اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چطور برای مطالب داخل وب سایت برنامه ریزی کنیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• چطور برای مطالب داخل وب سایت برنامه ریزی کنیم

چطور برای مطالب داخل وب سایت برنامه ریزی کنیم

پر کردن محتویات وب سایت بسیار جالب است. صبر کنید تا مشتری آنچه از شما می خواهد را بگوید سپس به تهیه محتویات وب سایت بپردازیدقبل از اینکه کار طراحی را بطور جدی شروع کنم، به عنوان یک طراح وب سایت آزاد با انواع مختلفی از مشتری ها برخورد داشتم. گاهی متوجه می شدم که کیفیت کار طراحی من افت پیدا میکند، خصوصا زمانی که به مرحله دریافت محتویات از مشتری وب سایت می رسیدم. از همه بدتر پولی به من پرداخت نمی شد چون وب سایت آنها معرفی نشده بود.
    به اینکه مشتری کیست و چقدر برنامه ریزی شده است اهمیتی داده نمی شد ، محتویات وب سایت همیشه دیر تحویل داده می شود و مشتریان هیچ وقت زمان بندی مشخصی ندارند. در اغلب مواقع، مطالب به صورت پراکنده و جزئی و در مدت زمان کوتاهی تحویل داده می شوند_ این یعنی من باید زمان طراحی خود را برای کنار هم قرار دادن این مطالب به هدر می دادم.

اول محتویات وب سایت
    با استفاده از شیوه "ابتدا تحویل محتویات وب سایت" از دریافت مطالب وب سایت به صورت بدون سازمان و با تاخیر بپرهیزید.
    چگونه؟
    مشتری طراحی وب سایت خود و شغل و اهداف او را بشناسید، هرچه وقت بیشتری روی این موضوع بگذارید به همان ترتیب کار طراحی وب سایت برای او و فهمیدن اینکه چه چیزی واقعا نیاز دارد راحت تر خواهد بود.
    قبل از اینکه شروع به طراحی سایت کنید، برنامه نویسی و قالب بندی به مشتری اهمیت مطالب درون وب سایت را نشان می دهد. این شیوه مفید است که: دو کلمه محتوا و درآمد را در یک جمله قرار دهید همانند جمله " یک محتوای خوب در وب سایت بسیار مهم است چون شانس درآمد زایی وب سایت شما را بالا میبرد.
    در حالیکه هر پروژه ای بودجه زیادی برای تهیه مطالب ندارد، من به شما توصیه می کنم وقت زیادی را به موارد زیر اختصاص دهید:
    1- اعتبار مطالب وب سایت : در مورد همه چیز صادق باشید.
    2- تحقیق در میان بینندگان: خودتان را به جای افراد بگذارید.
    3 -معماری اطلاعات: ساختار سایت خود را طراحی کنید.
    4- تعیین اهداف: با قدرت بخشیدن به شنوندگان انجام وظیفه خود را در این مسیر کامل کنید.
    5- درخواست انجام یک کار: از کلیدهایی برای درخواست استفاده کنید ومیزان موثر بودن آنها را اندازه گیری کنید.
    6 توسعه محتوای وب سایت: مطالب را به قسمت های قابل مدیریتی تقسیم کنید.
    7 روند کار: روند کار را خودکار کنید تا همیشه همه چیز به روز باشد.
    در این مقاله، با شما سری به این پروسه ها میزنیم و به شما نشان می دهیم که شما هم می توانید از آنها در روند کار طراحی وب سایت خود استفاده کنید.

اعتبار مطالب
    تست محتوای وب سایت به شما این امکان را میدهد که خلاء های موجود را تشخیص دهید و متوجه مطالبی که جا مانده اند یا تاریخ گذشته اند بشوید. برای مثال: اگر یک شرکت در بین عموم شهرت دارد باید به طور مرتب مطالب را به روز رسانی کنید که ممکن است در حال حاضر این قابلیت را در وب سایت خود نداشته باشد.
    این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید اصول اولیه را رعایت کرده اید:
    1- از Excel استفاده کنید:
    از نرم افزارهای Excel برای رکورد همه مشتریان وب سایت های خود استفاده کنید. لیستی از همه صفحات وب سایت تهیه کنید، که شامل عنوان و محتوای صفحات وب سایت باشد. این یک صرفه جویی با ارزش در زمان خواهد بود.
    2- بکارگیری یا تغییر کاربری
    از اطلاعاتی که جمع آوری کرده اید در یک بررسی برای تشخیص اینکه کدام مطلب برای وب سایت مناسب است و چگونه باید درون وب سایت استفاده شود بهره بگیرید.
    3 تحلیل نقاط ضعف
    مشتری شما از چه مواردی صحبت میکند که در حال حاضر در وب سایت وجود ندارد؟ چیزهایی که وجود ندارند را در اولویت قرار دهید، این را در وقتی که در حال طراحی نقشه سایت هستید مد نظر قرار دهید.
    4- چه چیزی مهم است؟
    مطالعه تحلیل ها درتشخیص صفحاتی که نسبت به سایرین ایجاد ترافیک می کنند موثر است. اینکه چرا برخی صفحات وب سایت پر بازدید ترند و اینکه بفهمید چه عباراتی بیشتر برای یافتن وب سایت ها مورد استفاده قرار گرفته است.

تحقیق از مخاطبین وب سایت
    این به شما کمک میکند تا بدانید برای چه افرادی در حال تهیه مطلب هستید. و در نتیجه اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیار آنها خواهید گذاشت.
    بستگی به زمانی که دارید، تحقیق سطحی یا عمقی اجرا کنید. فعلا ما به یک تحقیق آسان اکتفا می کنیم.
    برای شروع لازم نیست به یک تحقیق سخت و پرهزینه اقدام کنید. با مصاحبه از افراد درست در مورد چیزی از وب سایت می خواهند شروع کنید. با این آگاهی می توانید یک محتوای قابل استفاده و مفید تولید کنید.
    ویرایش توسط peyma : https://i-phone.ir/forums/member/184893-peyma در ساعت 11-06-2016, 05:52 PM

مرسی مقاله بسیار خوبی هستش.
    ویرایش توسط bahab : https://i-phone.ir/forums/member/195775-bahab در ساعت 14-09-2016, 09:57 PM

نظر

صبر کنید ..
    X