اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دیر بالا آمدن سیستم عامل و دیر پاک‌شدن فایل ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• دیر بالا آمدن سیستم عامل و دیر پاک‌شدن فایل ها

سلام دوستان چند روز پیش مک بوک رو دادم دفتر سایت مک یوسمیتی و ویندوز ۷ نصب کردن اما دو تا چیز برام عجیبه
    ۱) وقتی دستگاه رو روشن میکنی آرم اپل میاد وزیرش یه خط شروع به پر شدن میکنه که مدت قابل توجهی رو طول میده تا سیستم عامل بیاد بالا این مورد تو لیون نبود و بعد از زدن دکمه پاور تو کمتر از ۱۰ ثانیه بالا میومد

۲) وقتی فایلی رو میندازی آشغالی و بعد میخوای از آشغالی پاکش کنی بسته به حجم فایل ساعت ها!! بله ساعت ها طول میکشه
    مثلا وقت گرفتم ۵۰ مگ فایل رو ریختم آشغالی و بعد رفتم از آشغالی پاکش کنم یک ساعت و ۱۵ دقیقه طول کشید تا کامل پاکش کنه!!!
    دونه به دونه فایل ها رو انگار چک میکرد و پاک میکرد
    چرا اینجوریه
    ویندوز گلوله پاک میکنه

Sent from my Lenovo A3500-HV using Tapatalk

از تو تنظیمات finder, ببین secure empty trash یا یه همچین چیزی روشنه؟
    در مورد اولی، مال من ۴دقیقه طول میکشه تا روشن بشه

نظر

نوشته اصلی توسط Nima.sa نمایش پست ها
      از تو تنظیمات finder, ببین secure empty trash یا یه همچین چیزی روشنه؟
      در مورد اولی، مال من ۴دقیقه طول میکشه تا روشن بشه
      آره وقتی آشغالی رو میخوام خالی کنم یه پیغام میاد که دو تا گزینه داره کنسل و همین که شما نوشتی هست که وقتی میزنم کلی طول میکشه
      من کاملا مبتدیم پله پله بگو چطور غیر فعال کنمش؟
      مرسی

نظر

یه جای خالی از صفحه کلیک کن، از بالا منوی finder, گزینه ی preferences رو انتخاب کن. یکی از تب ها، اون گزینه ای که گفتمو داره. تیکشو بردار

نظر

نوشته اصلی توسط AliZali نمایش پست ها
          سلام دوستان چند روز پیش مک بوک رو دادم دفتر سایت مک یوسمیتی و ویندوز ۷ نصب کردن اما دو تا چیز برام عجیبه
          ۱) وقتی دستگاه رو روشن میکنی آرم اپل میاد وزیرش یه خط شروع به پر شدن میکنه که مدت قابل توجهی رو طول میده تا سیستم عامل بیاد بالا این مورد تو لیون نبود و بعد از زدن دکمه پاور تو کمتر از ۱۰ ثانیه بالا میومد

۲) وقتی فایلی رو میندازی آشغالی و بعد میخوای از آشغالی پاکش کنی بسته به حجم فایل ساعت ها!! بله ساعت ها طول میکشه
          مثلا وقت گرفتم ۵۰ مگ فایل رو ریختم آشغالی و بعد رفتم از آشغالی پاکش کنم یک ساعت و ۱۵ دقیقه طول کشید تا کامل پاکش کنه!!!
          دونه به دونه فایل ها رو انگار چک میکرد و پاک میکرد
          چرا اینجوریه
          ویندوز گلوله پاک میکنه

مدل مک شما چیه؟ SSD داره؟
          اگر هارد داشته باشی که حدود ۱ تا ۱:۳۰ دقیقه منطقیه.
          وگرنه با SSD حداکثر ۴۰ ثانیه باید بوت شه.
          اول از همه PRAM و ریست کنید (cmd+option+P+R قبل از لوگوی اپل)
          دوم حتما یکبار با Disk Utility عملیات Repair Permissions و Verify Disk و انجام بدین.
          سوم اینکه از System Preferences->Startup Disk یکبار روی Macintosh HD (یا هر درایوی که Yosemite روش نصبه) یکبار کلیک کنید، بعد Restart و بزنید.
          چهارم هم اگه اینا نشد یه سری به discusisons.apple.com بزن! D:

برای مشکل پاک شدن فایل هم باید تو تنظیمات Finder چک کنی توی تب Advanced، گزینه Emty Trash Securely تیک نداشته باشه!

