اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

خرید مک بوک پرو یا نوت بوک گیمینگ ؟!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• خرید مک بوک پرو یا نوت بوک گیمینگ ؟!

سلام دوستان

من مدتی هست که دنبال یه نوت بوک میگردم که بتونه چند سال برام کار کنه و رشتم معماری هست با نرم افزار های مختلفی مثل :

AutoCad
    Photoshop
    illustrator
    احتمالا Maya ( احتمالا همون کاربرد 3Ds Max رو داره دیگه ؟ درسته ؟ برای مدل سازی پلان ها و اینا )

خیلی از مک بوک و او اس ایکس خوشم میاد ولی بودجم محدوده و میتونم مدل 13 اینچ 2015 رو بگیرم که از نظر پردازنده ی گرافیکی iris 6100 هست و نسبت به قبل خیلی قویتر شده ...

در مقابل مک بوک های دوست داشتنی یه سری نوت بوک های ویندوزی با سخت افزار های خیلی قویتر هست که پردازنده ی i7 چهار هسته ای دارن و پردازنده های گرافیکی GTX 950M و GTX 960M مثل asus n552 , msi ge62 , lenovo y700 , acer v15 nitro و...

خب چیزی که من میدونم اینه که مک شدیدا بهینه هستش و سرعت هارد فوقوالعاده ای داره ولی روی کاغذ که مقایسه میکنم خب اون ویندوزیا خیلی قویتر به نظر میان ولی خب مک بوک خیلی نکات مثبت داره که منو شدیدا بین دوراهی گیر انداخته ، زیباییش ، سبک بودنش ، کیفیت ساخت و قطعاتش ، حتی سبک بودن آداپتورش برای من نکات مثبتی هستن ولی خب باید نیاز هامو برطرف کنه ...
    هرجا پرسیدم جواب روشنی بم ندادن و سرچ هایی هم که توی انجمنای ایرانی و خارجی که کردم به چیزای مختلفی رسیدم ، یه نفر که رشتش معماری بود توی یه فروم خارجی نوشته بود که از مک بوک ایر با رم 8 استفاده میکنه و کاملا راضیه که واسم جالب بود ...

شرمنده که طولانی شد و سرتون رو درد اوردم ...
    دوستانی که کار کردن و تجربشو دارن لطفاجواب بدن ، واقعا دیگه خسته شدم از گشتن ، برای کار هایی که من نیاز دارم مک بوک پرو 13 اینچ 2015 جواب گو هست یا باید از مدل های ویندوزی انتخاب کنم ؟
    ویرایش توسط mystery : https://i-phone.ir/forums/member/192688-mystery در ساعت 30-01-2016, 02:39 AM

ببین چون مک او اس بهینه هست شما پایین ترین سخت افزار مک رو تهیه کنید همون کار و قدرت رو به شما میده که یک لبتاب گیمینگ ویندوزی به شما میده البته بجز گرافیک فقط درمورد سرعت و پردازشنرم افزار های مورد نیاز شما راحت روی این مدل مک بوک اجرا میشن و سرعت بسیار خوبی هم دارن شما همون لبتاب های گیمینگ رو هم ملاحظه کنید بدلیل بستر ویندوز کلا سرعت پایینتری نسبت به مک او اس دارنولی درمورد مایا اگه کارشما 3d هست باید یک pc تهیه کنید این گرافیک هایی که معرفی کردید برای مبحث تری دی فقط در حدود گرافیک انبرد اینتل جواب میدن و صرفا برای گیم طراحی شدن من روی سیستم خودم 980 ti دارم برای بازی و برای گرافیک هم از quadro استفاده میکنم مثلا نمیشه گرافیک quadro رو باهاش بازی کرد جواب نمیده مثل گرافیک انبرد اینتل عمل میکنه

نظر

خرید مک بوک پرو یا نوت بوک گیمینگ ؟!

