اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اتصال Hard Drive ها با اتصال usb به آیپد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اتصال Hard Drive ها با اتصال usb به آیپد

خب همینطور که میدونیم همزمان با اومدن آیپد اپل یه Accessories به اسم Camera Connection Kit داد بیرون که میشد دوربین دیجیتال رو با اتصال USB به آیپدتون متصل کنید و عکس ها و ویدئوهاتون رو مستقیم به آیپدتون انتقال بدید .

با آموزش زیر شما میتونید از اون اتصال USB برای اتصال Hard Drive ها به آیپدتون استفاده کنید .
    • اول از همه شما احتیاج دارید که فرمت Hard تون رو به HFS یا FAT32 تغییر بدید . اگه مک یوزر باشید خیلی ساده میتونید با برنامه Disk Utility این کارو انجام بدید . (* اطلاعات بیشتر )

• مطمئن بشید که آیپدتون رو با Spirit جیلبریک کردید .

• برنامه iFile و همینطور OpenSSH رو از Cydia دانلود کنید .

• برنامه Nano رو از Cydia دانلود کنید . ( تو سورس خود Saurik هست . apt.saurik.com )

• به یک برنامه هم برای خوندن مثلا مثل iPDF یا Goodreader هم نیاز دارید . برای این آموزش GoodReader انتخاب شده .

• خب اینجا نکته مسئله ماست ! اونم اینکه آیپد نمیتونه برق USB به هارد شما برسونه تا روشنش کنه ! اگه هارد شما آداپتور داره که مشکل حله . ولی اگه هاردتون مستقیما با USB روشن میشه باید یه فکری براش بکنید ! میتونید از کابل زیر استفاده کنید . ( اکثر هاردها این کابل رو دارن ) بله منم همین فکرو کردم که چقدر مسخره همش باید یه usb دیگه واسه شارژش پیدا کنیم ولی خب میتونید از Adaptor خودش استفاده کنید واسه شارژ !

• خب حالا وارد Setting بشید و IP آیپدتون که به وایرلستون وصله رو پیدا کنید . مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ یا ۱۰.۰.۲.۲ ...

روی مک تون ترمینال رو باز کنید و این دستور رو وارد کنید :
    کد:
    ssh root@[iPad IP address]

• ازتون پسورد روت رو میخواد ! alpine رو وارد کنید .

• حالا این دستورات رو در ترمینال بزنید :
      کد:
      mkdir /Volumes
      mkdir /Volumes/EXT
      ln -s /Volumes/EXT /var/mobile/EXT
      nano /var/stash/Applications.xxxxxx/iFile.app/Info.plist
      در بالا xxxxxx همون سریال اعدادیه که تو پوشه Applications میبینید ! اگه تایپ کنید :
    • کد:
      /var/stash/Applications
      و بعد کلید TAB رو روی کیبورد بزنید آتوماتیک واستون پر میشه .

این مراحلش اگه سخت شده واسه اینه که هنوز Mobile Terminal واسه آیپد هماهنگ نشده وگرنه همه اینکارارو از روی آیپد انجام میدادیم و نیازی به مک و وایرلس و ssh نبود !

• حالا nano test editor واستون باز میشه . متن زیرو رو زیر <dict> وارد کنید :
      کد:
      <key>UIDeviceFamily</key>
      <array>
      <integer>1</integer>
      <integer>2</integer>
      </array>

• حالا Ctrl+x رو بزنید . و بعدش y رو بزنید تا هرکاری که کردید تاحالا ذخیره بشه .

• آیپدتون رو ریبوت کنید . بعد از اینکه بالا اومد یکبار دیگه ترمینال رو باز کنید و به آیپد ssh کنید . iFile رو از روی آیپد باز کنید . وارد setting برنامه iFile بشید و مثل شکل زیر setting رو ذخیره کنید .

• در iFile به مسیر Volumes برید و بعد دکمه Edit رو در بالا سمت راست بزنید . فولدر EXT رو تیک بزنید . سپس روی اون فلش تو کادر که پایین صفحه سمت راست میبینید بزنید و تو کادر باز شده Copy/Link رو انتخاب کنید .

• به مسیر var/mobile/Applications برید . حالا اسم برنامه ها رو به اسم واقعیشون میبینید. برنامه GoodReader رو باز کنید . بعد هم از توش Documents رو باز کنید .

• دوباره روی Edit بزنید و بعد هم روی اون فلش توی کادر که پایین صفحه هست . اینبار روی Create Link بزنید . حالا باید EXT رو ببینید . روی Done در بالا بزنید .

• حالا Camera Kit Connection رو وصل کنید و هارد درایوتون رو هم به اتصال usb تون وصل کنید .

