اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ایجاد فایل article.bin (ویکیپدیا آفلاین)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ایجاد فایل article.bin (ویکیپدیا آفلاین)

سلام.

شما برای داشتن ویکیپدیا آفلاین نیاز به 2 چیز دارین:
    1-Wiki2Touch Server که از سورس BigBoss باید نصب کنید.
    2-فایل article.bin که باید اون رو یا از سایت خریداری کنید یا خودتون ایجاد کنید.

حجم فایل دانلودی 5.69GB هست. کسانی که به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارن میتونن از سایت تهیه کنند.

ابتدا باید از سایت زیر فایل enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 رو با حجم 5.7 گیگ دانلود کنید.
    Index of /enwiki/latest/

سپس فایل Wiki2touch Utilities رو از لینک زیر دانلود کنید:
    برای ویندوز:http://1.megaupload.com/?d=7TMIN0SJ
    برای مک: http://wiki2touch-standalone-ui.goog...5a_rebuild.tgz

برنامه TransferTool رو اجرا کنید و مطابق شکل ابتدا از قسمت step2 فایل enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 رو که دانلود کردید بدین.

سپس از قسمت step3 طبق شکل گزینه دوم رو انتخاب کنید.

حال Start Index رو بزنید.

تغریبا 1.5 ساعت طول میکشه تا فایل article.bin ایجاد بشه.
    سپس فایل article.bin رو به مسیر زیر انتقال بدید:
    /var/mobile/Media/Wikipedia/en/

گوشی رو ریست کنید و وارد safari بشید و آدرس زیر رو وارد کنید:
    127.0.0.1:8080

کار تموم شد و میتونید ازش لذت ببرید...
    ویرایش توسط amir_network : https://i-phone.ir/forums/member/12592-amir_network در ساعت 01-04-2011, 01:39 PM

حالا به چه دردی میخوره دوست من؟؟؟

نظر

فارسی هستش؟

نظر

نوشته اصلی توسط rezajaambax نمایش پست ها
        حالا به چه دردی میخوره دوست من؟؟؟
        میتونی ویکیپدیا رو به صورت offline داشته باشی.

نظر

نوشته اصلی توسط EisaYZ نمایش پست ها
          فارسی هستش؟
          این قسمت فارسیش:
          Index of /fawiki/latest/

اینم لینک فارسی:
          http://dumps.wikimedia.org/fawiki/la...ticles.xml.bz2

نظر

این نسخه مک که همون برنامه نیس
            دوتا فایل ماله ترمیناله
            sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط blackdeath1984 نمایش پست ها
              این نسخه مک که همون برنامه نیس
              دوتا فایل ماله ترمیناله
              من چون مک ندارم نتونستم تست کنم.
              ببین این فایل خودشه؟

wiki2touch v0.60 transfer tool (Mac OS X) - Apple - Software - QuickJump Downloads

نظر

نسخه ی مک Commandline هستش!
                نکته ی دوم هم اینکه
                1-Wiki2Touch Server که از سورس BigBoss باید نصب کنید.
                این نسخه از WikiSrvd فایل article.bin بالای 4GB را ساپورت نمی کند!

ترجیحا هم از این لینک Index of /enwiki/ استفاده کنید و نسخه قبل از latest رو که توش نوشته باشه Dump Complete استفاده کنید! نسخه های latest معمولا در حال dump گرفته شدن هستند که امکان corrupt بودن دانلودتون خیلی زیاد خواهد بود!

نظر

نوشته اصلی توسط shayanB نمایش پست ها
                  نسخه ی مک Commandline هستش!
                  نکته ی دوم هم اینکه

این نسخه از WikiSrvd فایل article.bin بالای 4GB را ساپورت نمی کند!

ترجیحا هم از این لینک Index of /enwiki/ استفاده کنید و نسخه قبل از latest رو که توش نوشته باشه Dump Complete استفاده کنید! نسخه های latest معمولا در حال dump گرفته شدن هستند که امکان corrupt بودن دانلودتون خیلی زیاد خواهد بود!
                  ممنون از راهنمایی هاتون.

