اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

توانايي مك بوك جديد "12

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• توانايي مك بوك جديد "12

سلام
    اين مك بوك جديد "12 از لحاظ قدرت پردازش كم نمياره ؟ يه پردازشگر 1.3 ميتونه كارآيي مناسبي از خودش نشون بده ؟ البته نرم افزار سنگين و خاصي استفاده نميكنم و فوقش SPSS و آفيس هست ولي باز يه جورايي در مقابل CORE i7 2.2 مك بوك اير به چشمم كم مياد .

يه سوال ديگه هم اينكه اين صفحه ي نمايش رو چطور اندازه ميگيرن ؟ اين اندازه اش 28cm هست ولي مك بوك اير "11 اندازه اش 30cm نوشته يعني الان كدوم بزرگتره ؟

امروز اين مك بوك جديد رو از نزديك ديدم . درسته كه اسمش 12 هست و طبيعتا بايد بين "11 و "13 قرار ميگرفت ولي ابعادش با مك بوك اير 11 يكي بود و تفاوت زيادي نداشت . به همون نسبت هم سبكتر بودنش به چشم نميومد . طراحيش نسبت به air زيباتر بود ولي ارزش شش ميليون و نيم رو نداره مخصوصا با پردازنده ي ضعيف m ، نتونستم تستش بكنم و ببينم توانايي فنيش چقدره ولي به همون دليل قيمت بي خيال خريدش شدم .

نظر

منم دقیقا همین سوال رو دارم
      از نظر رم که خوبه
      ولی نمیدونم پردازنده ش برای کارای دانشگاه و نرم افزار های مورد نیاز دانشگاه کافیه یا نه
      بازیم نمیکنم و زیاد گرافیک به کارم نمیاد

نظر

به نظر شما اولترابوك شش و نيم ميليون تومني به درد كاراي دانشگاه ميخوره ؟ حتي اگه بگيم مشكل پول وجود نداره و فقط به خاطر كلاسش بگيريم ، باز ارزش نداره . همون مك بوك اير كار آدم رو راه ميندازه يا حتي zenbook جديد كه ديروز برنده ي جايزه ي بهترين طراحي شد
        من وقتي دو برابر يه مك بوك اير پول ميدم انتظار بيشتري هم دارم نه اينكه تنها آپشنش اين باشه كه بتونم بين رنگ طلايي يا خاكستري انتخاب كنم . دو ماه ديگه نسل جديد surface pro عرضه ميشه و به نظر من بهترين و عاقلانه ترين انتخاب براي اين محدوده ي قيمتي ميتونه باشه

نظر

نوشته اصلی توسط samiee نمایش پست ها
          به نظر شما اولترابوك شش و نيم ميليون تومني به درد كاراي دانشگاه ميخوره ؟ حتي اگه بگيم مشكل پول وجود نداره و فقط به خاطر كلاسش بگيريم ، باز ارزش نداره . همون مك بوك اير كار آدم رو راه ميندازه يا حتي zenbook جديد كه ديروز برنده ي جايزه ي بهترين طراحي شد
          من وقتي دو برابر يه مك بوك اير پول ميدم انتظار بيشتري هم دارم نه اينكه تنها آپشنش اين باشه كه بتونم بين رنگ طلايي يا خاكستري انتخاب كنم . دو ماه ديگه نسل جديد surface pro عرضه ميشه و به نظر من بهترين و عاقلانه ترين انتخاب براي اين محدوده ي قيمتي ميتونه باشه
          بله دقیقا همچین اولترابوکی به درد دانشگاه میخوره چون خیلی نازک و سبکه و راحت میشه حملش کرد . لپتاپ 3 کیلیویی رو آدم هرروز بخواد ببره بیاره کمرش مشکل پیدا میکنه ! اونم وقتی که راه زیاد باشه و مترو هم همیشه شلوغ و باید ایستاد !
          درکل من سوالم فقط این بود که پردازندش آیا کفایت میکنه یا نه ؟ دیگه باقیش که آیا برام می ارزه یا نه به خودم مربوطه
          درباره ی قیمتش هم مسلما 6.5 میلیون جایی بده داره گرون میفروشه و میشه ارزون تر از این قیمت خرید

نظر

این قیمت ۶ میلیونی چیه دیگه؟
            تا جایی که من خبر دارم قیمت جهانیش از مک بوک پرو پایین تر هست! یعنی ۱-۲ ماه صبر کنین نهایت ۴ تومن می شه،الان پرو ۲۰۱۵ قیمتش ۴۲۰۰-۴۸۰۰ هست
            ولی چون اول کار هست قیمتش یکم نامعقول با هست.
            ولی من به شخص ترجیح می دم پرو بگیرم،چون تفاوت وزن انچنانی هم نداره با ایر در حد ۳۰۰-۴۰۰ گرم.

