمینان ندارید این کار را انجام ندید.
    8.این انجمن و خود بنده هیچ مسولیتی را در صورت بروز مشکلات نمیپذیریم.
    خواهشا" این مطلب را دوبار سه بار n بار مطالعه کنید بعد انجام بدید
    خوب میریم که شروع بکنیم:
    توجه:شما باید تنها یک پارتیشن داشته باشید تا کار کند در غیر اینصورت ارور میدهد مبنی بر اینکه>>>>استارت آپ دیسک شما بصورت جورنالد نمیباشد و قابل پارتیشن بندی نیست!!!
    1.تمامی برنامه های در حال اجرا را ببندید.(توجه:هرچی برنامه)
    2.Finder را باز کنید و Applications -> Utilities and double-click Boot Camp Assistant.

Continue.3 را بزنید و هرچی مطلب در رابطه با اینکه ویندوز هفت سیستم عامل مناسبی برای نصب نیست را رد کنید.
    4.الان در مرحله ای هستیم که شما باید انتخاب کنید که چه مقدار حجم برای ویندوز هفت خود میخواهید به نظر من حدود 20 گیگ بسیار مناسب است کمترین حالت ممکن 10گیگ سلیقه ای و بستگی به کار شما دارد.برای تغییر حجم اختصاص یافته به ویندوز نقطه ی بین سیستم عامل ها را تغییر دهید دیگه اینجاش راحته مثل بازی می مونه میکشی دست چپ مک کم میشه ویندوز زیاد میشه میکشی درست راست ویندوز کم میشه مک زیاد میشه.

5.بعد از اینکه حجم مورد نظر را انتخاب کردید بر روی دکمه ی Partition کلیک کنید.

6.در هنگام پارتیشن بندی توسط خود دستگاه خیلی زمانی طول نمیکشه اگر با اشکالی مواجه شدید اینجا مطرح کنید تا رسیدگی شود.

7.وقتی تمام شد با یک BOOTCAMP جدید روی Desktop خود مواجه خواهید شد.

8.حال DVD مربوط به ویندوز هفت خود را بگزارید و سپس روی دکمه ی Start Installation کلیک کنید.

9.مک شما ریستارت می شود و ویندوز هفت بالا می آید که آماده برای نصب است.(عکس های بعدی کمی بد کیفیت است پوزش می طلبیم)حال از شما سوال می شود که کدام Partiton را برای نصب می خواهید و شما روی آن Partition کلیک کنید که در جلوی آن نوشته BOOTCAMP (روی عکس مشخص است و سپسDrive Options(advanced) را انتخاب کنید.

10.با اینکه Volumeها برای BOOTCAMP مشخص شده است باز هم برای اطمینان یک بار روی Format کلیک کنید.(اگر خسته شدید و ... می توانید به یخچال خود یا .... مراجعه کنید و باز گردید به ادامه ی آموزش)

11.پیامی برای شما می آید OK را بزنید.

12.ویندوز هفت شروع به نصب شدن می کند در هنگام نصب باز اگه خواستید می تونید یکم تو خونه چرخ بزنید.اما خیلی چرخ نزنید چون هنگام ریستارت شدن(Reboot)باید DVD را بردارید.

13.وقتی DVD برداشته شد خود دستگاه به صورت اتوماتیک همه کار ها را انجام می دهد و شما تماشا می کنید و به خود می نازید که عجب آدم خفنیم من!!!بعد هم که کیبورد و زبان و... خود را تنظیم میکنید.
    14.کار تنظیمات تمام شد دوباره یک ریستارت را خواهیم دید و کمی حرس می خوریم.خیلی ناراحت نباشید ویندوز هفت آمد بالا هووووووررررااااا لیلیلیلیلی...برای استفاده از Wifi یا مودم اینترنت نیازی به نصب هیچ گونه درایو نیست خودش نصب شده(حرس نخورید)به اینترنت وصل شید یک آپدیت توپ بکنید.البته خودش آپیت میکنه

15.خوب میپرسه یک ریستارت کنید و اینجاست که من میخندم چون یکبار دیگه دستگاه ریستارت میشه.

16.اینجا باید یکبار قولنج خود را بشکونید چون دوباره به مراحل سخت وارد می شویم.
    17.وقتی ویندوز بالا اومد احساس میکنید (وایییییی چه گرافیکی )

18.ولی درایو صدا و ... را چک می کنید ضایع می شوید چون درایوی نصب نیست
    ویرایش توسط Professional : https://i-phone.ir/forums/member/14816-professional در ساعت 31-12-2010, 11:28 PM

19.DVD مک را بگذارید و از شما سوال میشه شما باید روی Run setup.exe کلیک کنید.
    نکته: اگر Snow Leopard هستید میسج میاد که میگه((Remote Install Mac OS X))شما میگید بورو بابا صفحه را می بندید DVD را در میارید و دوباره میزارید اینبار DVD را به حالت((Open folder to view files))باز میکنید و سپس به یک Folder با اسم BOOTCAMP میروید و setup.exe را میزنید.