• حالا برگردید به Terminal و تایپ کنید :
      کد:
      ls /dev
    • باید disk1s1 رو ببینید . اگر ندیدید از اتصال Hard Drive مطمئن شید . اتصال رو قطع کنید و یکبار دیگه بزنید و دوباره در ترمینال دستور بالا رو وارد کنید .

• اگه به FAT32 فرمت کردید درایوتون رو دستور پایین رو وارد کنید :
    کد:
    mount -t msdos /dev/disk1s1 /Volumes/EXT
    • اگه به HFS فرمت کردید
    :
    کد:
    mount -t HFS /dev/disk1s1 /Volumes/EXT
    خب کارمون تموم شد ! میتونید iFile رو باز کنید و به فایل هاتون دسترسی داشته باشید .

منبع

اگر بخواهیم همین کارو با ای پاد بکنیم چی ؟
    چون موبایل ترمینال بهتر کار میکنه میشه ؟

نظر

نوشته اصلی توسط tafrehzan نمایش پست ها
      نمیدونم تست نکردم .

نظر

دوستانی که تست کردن لطفا بفرمائید سرعت کپی کردن اطلاعات کلا (read & write) چقدر هستش. ممنون میشم .

نظر

جیلبریک

سلام
          آموزش خوبی بود یعنی میشه فلش رو هم به آیپد وصل کرد . ولی من هیچ چیز از جیلبریک و آنلاک واین ها نمی دونم و تو فروم هم هر چی سرچ کردم چیزی نبود یکی یه آموزش خوب برام میزاره.

نظر

1- چرا هیچ کی جوابم رو نمیده!
            2-من مک ندارم باید چی کار کنم که بتونم یه هارد دیسک یا فلش و یا ... رو از آی پدم بخونم؟؟؟؟
            (تازه این خیلی سخته یه راهه آسون تر نداری؟!)

نظر

دوست عزیز برای هر دفعه اتصال باید یکبار اینکار رو انجام بدیم ؟

نظر

نوشته اصلی توسط ShAyAn-EmPeRoR نمایش پست ها
                2-من مک ندارم باید چی کار کنم که بتونم یه هارد دیسک یا فلش و یا ... رو از آی پدم بخونم؟؟؟؟
                باید یه وسیله به اسم Camera Kit رو تهیه کنی . فعلا راه حل راحت تری نیومده . به این آموزشا مراجعه کنید : آموزشهاي مرجع - انجمن تخصصی آیفون

نظر

میشه flash memory بهش وصل کرد؟

نظر

ازین فیش ها دفتر داره؟؟؟!!

نظر

با اجازه oosin عزیز

نوشته اصلی توسط tafrehzan نمایش پست ها
                      خیر نمیشه چون بین دستگاههای اپل فعلا فقط ipad هست که usb خارجی رو mount میکنه
                      جالبه بدونید تونستن کیبورد و هدست usb رو هم اجرا کنن رو ipad

نوشته اصلی توسط ShAyAn-EmPeRoR نمایش پست ها
                      شما اکر مک ندارید میتونید از برنامه winSCP استفاده کنید و بعد از SSH کردن به دستگاه کد های گفته شده رو از terminal همین winSCP وارد کنید
                      نوشته اصلی توسط Mahdi_2010 نمایش پست ها
                      میشه flash memory بهش وصل کرد؟
                      بله و Flash memory ها چون احتیاجی به برق زیاد ندارند لازم نیست از اون کابل خاص براشون استفاده کنید

نظر

نوشته اصلی توسط gharbill نمایش پست ها
                        بله و flash memory ها چون احتیاجی به برق زیاد ندارند لازم نیست از اون کابل خاص براشون استفاده کنید
                        براي هر بار استفاده از فلش بايد اين كار ار انجام داد يا يك بار كافي هست؟

نظر

دوستان من آیا دفتر اینکار رو برای ما انجام میده
                          من مک ندارم ولی به این قضیه احتیاج دارم و حوصله اینکارها رو ندارم اگر انجام میده ببرم دفتر انجمن .

نظر

نوشته اصلی توسط reza1615 نمایش پست ها
                            براي هر بار استفاده از فلش بايد اين كار ار انجام داد يا يك بار كافي هست؟
                            در حقیقت اکثر اوقات اصلا لازم نیست این کارا رو انجام بدین
                            شما فقط USB drive رو وصل میکنین و یه پیغام میاد که USB drive not supported
                            که این یه خبر خوشه و معنیش اینه که دستگاه mount شده
                            تنها کاری که لازمه بکنید اینه که ifile رو اجرا کنید
                            و برید به فولدر var\mnt\
                            و اونجا پوشه mount1 رو پیدا کنید این همون USB drive شماست

enjoy

نظر

سلام
                              ميشه اين كارو با آيفونم كرد؟

نظر

صبر کنید ..
                              X