اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل در استفاده از بوت کمپ برای نصب ویندوز 10

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل در استفاده از بوت کمپ برای نصب ویندوز 10

دوستان من هارد مک بوکم رو فرمت کردم و نسخه el captain رو به صورت clean install نصب کردم. یعنی یک درایو داشتم که آخرین نسخه مک روشه. از اون جایی که مک بوک من مال سال 2011 هست و ساپورت نمیشه برای ایجاد پارتیشن باید حتما ویندوز 7 یا 8 رو قرار بدم تا برام پارتیشن ویندوز رو بسازه (با قرار دادن دو نسخه از ویندوز 10 پیامی اومد که بهم میگه سی دی ویندوز داخل دستگاه نیست) .
    من اومدم دستگاه رو فریب بدم و با ویندوز 8 پارتیشن کنم. زمانی که ریستارت میشه بوت رو با سی دی ویندوز 10 میارم بالا. ظاهرا توی نصب ویندوز 10 سه پارتیشن اختصاصی و سیستم UEFI اومده که میگه باید کل هارد رو فرمت کنی و اجازه نصب نمیده. از اون جایی که نمیشه هارد رو به خاطر سیستم عامل مک فرمت کرد راه کار چییه که ویندوز 10 رو به صورت clean install نصب کنم؟
    این نکته رو بگم که دوستان اطلاع دارم که میشه ویندوز 8 رو به 10 اچدیت کرد و قبلا رو پی مک خودم این کار رو کردم و درایو های بوت کمپ قدیمی رو روی ویندوز 10 تست کردم که کاملا هماهنگ عمل کردند.

نوشته اصلی توسط black.rose1370 نمایش پست ها
    دوستان من هارد مک بوکم رو فرمت کردم و نسخه el captain رو به صورت clean install نصب کردم. یعنی یک درایو داشتم که آخرین نسخه مک روشه. از اون جایی که مک بوک من مال سال 2011 هست و ساپورت نمیشه برای ایجاد پارتیشن باید حتما ویندوز 7 یا 8 رو قرار بدم تا برام پارتیشن ویندوز رو بسازه (با قرار دادن دو نسخه از ویندوز 10 پیامی اومد که بهم میگه سی دی ویندوز داخل دستگاه نیست) .
    من اومدم دستگاه رو فریب بدم و با ویندوز 8 پارتیشن کنم. زمانی که ریستارت میشه بوت رو با سی دی ویندوز 10 میارم بالا. ظاهرا توی نصب ویندوز 10 سه پارتیشن اختصاصی و سیستم UEFI اومده که میگه باید کل هارد رو فرمت کنی و اجازه نصب نمیده. از اون جایی که نمیشه هارد رو به خاطر سیستم عامل مک فرمت کرد راه کار چییه که ویندوز 10 رو به صورت clean install نصب کنم؟
    این نکته رو بگم که دوستان اطلاع دارم که میشه ویندوز 8 رو به 10 اچدیت کرد و قبلا رو پی مک خودم این کار رو کردم و درایو های بوت کمپ قدیمی رو روی ویندوز 10 تست کردم که کاملا هماهنگ عمل کردند.

با Disk Utility پارتیشن درست کنید و با سی دی بوت کنید، پارتیشن رو فرمت کنید و ویندوز رو نصب کنید.

نظر

متاسفانه در هنگام نصب مه نمیتونه درایو بوت ویندوز رو بسازه و ریستارت میشه. یه درایو به اسم efi ظاهر میشه که وقتی میزنم روش میگه بوتش خرابه.

دوستان نمیشه ویندوز 10 رو به صورت رسمی از تو بوت کمپ نصب کنم؟ سی دی رو که میزارم تشخیصش نمیده. پمکنه بد رایت شده باشه؟ یا به خاطر قدیمی بودن مک بوکمه؟
      ویرایش توسط black.rose1370 : https://i-phone.ir/forums/member/24066-black-rose1370 در ساعت 23-10-2015, 04:37 PM

نظر

سلام دوستان
        من یه مک بوک پرو 2011(Mc 700) دارم ویندوز 10 نصب کردم بوت کمپ 5.1 هم از طریق مک دانلود کردم برخی از درایورهامو نصب کرده اما ترک پدم کار نمیکنه,دوستان کسی راه حلی پیشنهادی راهنمایی هست انجام بدین منم نجات بدید.
        با سپاس از اساتید محترم
        ویرایش توسط mousa6374 : https://i-phone.ir/forums/member/191530-mousa6374 در ساعت 09-06-2016, 10:52 AM دلیل: مدل دقیق مک

نظر

نوشته اصلی توسط mousa6374 نمایش پست ها
          سلام دوستان
          من یه مک بوک پرو 2011(Mc 700) دارم ویندوز 10 نصب کردم بوت کمپ 5.1 هم از طریق مک دانلود کردم برخی از درایورهامو نصب کرده اما ترک پدم کار نمیکنه,دوستان کسی راه حلی پیشنهادی راهنمایی هست انجام بدین منم نجات بدید.
          با سپاس از اساتید محترم
          فکر کنم بوت کمپ ۶ اومده باشه براتون نیومده یعنی؟؟
          برنامه اپل آپدیت رو روی ویندوز نصب کنید و اگه بوتکمپ جدید اومده باشه اونجا بهتون نشون میده

و واسه تراک پد
          کنار ساعت روی bootcamp کلیک کنید تنطیماتش بالا میاد کمی گزینه هاشو تغییر بدید و اپلای کنید احتمالا درست میشه

نظر

سلام خدمت دوستان عزیز
            مدل مک بوک پروی من Mc700 2011 هست اومدم ویندوز 7 رو به 10 آپدیت کردم به شدت مشکل کندی سیستم داشتم,مجددا اومدم 10 رو از نو نصب کنم بعد از فرمت پارتیشن دیگه نمیتونم پارتیشن نیو بسازم و واقعا مشتاق نصب 10 هستم دوستان خواهش میکنم اگه کسی میتونه منو راهنمایی کنه.
            سپاس از لطف همه دوستان

نظر

صبر کنید ..
            X