اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل پارتیشن بندی هارد در مک هنگام نصب ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل پارتیشن بندی هارد در مک هنگام نصب ویندوز

با سلام:
    مدتی قبل برای نصب ویندوز از طریق بوت کمپ اقدام کردم و همراه آن سیستم عامل OS X Lion را داشتم که بعد تصمیم گرفتم که سیستم عامل Yosemite را نصب کنم اما اطلاعاتی در هارد داشتم که نمیشد X Lion را پاک کنم به خاطر همین با ایجاد یک پارتیشن جدا Yosemite را نصب کردم که بعد از نصب دیگر ویندوز بوت نشد که مجبور شدم ویندوز را پاک کنم و دوباره از طریق بوت کمپ نصب کنم اما به دلیل و جود ۲ پارتیشن بوت کمپ اجازه نصب نمیداد و چون به ویندوز نیاز داشتم مجبور شدم اطلاعات خودم را به پارتیشن Yosemite انتقال بدم و پارتیشن X Lion را پاک کنم و بدون استفاده از بوت کمپ ویندوز را نصب کنم اما الان پارتیشن هارد ۲ تیکه شده و من نمی توانم آن را یکپارچه کنم به طوریکه کل فضای هارد به Yosemite اختصاص یابد و از طریق بوت کمپ ویندوز را نصب کنم.دوستان اگر راه حلی در نظر دارند بسیار خوشحال می شوم که بنده را راهنمایی کنید.

[IMG][/IMG]
    ویرایش توسط softwarepc : https://i-phone.ir/forums/member/100259-softwarepc در ساعت 25-08-2015, 07:25 PM

الان نمیشه کل هاردو به مک اختصاص داد ( یا جاهاشو جابجا کرد)
    تنها کاری که میتونید بکنید، ( برا حفظ اطلاعات) ، فایل های تو پارتیشن بوت کمپ رو انتقال بدین به مک، بعدش تو پارتیشن bc دوباره مک نصب کنید و پارتیشن دومی رو پاک کنید
    یا اگه میتونید، کل هاردو پاک کنید، و از نو پارتیشن بندی کنید

نظر

اگر پارتیشن دوم را پاک کنم باز هم هارد یکپارچه نمیشه و اون قسمت بوت کمپ و یا yosemite خالی می مونه(با عنوان Free Space ) پس تنها راه چاره پاک کردن کل هارد و نصب مجدد yosemite هست.

نظر

سلام من یه مک بوک رتینا ۱۲ اینج گرفتم میخوام ویندوز ۱۰ نصب کنم همه چی خوب پیش میره ولی وقتی سیستم ریسیت مشه که با بوت بیاد بالا که ویندوز نصب کنم هیج پارتیشنی وجود نداره درایوارو نمیاره چیکار کنم؟

نظر

اگر میخواهید ویندوز نصب کنید بهتر است از بوت کمپ استفاده کنید و از بوت استفاده نکنید (اگر در پروسه نصب با بوت کمپ پارتیشن ها نمایش داده نمیشوند شاید مراحل اولیه نصب را صحیح انجام نمی دهید) اگر هم از بوت کمپ ویندوز نصب نمیشود باید ابتدا در Disk utility یک پارتیشن جدا با حجم دلخواه بسازید و فرمت آن را بر روی MS-DOS (FAT) قرار دهید سپس در هنگام بوت شدن ویندوز پارتیشنی که ساختید را فرمت کنید و ویندوز را نصب کنید چون ویندوز فرمت های دیگر را شناسایی نمیکند.(که باز هم میگم پیشنهاد نمیشود چون به سر نوشت من دچار می شوید!)

نظر

از بوت کمپ میرم همه چیز درست میشه سیستم که ریبوت میشه بیاد ویندوز نصب شه هچی نمیا که درایوی انتخاب کنم

نظر

صبر کنید ..
            X