اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت آپ نشدن مک بوک پرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بوت آپ نشدن مک بوک پرو

سلام وقتتون بخیر

از دیروز مک بوک پرو من روشن نمیشه! پس از روشن کردن روی لوگو اپل میمونه و بعد از اون هیچی به هیچی! در حالت safe mode چند بار سیستم رو بالا آوردم و تونستم اطلاعاتم رو بک آپ بگیرم ولی الان در حالت safe mode هم بالا نمیاد سیستم.

با command+R وارد Disk Utility شدم و گزینه های repair و verify رو هم زدم و به نظر میرسه مشکلی نداره.

الان دوباره در حالت single mode (با دستور fsck -fy) سیستم رو روشن کردم و خیلی عادی و معمولی کار میکنه ولی اگه خاموشش کنم باز گیر میکنه موقع بوت آپ شدن!

یک سری ها گفتن مشکل از گرافیک ممکنه باشه ولی به نظر نمیاد چون هیچ کدوم از نشونه های مشکل داشتن گرافیک مثل ریستارت شدن خود به خود یا پرش تصویر یا وجود یه سری خط تو صفحه، اینا رو هیچ کدوم نداره!

حالا به نظر دوستان اهل فن مشکل ممکنه از کجا باشه؟

مدل دستگاه: MC721

ممنون
    ویرایش توسط marjan_1390 : https://i-phone.ir/forums/member/67229-marjan_1390 در ساعت 07-09-2015, 12:07 PM

تشریف بیارید دفتر سایت تا چک بشه
    تعمیرات ، عیب یابی ، ارتقا و مشاوره در خصوص مسائل سخت افزاری مک بوک - آی مک و ...

مجتمع پایتخت - برج A - طبقه 7 واحد 705آ مرکز خدمات تخصصی اپل i-Phone.ir

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۱۹۳۳۶۴ - ۰۹۱۰۲۰۱۶۹۷۸

نظر

یه بار سیستم عامل رو از بوت کلین اینستال کنید احتمالا حل میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

من دفتر سایت هم اومدم و همکارتون بدون هیچ تستی فقط بعد از روشن کردن و بالا نیومدن سیستم فرمودن مشکل ار گرافیک!

در هر حال متشکر از پاسخگوییتون، دستگاه برای تست و تعمیر احتمالی راهی اپل استور شد.

نظر

متاسفانه دستگاه شما هم همانند دیگر مک بوک های ۱۵ اینچ (به غیر از رتینا ها ) مشکل گرافیک دارد ....

تمامی مک بوک های ۱۵ اینچ (به غیر از رتینا) به دلیل مشکل در طراحی لاجیک برد بعد از یه مدت به این مشکل دچار میشوند ..!

مشکل هم به دلیل گرم شدن بیش از حد چیپ گرافیک هست و در نتیجه فقط کافی هست مشکلات جزئی در اتصال یکی از بال ها (پایه های زیر چیپ) پیش بیاید .

معمولا با ارسال به اپل استور کاری پیش نمیره و اغلب با دریافت هزینه ۴۰۰-۵۰۰ دلاری لاجیک برد رو تعویض میکنند
          در حالی که میشود با ریوورک کردن چیپ گرافیک مجددا برای مدتی مشخص از دستگاه استفاده کنید + هیچ تضمینی وجود ندارد مین برد تعویض شده هم بعد از مدتی دچار این اشکال نشود .
          تعمیرات ، عیب یابی ، ارتقا و مشاوره در خصوص مسائل سخت افزاری مک بوک - آی مک و ...

مجتمع پایتخت - برج A - طبقه 7 واحد 705آ مرکز خدمات تخصصی اپل i-Phone.ir

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۱۹۳۳۶۴ - ۰۹۱۰۲۰۱۶۹۷۸

نظر

بازم تشکر میکنم از پاسخگوییتون.

اما لازم هست که بگم نه تنها مک پرو های 15 اینچ غیر رتینا بلکه مک بوک پرو رتینا 15 اینچ اواسط 2012 و اوایل 2013 هم مشکل گرافیک داشتن و اپل تعهد کرده که مدل های دارای مشکل رو تا فوریه 2016 تعمیر بکنه. شما رو به لینک زیر ارجاع میدم.

Apple 2011 MacBook Pro repair program for faulty graphics cards - Business Insider

نظر

صبر کنید ..
            X