اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل در نصب ویندوز 10 روی مک با بوت کمپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل در نصب ویندوز 10 روی مک با بوت کمپ

سلام دوستان

من به تازگی نسخه 10.11.1 از سیستم عامل مک (El Capitan) رو نصب کردم (Clean install).
    چون اولین بارم بود که سیستم عامل مک رو نصب می کردم، قبل از نصب و موقع پارتیشن بندی، چون می خواستم یاد بگیرم و ببینم چه جوریه!، اومدم هارد رو 2 تا پارتیشن کردم (یکی 200 گیگ و اون یکی 300 گیگ) و مک رو روی اون 200 گیگه نصب کردم. الان که می خوام نرم افزارهای دیگه روی روی El Capitan نصب کنم، بهم اجازه نمی ده که روی اون 300 گیگه چیزی نصب کنم! مگه اینجا مثل ویندوز نیست که می اومدیم مثلا یه درایو C با حجم 100 گیگ و یه درایو با حجم مثلا 200 گیگ و الی آخر درست می کردیم و ویندوز رو روی یکی نصب می کردیم و بقیه برنامه ها رو روی اون یکی یا درایو خود ویندوز نصب می کردیم و ...؟

الان مشکل من اینه که نه می تونم برنامه ای رو روی پارتیشن 300 گیگی نصب کنم و نه می تونم با بوت کمپ، ویندوز 10 رو نصب کنم!
    چون بوت کمپ رو که باز می کنم، پیغام میده: The startup disk cannot be partitioned or restored to a single partition
    الان نمی دونم که چه طوری باید دو تا پارتیشنی که ساختم رو یه سره اش کنم؟!
    با دیسک یوتیلیتی نتونستم حجم 200 گیگی رو تغییر بدم بکنم 500 گیگ.
    از طرفی، recovery mode رو هم، زمان Restart سیستم و نگه داشتن کلید option نمی بینم که از اون طریق با دیسک یوتیلیتی اون پارتیشن 300 گیگی رو پاک کنم و با اون 200 گیگی یه سره کنم!

دوستان من می خوام با بوت کمپ، ویندوز 10 رو روی مک نصب کنم. الان به نظرتون چی کار باید بکنم که این مشکل حل بشه و بوت کمپ به این فضای 2 پارتیشنی گیره نده؟
    در ضمن سیستم پارتیشن بندی مک عین ویندوز نیست مگه؟
    اگه نیست، پس چه جوریه؟

ببخشید من از مک هیچی نمی دونم...
    خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید.

نوشته اصلی توسط jeremy28 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من به تازگی نسخه 10.11.1 از سیستم عامل مک (El Capitan) رو نصب کردم (Clean install).
    چون اولین بارم بود که سیستم عامل مک رو نصب می کردم، قبل از نصب و موقع پارتیشن بندی، چون می خواستم یاد بگیرم و ببینم چه جوریه!، اومدم هارد رو 2 تا پارتیشن کردم (یکی 200 گیگ و اون یکی 300 گیگ) و مک رو روی اون 200 گیگه نصب کردم. الان که می خوام نرم افزارهای دیگه روی روی El Capitan نصب کنم، بهم اجازه نمی ده که روی اون 300 گیگه چیزی نصب کنم! مگه اینجا مثل ویندوز نیست که می اومدیم مثلا یه درایو C با حجم 100 گیگ و یه درایو با حجم مثلا 200 گیگ و الی آخر درست می کردیم و ویندوز رو روی یکی نصب می کردیم و بقیه برنامه ها رو روی اون یکی یا درایو خود ویندوز نصب می کردیم و ...؟

الان مشکل من اینه که نه می تونم برنامه ای رو روی پارتیشن 300 گیگی نصب کنم و نه می تونم با بوت کمپ، ویندوز 10 رو نصب کنم!
    چون بوت کمپ رو که باز می کنم، پیغام میده: The startup disk cannot be partitioned or restored to a single partition
    الان نمی دونم که چه طوری باید دو تا پارتیشنی که ساختم رو یه سره اش کنم؟!
    با دیسک یوتیلیتی نتونستم حجم 200 گیگی رو تغییر بدم بکنم 500 گیگ.
    از طرفی، recovery mode رو هم، زمان Restart سیستم و نگه داشتن کلید option نمی بینم که از اون طریق با دیسک یوتیلیتی اون پارتیشن 300 گیگی رو پاک کنم و با اون 200 گیگی یه سره کنم!

دوستان من می خوام با بوت کمپ، ویندوز 10 رو روی مک نصب کنم. الان به نظرتون چی کار باید بکنم که این مشکل حل بشه و بوت کمپ به این فضای 2 پارتیشنی گیره نده؟
    در ضمن سیستم پارتیشن بندی مک عین ویندوز نیست مگه؟
    اگه نیست، پس چه جوریه؟

ببخشید من از مک هیچی نمی دونم...
    خواهش می کنم من رو راهنمایی کنید.
    سلام دوستان
    من تونستم ویندوز 10 رو روی مک نصب کنم.
    الان مشکلم اینه که هر بار که کامپیوتر Restart میشه، ساعت ویندوز به هم می ریزه.
    یعنی هر بار که می رم توی مک و مجددا میام توی ویندوز و ساعت رو درست می کنم، دوباره که ریستارت می کنم و میرم توی ویندوز، می بینم که ساعت تغییر کرده!
    در ضمن، ساعت توی مک درسته. فقط توی ویندوز تغییر می کنه.

ممنون میشم راهنماییم کنین.

نظر

سلام دوست عزیز من هم تقریبا این مشکل رو دارم و نمیتونم ویندوز نصب کنم . و دقیقا همین خطای شما برام ظاهر میشه

نظر

سلام خسته نباشید من روی مکم میخوام ویندوز ۷ رو به ۱۰ تبدیل کنم با boot camp فایل iso ویندوز ۱۰ رو هم دانلود یه فلش ۱۶ گیگ رو هم فرمت کردم و وصل کردم ولی وقتی میخوام مراحل نصب رو انجام بدم و قسمتی که بروزر رو میزنم که فایل ایمج ویندوز رو انتخاب کنم انتخاب میشه ولی انگار فایل رو نمییخونه و ارورهYour bootable USB drive could not be created میده باید چیکار کنم ؟

نظر

صبر کنید ..
        X