اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تجربیات تعمیرات محصولات اپل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تجربیات تعمیرات محصولات اپل

با سلام

بیش از ۲ ساله که من در یکی از نمایندگی های اپل به عنوان مدیر قسمت تعمیرات مشغول به کار هستم. در طی این مدت به همراه همکارانم تجربیات زیادی به دست آورده ایم که شاید انتقال دادنشون خالی از لطف نباشه.

به فکر افتادم که این تجربیات رو اینجا در اختیار علاقمندان احتمالی بزارم.

امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره
    ارادتمند
    ویرایش توسط newincept : https://i-phone.ir/forums/member/42572-newincept در ساعت 22-06-2016, 11:22 PM

این آیفون ۶ بخت برگشته چند وقت پیش اومده
    از دست خانم محترم موقع بستن درب ماشین افتاده و درب ماشین بسته شده روی گوشی !!!!!!
    اتفاقی که اگه بخوایی تکرارش کنی تقریبا غیرممکنه ...

قسمت جالب داستان اینه که گوشی روشنه، دیسپلی کاملا و بدون اشکال تصویر داره، تاچش هم سالم و بدون مشکل کار میکنه !
    فایل های پیوست شده

نظر

این باطری یه مک بوک ایر هست که به گفته صاحب دستگاه بعد از ۱۵ دقیقه استفاده از یه شارژ غیر فابریک اتفاق افتاده !
      باطری حدود چهار و نیم سانتی متر باد کرده و به همین شکل از قسمت بالا به کیبورد فشار آورده بود به نحوی که مقداری بدنه دستگاه رو هم خم کرده بود.

باز هم قسمت جالب داستان اینه که بعد از تعویض باطری دستگاه تمام و کمال کار میکنه ...

13441684_10208868543223942_146503205_o.jpg

13453110_10208868543583951_418948372_o.jpg

نظر

iPhone 6 Front-Facing Camera and Sensor Cable Replacement

دلیل مراجعه : عدم شنیدن مکالمه و از کار افتادن دوربین جلو

بعد از بررسی مشخص شد که کانکتور کابل مربوطه به طور کامل قطع و جدا شده.
        گوشی حدود ۴ ماه پیش خریداری و تا به حال نه تعمیر و نه حتی یکبار باز شده، با این حال بعد از چهارماه کار، خودبخود از کار افتاده و ...

حالا یکی بگه چطور ممکنه که یه فلکس کابل خودبخود قطع بشه و یا اصلا با این حال چهارماه کار کرده باشه ؟!!!!!
        فایل های پیوست شده

نظر

نوشته اصلی توسط newincept نمایش پست ها
          این باطری یه مک بوک ایر هست که به گفته صاحب دستگاه بعد از ۱۵ دقیقه استفاده از یه شارژ غیر فابریک اتفاق افتاده !
          باطری حدود چهار و نیم سانتی متر باد کرده و به همین شکل از قسمت بالا به کیبورد فشار آورده بود به نحوی که مقداری بدنه دستگاه رو هم خم کرده بود.

باز هم قسمت جالب داستان اینه که بعد از تعویض باطری دستگاه تمام و کمال کار میکنه ...

[ATTACH=CONFIG]21013[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]21014[/ATTACH]

یک ایفون ۵ هم دقیقا به همین شکل رسید دستم که فقط روکش باطری باد کرده بود و سلول ها سالم بود

نظر

نوشته اصلی توسط mohammad.mb نمایش پست ها
            یک ایفون ۵ هم دقیقا به همین شکل رسید دستم که فقط روکش باطری باد کرده بود و سلول ها سالم بود

همینطوره. در مورد آیفون این اتفاق زیاد میافته. متاسفانه من تا به حال عکسی ازش نگرفتم ...

نظر

تصویر اشعه ایکس آیفون های 5 جهت مقایسه ...