نظر

قيمتي كه دادم مال اپل استور امارات بود با قيمت شش هزار و سيصد درهم . مطمئننا وقتي بياد ايران از قيمتي كه گفتم هم بالاتر خواهد بود .
              شمايي كه ميگي به خودم مربوطه ، پس نبايد تو تبادل نظر هم شركت كنيد . چون اينجا جايي هست كه معمولا بچه ها در مورد محصولات و سوالات قبل از خريد با هم تبادل نظر ميكنن ( هر چند احساس ميكنم اين لحن صحبت كردن بيشتر به خاطر سن و سال پايينتون باشه )
              اما در مورد وزن و ابعاد هم تو همون پست گفتم تفاوت چنداني با "Air 11 نداره و مثلا وزنش كمتر از صد كرم اختلاف داره . ميشه air رو با پردازنده ي قويتر و با همون كانفيگ خريد !

نظر

نوشته اصلی توسط samiee نمایش پست ها
                قيمتي كه دادم مال اپل استور امارات بود با قيمت شش هزار و سيصد درهم . مطمئننا وقتي بياد ايران از قيمتي كه گفتم هم بالاتر خواهد بود .
                شمايي كه ميگي به خودم مربوطه ، پس نبايد تو تبادل نظر هم شركت كنيد . چون اينجا جايي هست كه معمولا بچه ها در مورد محصولات و سوالات قبل از خريد با هم تبادل نظر ميكنن ( هر چند احساس ميكنم اين لحن صحبت كردن بيشتر به خاطر سن و سال پايينتون باشه )
                اما در مورد وزن و ابعاد هم تو همون پست گفتم تفاوت چنداني با "Air 11 نداره و مثلا وزنش كمتر از صد كرم اختلاف داره . ميشه air رو با پردازنده ي قويتر و با همون كانفيگ خريد !
                اپل ستور یو اس که 1300 دلاره یعنی حدود 4تومن . و شاید بنده خواستم از همونجا تهیه کنم پس کاری به 6 تومن یا 7 تومن امارات و ایران ندارم . به هرحال مرسی از قیمت دادنتون
                نخیر اتفاقا به نظرم برعکسه ! من تو بحث شرکت کردم تا درباره ی پردازنده ش از کسایی که اطلاع دارن سوال کنم ! نه اینکه آیا میخوام برای کلاسش بخرم یا نه ! پس شما که اطلاعی نداری درباره ی موضوع ( پردازنده ) بهتره که تو بحث شرکت نکنی و اجازه بدی اونایی که اطلاع دارن پاسخ بدن
                درباره ی لحن صحبت هم که شما لطف کن پست خودتو دوباره بخون , من دیگه حرفی ندارم
                بعدشم شما اصن چمیدونی من چند سالمه ؟ کلا انگار مهارت خوبی توی نظر دادن درباره ی چیزایی که اطلاعی ندارین دارین اما خوب صدآفرین به شما که سنت بالاس و قله های ترقی رو طی کردی

اما درباره ی وزن و ابعاد هم بگم که 100 گرم سبک تره , 4 میلیمتر نازک تره , صفحه اش 1 اینچ بزرگتره و صفحه ی نمایش retina داره که از مال air خیلی با کیفیت تره , و رمش هم دو برابره ! فقط پردازنده ش ضعیف نره که خب اینم سوال من بود ! بعد چجوری به این میگین با همون کانفیگ من موندم
                ویرایش توسط abcdx : https://i-phone.ir/forums/member/5753-abcdx در ساعت 03-06-2015, 06:38 PM

نظر

من مک بوک کاستومایز جدید رو دارم . برای جستوجو در اینترنت و کار با آیتونز استفاده میکنم . قدرت خوبی داره اما خیلی جاها گیر میکنه . سرعتش هم به پای ایر i7 که قبلا داشتم نمیرسه .
                  سرعت انتقال دیتا بسیار عالی داره . صفحه نمایش فوق العادست و سبک و بسیار زیبا طراحی شده . من رنگ گری خریدم . درضمن شارژرش اندازه شارژر آفون هست در عرض ۱.۵ ساعت شارز میشه و ۸ ساعت کار مدام رو بهم داد .
                  ولی به نسبت قیمتش یکم توی ذوق میزنه . اگر به قبل برگردم ایر ۱۱ اینچ جدید کاستومایز رو انتخاب میکنم ( اینو فقط به دلیل رتینا بودنش خریدم وگرنه لوگوش روشن نمیشه نصف کلاس کار رو از بین برده )

نظر

من هم موافقم . مك بوك اير گزينه ي بهتر و مناسب تري هست مثلا خود اين پورت c. يه جورايي كاربر رو محدود تر ميكنه . علاوه بر اون مثل اغلب محصولات كه نسل اولشون كم و كاستي دارن ، مك بوك جديد هم هنوز راه زيادي رو براي بهتر شدن ا از لحاظ پردازنده داره . شايد يكي دو سال ديگه باعث عا دور خارج شدن air بشه ولي الان نه ....

نظر

صبر کنید ..
                    X