نوشته اصلی توسط Laravel نمایش پست ها
      ببین چون مک او اس بهینه هست شما پایین ترین سخت افزار مک رو تهیه کنید همون کار و قدرت رو به شما میده که یک لبتاب گیمینگ ویندوزی به شما میده البته بجز گرافیک فقط درمورد سرعت و پردازشنرم افزار های مورد نیاز شما راحت روی این مدل مک بوک اجرا میشن و سرعت بسیار خوبی هم دارن شما همون لبتاب های گیمینگ رو هم ملاحظه کنید بدلیل بستر ویندوز کلا سرعت پایینتری نسبت به مک او اس دارنولی درمورد مایا اگه کارشما 3d هست باید یک pc تهیه کنید این گرافیک هایی که معرفی کردید برای مبحث تری دی فقط در حدود گرافیک انبرد اینتل جواب میدن و صرفا برای گیم طراحی شدن من روی سیستم خودم 980 ti دارم برای بازی و برای گرافیک هم از quadro استفاده میکنم مثلا نمیشه گرافیک quadro رو باهاش بازی کرد جواب نمیده مثل گرافیک انبرد اینتل عمل میکنه
      خيلي خيلي ممنونم ...
      جدا ؟ يعني در اين حد عملكردشون ضعيف ميشه ؟
      پس با خيال راحت مك بوك رو بگيرم ؟

در مورد حافظه هم ميشه راهنماييم كنين ؟ mf839 واسه اينكه فقط نرم افزارام روش باشن و براي اطلاعاتم از هارد اكسترنال استفاده كنم مناسب هست ؟ به هرحال هزينه فاكتور مهمي هستش ...

Sent from my iPhone using Tapatalk
      ویرایش توسط mystery : https://i-phone.ir/forums/member/192688-mystery در ساعت 30-01-2016, 03:35 AM

نظر

اگه داريد براي 3Dmax و Maya برنامه ريزي مي كنيد كه كلا دور لپ تاپ رو خط بكشيد دوست من.
        ظاهرا زياد آشنايي نداريد. وقتي توي اين نرم افزار ها طراحي مي كنيد، براي ديدن ماه عسل كار بايد Render كنيد. كه در اون صورت به CPU, RAM و گرافيك و مادربورد خيلي قوي احتياج داريد.
        اصلا فكر MacBook 13 رو كه نكنيد كه اصلا براي اين كار مناسب نيست.
        اما اگه فعلا با اون نرم افزار ها كاري نداريد و در حد طراحي با فتوشاپ مي خواهيد كار كنيد بايد بگم كه لذتبخش ترين كار با مك رتينا، طراحي هست.
        كلا براي مايا و مكس فقط سيستم روميزي قوي جوابگو هست. هيچ طراحي با لپ تاپ با اين نرم افزار ها طراحي نمي كنه چون ممكنه يك رندر تا هفته ها طول بكشه كه تموم شه. ولي با سيستم روميزي قوي مثلا يك روز.
        معقوله ي رندر رو كنار بذاريد، از من مي پرسيد براي طراحي مك خيلي خوبه.

نظر

نوشته اصلی توسط HERO نمایش پست ها
          اگه داريد براي 3Dmax و Maya برنامه ريزي مي كنيد كه كلا دور لپ تاپ رو خط بكشيد دوست من.
          ظاهرا زياد آشنايي نداريد. وقتي توي اين نرم افزار ها طراحي مي كنيد، براي ديدن ماه عسل كار بايد Render كنيد. كه در اون صورت به CPU, RAM و گرافيك و مادربورد خيلي قوي احتياج داريد.
          اصلا فكر MacBook 13 رو كه نكنيد كه اصلا براي اين كار مناسب نيست.
          اما اگه فعلا با اون نرم افزار ها كاري نداريد و در حد طراحي با فتوشاپ مي خواهيد كار كنيد بايد بگم كه لذتبخش ترين كار با مك رتينا، طراحي هست.
          كلا براي مايا و مكس فقط سيستم روميزي قوي جوابگو هست. هيچ طراحي با لپ تاپ با اين نرم افزار ها طراحي نمي كنه چون ممكنه يك رندر تا هفته ها طول بكشه كه تموم شه. ولي با سيستم روميزي قوي مثلا يك روز.
          معقوله ي رندر رو كنار بذاريد، از من مي پرسيد براي طراحي مك خيلي خوبه.
          ممنونم دوست عزيز ، بله ميدونم كه هيچ نوت بوكي مناسب رندر نيست ولي منظور من در حد كار هاي دانشجويي و رندر هاي معمولي هست ....
          مثلا يكي از دوستانم يه لپتاپ گيمنگ ايسوس داره و باش طراحي يك آشپزخونرو براي مثال انجام ميده و رندر ميگيره ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
          X