منبع : creativeelectron

نظر

سلام من آیفون 7 دارم.متایفانه گوشی مدام وقتی از برنامه ای اتسفاده میکنم ریست میشه.چندین بار رستور کردم درست نشد.حتی به ios10.3 رستور کدرم نشد.گفتم مشکل سخت افزاری و فکر کنیم هارد مشکل داشته باشه.گفتن ایران شاید درست بشه شاید نشه.حالا گوشیم گارانتی داره.گارانتی خود شرکت اپل.گفتن اگه ببری نزدیک ترین اپل استور مثل دبی برات رایگان تعویض میکنن.کسی اطلاعات راجب این موضوع داره؟؟ممنون میشم کمک کنید

نظر

من گوشيمو پارسال دادم دفتر ايفون دات اي ار براي تعويض ال سي دي. الان باتري گوشيم خراب شده. اتفاقا چند روز پيش پاريس بودم و وقت جنيوس بار گرفتم و بردمش اپل استور براي تعويض باتري بم گفتن باتريت فيك هستش و ما به علت مسائل ايمني باتريت رو عوض نميكنيم. چون تنها يك بار گوشيم باز شده تنها حالت ممكن اينه كه دوستان ايفون دات اي ار باتري منو با يه باتري فيك جا به جا كردن كه كاملا هم توضيح ميده چرا بعد يه سال باتريم خراب شد. من به خاطر اسمشون بشون اعتماد كردم و اصلا انتظار اين رو نداشتم.

نظر

نوشته اصلی توسط Am.M نمایش پست ها
                    من گوشيمو پارسال دادم دفتر ايفون دات اي ار براي تعويض ال سي دي. الان باتري گوشيم خراب شده. اتفاقا چند روز پيش پاريس بودم و وقت جنيوس بار گرفتم و بردمش اپل استور براي تعويض باتري بم گفتن باتريت فيك هستش و ما به علت مسائل ايمني باتريت رو عوض نميكنيم. چون تنها يك بار گوشيم باز شده تنها حالت ممكن اينه كه دوستان ايفون دات اي ار باتري منو با يه باتري فيك جا به جا كردن كه كاملا هم توضيح ميده چرا بعد يه سال باتريم خراب شد. من به خاطر اسمشون بشون اعتماد كردم و اصلا انتظار اين رو نداشتم.

با سلام ٬ تا جایی که به ما اطلاع داریم اساسا غیر ممکنه چنین اتفاقی اینجا افتاده باشه ٬

علاوه بر شواهد مسلم مثل چسب زیر باتری فابریک که در صورت کنده شدن یا جا به جایی باتری به راحتی قابل تشخیصه و رسید ها و گزارش کار تک تک دستگاه ها که در بایگانی ما محفوظه ٬ دستگاه خواندن شماره سریال و تشخیص اصل بودن یا نبودن باتری هم در دفتر موجوده و در صورت نگرانی یا درخواست مشتری به صورت مستند بررسی و ارائه میشه

در هر صورت اپل استور در چنین مواقعی پاسخ مکتوب ارائه میکنه ٬ اگر اون رو ارائه بدید ممنون میشم ٬ در غیر این صورت اگر قادر به اثبات ادعاتون نباشید این پست حذف خواهد شد .

پ . ن : با توجه به قانون سابق اپل استور در زمانی که شما میفرمایید مبنی بر عدم پذیرش دستگاه در صورت عدم تطابق شماره سریال ال سی دی ٬ باتری و دوربین ٬ از اونجایی که ال سی دی شما تعویض شده بوده ( هرچند اصل و .... ) اما سریال ال سی دی با سریال ثبت شده مغایرت داشته ٬ موضوع کاملا توجیه پذیره .

نظر

نوشته اصلی توسط Am.M نمایش پست ها
                      من هم در اپل شاغلم و هم تعمیرگاه شخصی خودم رو دارم و به عنوان کسی که هم تجریه ارایه خدمات در اپل و هم تجربه مشتریان خصوصی رو داره میتونم یک موضوعی رو اینجا روشن کنم که امیدوارم منجر به اخراجم از اپل نشه !!!!!!!!!
                      قصدم اشاره به کسی نیست و تنها در مورد تجربه خودم و به دلیل فراگیر بودن موضوع به این موارد اشاره میکنم. هیچ آشنایی و شناختی هم از متخصصین محترمی که دستگاه شما رو تعمیر کردن ندارم. اصولا در ایران زندگی نمیکنم و طبیعتا از طرف ایشون منتفع هم نیستم.