موفق باشید.

نظر

منم مشكل مشابه رو براى پاك كردن دارم مثلا بعد يك مدت مى خوام ترشو خالى كنم مى زنه ٥٠٠٠ تا فايل بعد يه چند روزى در گيره تا پاك كنه بعد آخرم هنگ مى كنه
            (
            يا وقتى مى خوام يه فايلو از تو فلش پاك كنم نميشه هيدنش مى كنه تو يه فولدر به اسمه ترش تو فلش مى مونه
            واسه بالا اومدنش ٤ دقيقه اينارو طول مى كشه فك كنم )

نظر

نوشته اصلی توسط Fatemeashrafi نمایش پست ها
              منم مشكل مشابه رو براى پاك كردن دارم مثلا بعد يك مدت مى خوام ترشو خالى كنم مى زنه ٥٠٠٠ تا فايل بعد يه چند روزى در گيره تا پاك كنه بعد آخرم هنگ مى كنه
              (
              يا وقتى مى خوام يه فايلو از تو فلش پاك كنم نميشه هيدنش مى كنه تو يه فولدر به اسمه ترش تو فلش مى مونه
              واسه بالا اومدنش ٤ دقيقه اينارو طول مى كشه فك كنم )

برا مشکل اولتون، پست ۴ رو بخونین

سیستم مک اینطوریه که فایل هارو اگه بخواد پاک کنه، تو همون پارتیشن سطل آشغال میسازه تو همون میریزه. باید trash رو خالی کنین تا پاک بشه

نظر

سلام دوستان مهندس😁😁
                دوستان تو ورژن های مختلف آفیس برای مک همین مشکل جدا بودن کاراکتر های فارسی وجود داره؟
                نسخه ای هست که مشکل جدا نبودن کاراکتر فارسی توش نباشه؟
                من با برنامه page و number و ... هم کار کردم اما خب کار راه بندازیه ولی احساس میکنم امکانات آفیس رو نداره یا شاید هم من از اول با آفیس کار کردم نمیدونم
                خلاصه آفیس بدون مشکل مذکور داریم یا نه؟

نظر

نوشته اصلی توسط AliZali نمایش پست ها
                  سلام دوستان مهندس[emoji16][emoji16]
                  دوستان تو ورژن های مختلف آفیس برای مک همین مشکل جدا بودن کاراکتر های فارسی وجود داره؟
                  نسخه ای هست که مشکل جدا نبودن کاراکتر فارسی توش نباشه؟
                  من با برنامه page و number و ... هم کار کردم اما خب کار راه بندازیه ولی احساس میکنم امکانات آفیس رو نداره یا شاید هم من از اول با آفیس کار کردم نمیدونم
                  خلاصه آفیس بدون مشکل مذکور داریم یا نه؟

من كه پيدا نكردم [emoji58] ويندوز نصب كردم با پارالل فقط بخاطر آفيس [emoji53]

نظر

نوشته اصلی توسط Nima.sa نمایش پست ها
                    برا مشکل اولتون، پست ۴ رو بخونین

سیستم مک اینطوریه که فایل هارو اگه بخواد پاک کنه، تو همون پارتیشن سطل آشغال میسازه تو همون میریزه. باید trash رو خالی کنین تا پاک بشه
                    سطل آشغالى خالى شدنش خيلى طول مى كشه برا اينكه فايلى كه هيدن شدرو پاك كنم يا با ويندوز پاك مى كنم يا باقى فايلارو مى ريزم رو هارد فلشو فرمت مى كنم باقى فايلارو بر مى گردونم اين پاك نشدنش خيلى رو اعصابه [emoji52]

نظر

صبر کنید ..
                    X