20.نصب کننده ی بوت کمپ تشریف میارند و چشم بسته Next را میزنید.

21.خوب مثل همه ی افراد که حصوله ی مطالعه ندارند چشم بسته I accept the terms in the license agreement را انتخاب می کنیم و Next را میزنیم.

22.در این مرحله از انتخاب شدن Apple Software Update for Windows اطمینان حاصل کنید و Next را بزنید.

23.خود بوت کمپ همه کار ها رو میکنه و Drive ها همه و همه را نصب میکنه.

24.این مسیج اون گوشه میپره بالا میگه آره داداش ما هم هستیم خواستی از وضعیت نصب با خبر باشی یک کلیک کن.

25.خوب تمام که شد Finish را می زنید.

26.بازم مثل همیشه سوال میکنi برای اینکه این تغییرات اعمال شود نیاز هست که شما ریستارت کنید دستگاه و.....میخندیم و ریستارت میکنیم

27.بعد از ریستارت شاید به مک انتقال پیدا کنید یا شاید ویندوز با خود میپرسید که چیکار کنیم اگه میخوایم عوض کنیم.
    من میگم:هنگام بالا اومد بعد از شنیدن یک صدا که همیشه میشنیدید دکمه ی Option را روی کیبود نگاه می دارید و انتخاب میکنید.

هر گونه مشکلی بود من در خدمتم.
    منبع خودم و کمی دیدم که این جا هم عکس داره هم توضیحات خوب گفتم از اینجا هم استفاده کنم.
    Using Boot Camp to install Windows 7 on your Mac: The Complete Walkthrough – Simple Help
    خوب ویندوز هفت دارید کنار مک و راحت برید حالشو ببرید.
    موفق و پیروز باشید.
    راستی یک وقت نگید عجب الافی هستم وسط امتحانا.....
    نه عزیزان ریاضی اینقدر زیاد خودنم همه جا رو عدد log و sin و cos میبینم گفتم یه تنوعی شه آموزش گزاشتم براتون!(,ویرایش:ریاضی و گند زدمدعا کنید خوب داد باشم)

آپدیت: جهت پاک کردن ویندوز به صورت زیر عمل کنید:
    وقتی bootcamp رو اجرا کنید اولی رو انتخاب کنید:

بهدشم restore رو بزنید به همین سادگی:

ویرایش توسط Professional : https://i-phone.ir/forums/member/14816-professional در ساعت 31-12-2010, 11:28 PM

نظر

با تشکر من کامل نصب کردم عالیه.فقط یک چیزی این که بشه از داخل خود مک هم بدون ریستارت وارد ویندوز و بالعکس شد با چه برنامه ای امکان پذیره؟ فکر کنم اسمش parallel desktop باشه. شما تست کردید؟

نظر

مشکل نصب ویندوز ۷ روی مک بوک پرو

من همه ی این کار ها را انجام دادم(۶ ماه پیش بدون هیچ آموزشی).تمام مراحل را هم درست انجام دادم.ولی تا ویندوز می خواد بوت بشه بین ۲ تا ۴ دقیقه طول میکشه.من اصفهان زندگی می کنم.بردم پیش بزرگترین نمایندگی تو اصفهان (الماس ایران).گفت فایل بوت را درست نمی شناسه.ویندوز کاملا درست کار می کنه و هیچ مشکلی نداره.ویندوز 7 ultimate 64-bit یعنی آخرین مدل.ولی این مشکلشه که خیلی اذیت کننده است.لطفا یه راه حلی پیشنهاد کنید.

نظر

مشکل نصب ویندوز ۷ روی مک بوک پرو

من ۶ ماه پیش ویندوز ۷ نصب کردم.دقیقا مثل همون مراحل.تمام مراحل را هم درست انجام دادم.ولی تا ویندوز می خواد بوت بشه بین ۲ تا ۴ دقیقه طول میکشه.من اصفهان زندگی می کنم.بردم پیش بزرگترین نمایندگی تو اصفهان (الماس ایران).گفت فایل بوت را درست نمی شناسه.ویندوز کاملا درست کار می کنه و هیچ مشکلی نداره.ویندوز 7 ultimate 64-bit یعنی آخرین مدل.ولی این مشکلشه که خیلی اذیت کننده است.لطفا یه راه حلی پیشنهاد کنید.

نظر

شما کلا" هم Mac OSX و هم ویندوز را از اول بریزید اما یک پارتیشن درست کنید بعد از نصب ویندوز اگ خواستید 2تا پارتیشن به غیر از پارتیشن خود ویندوز درست کنید!