مورد اول اینکه اصولا کاربران محصولات الکترونیکی عمده ایرادات و اشکالات حتی پیش از تعمیر دستگاه رو به گردن تعمیرکاری میندازن که در مقابل زحمتی و ارایه سرویسی دستمزدی ازشون دریافت کرده و دستگاهشون رو تعمیر کرده. درست از روز بعد تعمیر همه چیز شروع میشه. من ( و حتما دوستان تعمیرکار دیگه هم ) مواردی رو تجربه کردم که مرغ پخته رو به خنده میندازه که بعد از تعمیر و تعویض مثلا دیسپلی دستگام چنان و چنین شده و ..... شاید هم این عکس العمل طبیعی شده ما ایرانی های محترم باشه که همواره از کودکی / دست کم تا نسل من در ایران / بهمون هشدار دادن و هزار بار شنیدیم که فلانی و فلان جا بردم دستگامو تعمیر کنم یارو آیسیش رو عوض کرد. عوض کرد به معنی دزدید و یه آیسی نیمه سوخته بجاش گذاشت !! صرفنظر از اینگه کسی تا بحال تعریفی از آیسی نیمسوخته رو برای ما نکرده و همین گوینده محترم اصولا فرق بین آیسی و گوشت کوبیده و نمیدونه !!

مورد دوم در مورد اپل هست !
                      ما فراموش میکنیم که کارکنان اپل هم انسان هستند و مثل همه انسانها تحت تاثیر همه موارد تاثیرگذار بر انسان. ما نمیتونیم انتظار یه ماشین رو ازشون داشته باشیم!
                      من بارها با همکارانی مواجه شده ام که به دلیل حجم زیاد کاری و خستگی و بی حوصلگی جواب های پرت و پلا به مشتریان داده و میدن.
                      احتمالا خودم هم استثنا نیستم !! بنابراین ملاک درستی و صحت و صداقت یه انسان با عنوان تعمیرکار که دستگاه شما رو تعمیر کرده اظهارات یکی از کارکنان اپل نیست و نمیتونه باشه !!

و اما توجیه فنی که در مورد دستگاه شما میشه داد :
                      اصولا شما نمیتونین برای باطری عمری مشخص در نظر بگیرین و همیشه میتونین منتظر خرابی باطری باشین بی هیچ دلیل شناخته شده ای !
                      ده ها عامل گوناگون در تعیین عمر باطری تاثیرگذار هستن. مدت زمان استفاده. نحوه شارژ کردن. نحوه استفاده از دستگاه و حتی نوع نرم افزار نصب شده و مورد استفاده.
                      و در این بین یکی از مهمترین عوامل نوع دیسپلی دستگاه به دلیل اینکه به صورت متوسط بیشتر از نوددرصد توان و انرژی مورد استفاده در هر دستگاهی صرف ساخت تصویر خواهد شد
                      من نمیدونم که نعمیرکار محترم چه نوع دیسپلیی به کار برده ولی از اونجایی که میدونم اپل قطعات یدکی تولید نمیکنه قاعدتا دیسپلی استفاده شده اوریجینال نبوده و به همین دلیل نمیشه انتظاری مثل یک دیسپلی اپل ازش داشت
                      البته باید حتما اشاره کنم که انواع مختلف و با کیفیت های متفاوتی دیسپلی وجود داره و ....

شما با تصمیم برای تعمیر دستگاهتون در یک تعمیرگاه خصوصی و غیر نماینده اپل / حتما اینجا موارد مثبتی هم البته نصیبتون شده : از جمله سرعت تعمیر بیشتر و شاید هزینه کمتر / مسیولیت موارد بعدی رو متوجه خودتون کردین !
                      ضمن اینکه پاسخ شفاهی ولو از طرف اپل در هیچ جای دنیا ملاک و تعیین کننده نیست !!
                      در صورتی که توضیحات من براتون قانع کننده نیست از اپل بخوایید که مورد مذکور رو کتبا بهتون اعلام کنه .........

به عنوان یک متخصص ( با کمال خضوع ) احتمال تعویض باتری در زمان تعویض دیسپلی توسط تعمیرکار رو بسیار بسیار ناچیز میدونم و هیچ دلیلی نمیتونم واسش پیدا کنم

امیدوارم که تونسته باشم کمکی بکنم

نظر

صبر کنید ..
                      X