البته یه نکته بگم که داخل description خود wikisrvd گفته که بالای 4GB ساپورت نمیکنه ولی جالب اینجاست که اون فایل 5.7GB رو که بگیرید و تبدیل به bin کنید 4.4GB میشه و الان به راحتی داره کار میکنه!!!!!

نظر

اين لينك چي بود؟
                    Index of /fawiki/latest/

نظر

نوشته اصلی توسط mehrdad mmm نمایش پست ها
                      اين لينك چي بود؟
                      Index of /fawiki/latest/
                      لینکی هست که داخلش باید دنبال فایل enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 بگردی

نظر

سلام بچه ها
                        من این رو دانلود کردم<-------------->http://dumps.wikimedia.org/fawiki/la...ticles.xml.bz2
                        این لینک فارسیشه
                        حالا باید تنظیمات transfer tool عوض شه؟
                        article_fa.bin رو توی اینجا ریختم----------------var/mobile/media/wikipedia/fa
                        fa رو خودم ایجاد کردم چون نداشت
                        حالا میرم تو سافاری میزنم 127.0.0.1:8080
                        اولا تو قسمتی که زبون هارو انتخاب میکنی نوشته xx
                        بعد که یه چیز میزنی تا سرچ کنه میگه language not installed
                        اگه میشه قدم به قدم بگید چیکار کنم
                        ممنون

نظر

با سلام خدمت دوستان .
                          من حتما می خوام این ویکی پدیا رو روی آیپادم نصب کنم فقط یه سوال دارم :

1. یا دانلود این فایل enwiki-latest-pages-articles.xml.bz2 ما فقط نوشته ها رو داریم .

2. اگر اینطوره برای اینکه عکس ها رو هم داشته باشیم باید کدوم فایل رو انلود کنیم .

3. و در آخر این که با دانلود هر کدوم از این فایلا از مسیر Index of /enwiki/latest/ یه امکان جدید به ویکیپدیای آفلاینمون اضافه ؟ اگر جوابتون مثبته می شه در این مورد بیشتر توضیح بدین .

پیشاپیش از پاسختون به سوالام تشکر می کنم

نظر

بعد از جستجو توی گوگل حالا می خوام خودم جواب خودم رو بدم

این طور که فهمیدم این فایل فقط شامل نوشته هاست و اگر بخواید که عکس ها رو هم داشته باشید باید طبق آموزش زیر برید ( دیگه ترجمه نکردم شرمنده ) و اول همه بگم که این طور که از این آموزش معلومه این کا حدود 12 ساعت وحتی بیشتر زمان می بره و حدود 17 گیگ فضا می گیره !!
                            لینک آموزشه هم اینه : http://www.hackint0sh.org/f126/101139.htm

(OPTIONAL) STEP 4: INCLUDE ARTICLE IMAGES
                            The process described so far will *only* install the Wikipedia articles (i.e. just the text). If you want to include the associated images, be prepared to spend a lot of time downloading, indexing, and then consuming significant disk space on your device. Here are the steps:
                            1. Place "imagegetter.exe" (located in Wiki2touch Utilities folder) and"images.txt" on the root C: drive
                            2. Double-click to run "imagegetter.exe" and enter the correct language code (e.g. "en" for English). After many hours, it will create a new folder called "Images" that contains subfolders "en" and "commons". Size of this folder is 17GB with image width 120px and max image size 128kb using the Mar. 15, 2010 enwiki dump. (thanks to pereirdp)
                            3. Place the "Images" folder and the "pack.exe" program on the root C: drive. Open a command prompt window (run as administrator), navigate to the root c: drive, and execute the following command:
                            Quote:
                            pack en c:\images
                            4. Eventually (~13 hours!!) you will get an "images.bin" file (11.7 GB for the Mar. 15, 2010 dump) (thanks to pereirdp). Copy this "images.bin" file into the same directory where you placed your "articles.bin" file (“/var/mobile/Media/Wikipedia/en/”).
                            5. Restart your device and use Safari to navigate to the above mentioned bookmark. Articles should now include images.

نظر

سلام
                              اگه میشه لینک Wiki2TouchUtils بدید
                              لینکایی گذاشتین پاک شده

نظر

صبر کنید ..
                              X