اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت USB Bootable برای نصب OS X El Capitan

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت USB Bootable برای نصب OS X El Capitan

۱. ابتدا نسخه اصلی مک رو از لینک زیر دریافت کنید:

http://www.i-phone.ir/forums/thread1...ml#post1015448

۲. یک عدد USB با حجم حداقل ۸ گیگ به دستگاه متصل کنید. برنامه Disk Utilities رو باز کنید و از سایدبار سمت چپ بر روی فلش خود کلیک کنید. سپس از گزینه‌های موجود، مورد Partition را انتخاب کنید. نام ElCapInstaller رو وارد کنید و با فرمت Mac OS Extended (Journaled) فلش رو فرمت کنید.

۳. برنامه ترمینال رو باز کنید. فلش را به دستگاه وصل کنید. فایل مک رو که دانلود کردید، اگه از غیر از مک اپ استور دانلود کردید استخراج کنید و در نهایت فایلی بنام Install OS X El Capitan.app رو به فولدر اپلیکیشن ها منتقل کنید.

سپس کد زیر رو در ترمینال پیست کنید و رمز عبور مک خود را نیز وارد کنید و منتظر باشید عملیات به اتمام برسد.

کد:
    sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/ElCapInstaller --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction

۴. دستگاه را ریستارت کنید و به موقع روشن شدن دستگاه دکمه Option را نگه دارید. فلش درایور خودتون را از منوی نمایش داده شده انتخاب کنید و منتظر باشید اینستالر مک بوت شود.

دوستان ايا موقع نصب چيز ديگه اي اضافه بايد دانلود بشه؟

نظر

دوستان از این روش جهت آپدیت تنها میتونم استفاده کنم یا قبلی پاک میشه کامل؟

نظر

و راه خیلی ساده تر استفاده از برنامه ی DiskMakerX هستش که خودش همه ی این کارهارو انجام میده و میسازه.

DiskMaker X

نظر

نوشته اصلی توسط omid_behniya نمایش پست ها
          دوستان از این روش جهت آپدیت تنها میتونم استفاده کنم یا قبلی پاک میشه کامل؟
          خیر دوست عزیز اطلاعات پاک نمیشه .

- - - - - - - - - -

نوشته اصلی توسط Nav ! D نمایش پست ها
          و راه خیلی ساده تر استفاده از برنامه ی DiskMakerX هستش که خودش همه ی این کارهارو انجام میده و میسازه.

DiskMaker X
          بهترین و ساده ترین راه هست . بنده هم از این روش استفاده کردم . بدون مشکل .

نظر

چرا من نمی تونم پسوورد رو وارد کنم !!!!؟ قبول نمیکنه
            و بعضی موقع ها که قبول می کنه هم هیچ کاری نمی گنه !!!!
            از diskmaker هم به خاطر پایین بودن ورژن مک نمیتونم استفاده کنم
            ویرایش توسط mohamad.nabavi : https://i-phone.ir/forums/member/82002-mohamad-nabavi در ساعت 23-11-2015, 12:46 PM

نظر

سلام دوستان من یه مشکلی دارم که usb رو درست میکنم و لبتاب رو با usb بوت میکنم در صفحه نمایشم عکس زیر میادش هم با نرم افزار diskmaker ساختمش هم با ترمینال ولی هیچ کدوم مشکل من رو بر طرف نکرد ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
              ویرایش توسط bigonah_666 : https://i-phone.ir/forums/member/23888-bigonah_666 در ساعت 29-11-2015, 10:02 AM

نظر

به وای فای وصل شید بعد ادامه بدین مشکل حل میشه

نظر

نوشته اصلی توسط sanaee نمایش پست ها
                  به وای فای وصل شید بعد ادامه بدین مشکل حل میشه
                  بله اين راه رو ميدونم ولي پنج گيگ حجم ميخواد قبلاً وقتي ميخواستم يوسميت رو نصب كنم اين راه رو رفتم الان دوباره كاپيتان رو ميخوام نصب كنم اين مشكل دوباره پيش اومده و منطقي نيست كه فقط از طريق اينترنت باشه راه بهتري نيست؟!!!!

نظر

دوستام من روی یک فلش ۸ زدم و نصب کردم به راحتی.خیلی ساده و بدون مشکل
                    اما الان که کارم نموم شده و می خوام فلش رو برای کارهای روزانه و استفاده در ویندوز فرمت کنم به مشکل برخوردم.ویندوز فرمت میکنه اما فقط ۲۰۰ مگ رو که خالی مونده و کلا فلش رو ۲۰۰ مگ میشناسه
                    برگشتم مک که از اینجا فرمت کنم اما نمیتونم نمیدونم روی چه حالتی یزارم برای فرمت که فلش کلا پاک بشه و دوباره بتونم توی ویندوز استفاده کنم
                    ممنون میشم راهنمایی کنید

نظر

نوشته اصلی توسط Arsal4n نمایش پست ها
                      دوستام من روی یک فلش ۸ زدم و نصب کردم به راحتی.خیلی ساده و بدون مشکل
                      اما الان که کارم نموم شده و می خوام فلش رو برای کارهای روزانه و استفاده در ویندوز فرمت کنم به مشکل برخوردم.ویندوز فرمت میکنه اما فقط ۲۰۰ مگ رو که خالی مونده و کلا فلش رو ۲۰۰ مگ میشناسه
                      برگشتم مک که از اینجا فرمت کنم اما نمیتونم نمیدونم روی چه حالتی یزارم برای فرمت که فلش کلا پاک بشه و دوباره بتونم توی ویندوز استفاده کنم
                      ممنون میشم راهنمایی کنید
                      تو قسمت Erase فرمت FAT رو انتخاب کنید.

نظر

ممنون.به غیر از فرمت fat باید اون قسمت scheme رو هم روی مستر بزارید.فقط فرمت به تنهایی کارایی نداشت.به هر حال ممنون ۸ گیگ برگشت

نظر

سلام دوستان
                          من متاسفانه فکر میکنم فایل دانلودیم مشکل داره
                          سیستم عامل ال کاپیتان رو از یه سایت دیگه دانلود کردم حالا فقط یه فایل .dmg داره با حجم حدودی 6 گیگ
                          متاسفانه هیچ فایلی به اسم Install OS X El Capitan.app توش موجود نیست
                          حتی وقتی از diskmaker X هم استفاده کردم ارور
                          No installer application could be found. click on select an os x installation app and choose the os x installer application
                          داد

الان باید چیکار کنم ؟

نظر

سلام
                            دقیقا من هم با این مشکل روبرو شدم. لطفا کمک کنید.

نظر

اگر فایل InstallESD.dmg رو دانلود کردید از روش دوم استفاده کنید
                              How to Make a Bootable OS X Mavericks USB Install Drive | OSXDaily

نظر

صبر کنید ..
                              X