نظر

نوشته اصلی توسط salar نمایش پست ها
              19.DVD مک را بگذارید و از شما سوال میشه شما باید روی Run setup.exe کلیک کنید.
              نکته: اگر Snow Leopard هستید میسج میاد که میگه((Remote Install Mac OS X))شما میگید بورو بابا صفحه را می بندید DVD را در میارید و دوباره میزارید اینبار DVD را به حالت((Open folder to view files))باز میکنید و سپس به یک Folder با اسم BOOTCAMP میروید و setup.exe را میزنید.

20.نصب کننده ی بوت کمپ تشریف میارند و چشم بسته Next را میزنید.

21.خوب مثل همه ی افراد که حصوله ی مطالعه ندارند چشم بسته I accept the terms in the license agreement را انتخاب می کنیم و Next را میزنیم.

22.در این مرحله از انتخاب شدن Apple Software Update for Windows اطمینان حاصل کنید و Next را بزنید.

23.خود بوت کمپ همه کار ها رو میکنه و Drive ها همه و همه را نصب میکنه.

24.این مسیج اون گوشه میپره بالا میگه آره داداش ما هم هستیم خواستی از وضعیت نصب با خبر باشی یک کلیک کن.

25.خوب تمام که شد Finish را می زنید.

26.بازم مثل همیشه سوال میکنi برای اینکه این تغییرات اعمال شود نیاز هست که شما ریستارت کنید دستگاه و.....میخندیم و ریستارت میکنیم

27.بعد از ریستارت شاید به مک انتقال پیدا کنید یا شاید ویندوز با خود میپرسید که چیکار کنیم اگه میخوایم عوض کنیم.
              من میگم:هنگام بالا اومد بعد از شنیدن یک صدا که همیشه میشنیدید دکمه ی Option را روی کیبود نگاه می دارید و انتخاب میکنید.

هر گونه مشکلی بود من در خدمتم.
              منبع خودم و کمی دیدم که این جا هم عکس داره هم توضیحات خوب گفتم از اینجا هم استفاده کنم.
              Using Boot Camp to install Windows 7 on your Mac: The Complete Walkthrough – Simple Help
              خوب ویندوز هفت دارید کنار مک و راحت برید حالشو ببرید.
              موفق و پیروز باشید.
              راستی یک وقت نگید عجب الافی هستم وسط امتحانا.....
              نه عزیزان ریاضی اینقدر زیاد خودنم همه جا رو عدد log و sin و cos میبینم گفتم یه تنوعی شه آموزش گزاشتم براتون!(,ویرایش:ریاضی و گند زدمدعا کنید خوب داد باشم)
              بخشید این دکمه option که گفتید "من میگم:هنگام بالا اومد بعد از شنیدن یک صدا که همیشه میشنیدید دکمه ی Option را روی کیبود نگاه می دارید و انتخاب میکنید."،کدوم دکمه هست؟ چه شکلیه؟
              ببخشید اگه سوالم مبتدیانه است.

نظر

salam man tonestam win 7 ro roye mac nasb konam merci ama seda toye win dar nemiyad mishe komakam konid merci...

نظر

نوشته اصلی توسط nastaran_h نمایش پست ها
                  salam man tonestam win 7 ro roye mac nasb konam merci ama seda toye win dar nemiyad mishe komakam konid merci...
                  سی دی boot camp تو ویندوز نصب کن تا درایور ها نصب شه *

نظر

نوشته اصلی توسط nastaran_h نمایش پست ها
                    قوانین انجمن رو مطالعه کنین
                    فارسی تایپ کنین

نظر

آقایون سلام من آیمک core i5 27 inch دارم وقتی میخوام ۷ نسب کنم تمام راه رو درست میرم اما بعد از پارتیشن بندی دیگه جلوتر نمیره .جایی که خریدم تماس گرفتم گفتن روی این مدل ۷ نسب نمیشه باید xp نسب کنی.
                      شما بگید من چیکار کنم آخه همچین چیزی امکان داره؟

نظر

سلام

من روي 21.5-inch: 3.06GHz خواستم نصب كنم همه مراحل به درستي انجام ميشه و وقتي به ويندوز استارت مي رسه .سيستم خاموش ميشه

نظر

واقعا کلمه سپاس برای شما دوست عزیز که این پست مفید رو گذاشتید کمه. ممنون از این پست مفید و جامعی* که گذشتید. هیچ عیب و نقصی نداشت

نظر

آیا نصب ویندوز به روی مک ضرر یا زیانی نداره؟یعنی* باهم تداخلinteractiom ندارند؟منظورم اینه که صورت دستگاه کم شه یا هر عیبه دیگه ای

نظر

با استفاده از Boot Camp ویندوز هفت را روی مک خود نصب کنید!

نه اصلا تداخل نداره به شرط این که با parallel desktop یا برنامه های مشابه نخواهید ویندوز رو بیارید بالا.

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
                              X