اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال درمورد فرآیند اسلیپ در مکبوک + سوال درمورد فایل های هارد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال درمورد فرآیند اسلیپ در مکبوک + سوال درمورد فایل های هارد

سلام دوستان.

من یه mf839 دارم که روش هیچ چراغی ندارده که از روی اون بشه فهمید روشنه یا خاموشه !

1- میخوام بدونم وقتی درب دستگاه باز هست و دست بهش نمیزنم تا چه مدت روشن میمونه ؟ چون صفحش بعد از 2 دقیقه خاموش میشه ولی ظاهرا خود دستگاه درحال کار باقی میمونه.

2- البته اگه دربش رو ببندم فوا میره به حالت اسلیپ، درسته ؟

3- این فایل های خود سیستم عامل، البته منظورم سیستمی ها نیست، فایل های کلی، هارد. از کجا قابل دسترسیه ؟ من هرچی میگردم به صفحه های سفید و خالی برمیخورم !

با تشکر.

سلام

طبق دانسته های من:
    مدت زمانی که طول میکشه بره تو اسلیپ (بعد از خاموش شدن صفحه) اصلا مقدار خاصی نداره!!یعنی به شرایط بستگی داره.
    احتمالا گه برنامه خاصی باز یا در حال کار نباشه سریع بره تو اسلیپ!!
    اما اگه مثلا در حال دانلود برنامه از استور و یا دانلود با دانلود منیجر و اجرای برنامه هایی که دارن کار خاصی انجام میدن و... باشید اگه برنامه به درستی نوشته شده باشه مانع از به اسلیپ رفتن مک میشه.
    توصیه همیشگی:هر موقع میخواید مک بره تو اسلیپ دستی این کار رو انجام بدید و منتظر اسلیپ اتوماتیک نمونید.
    نکته:تو تنظیمات یه جایی هست که میشه از اسلیپ اتوماتیک در هنگامی که مک تو برقه جلوگیری کرد.

در مورد بستن در مک اینو باید بگم که بله میره تو اسلیپ و تقریبا هیچ را**اری برای جلوگیری از این کار نیست(مطمئن نیستم!) مگر دست کاری قایلهای سیستمی
    نکته:البته در صورتی که مک رو به نمایشگر دیگری وصل کرده باشید پس از بستن درش به اسلیپ نمیره

سوال سومتون رو مطمئن نیستم درست متوجه شدم یا نه اما برای دسترسی به روت هاردتون میتونید MAcintosh HD رو توی spotlight سرچ کنید (البته اگه اسم پارتیشنتون همین باشه)
    این در حقیقت روت هارد نیست و روت پارتیشن هست اما چون معمولا یه پارتیشن موجوده میشه بهش گفت روت هارد!!
    نکته:در صورت وحود چند پارتیشن یا تغییر نام و ... میتونید از برنامه disk utility روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کنید و show in finder رو بزنید و پارتیشن رو مشاهده کنید.

نظر

ممنون، اطلاعاتتون خیلی بهم کمک کرد.

برای تست اومدم یک آهنگ رو بصورت لووپ باهاش پخش کردم (درحالت استفاده از باتری) دربش رو باز گذاشتم، صفحش بعد از یکی دو دقیقه خاموش شد ولی تا نیم ساعت همینطوری داشت آهنگه رو پخش میکرد ! دیگه انقدر آهنگ گوش کردم نتونستم به تست ادامه بدم و دستی قطعش کردم ولی مشخص بود که آهنگ پخش کردن مانع از اسلیپ شده. با این وضعیت نمیشه 100% مطمئن شد که با باز موندن دربش بعد از مدتی اسلیپ میشه و باید حتما دستی اسلیپش کرد یا دربش رو بست !

یک اتفاق عجب دیگه !
      یک فایل شیر شده روی مک درست کردم، داخل ویندوز ازش یک شورتکات گرفتم که دم دست باشه. الآن هم درب مک بسته هست و باید اسلیپ باشه ! ولی من از داخل ویندوز (روی یک لبتاب دیگه) میتونم برم داخل اون فایل و اطلاعات ازش بردارم یا کپی کنم داخلش ! این مدلیش رو دیگه نیده بودم !

کاش یک چراغ ساده براش میذاشتن که بشه فهمید سیستم روشنه یا خاموش !
      ویرایش توسط alfredo : https://i-phone.ir/forums/member/26399-alfredo در ساعت 28-05-2016, 08:40 PM

نظر

صبر کنید ..
      X