اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه فایل‌های صوتی و آلبوم‌ها را در آیتونز ۱۲ دسته‌بندی کنم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• چگونه فایل‌های صوتی و آلبوم‌ها را در آیتونز ۱۲ دسته‌بندی کنم؟

دوستان سلام
    من این سوال رو در وبسایت اصلی اپل هم قرار دادم ولی متاسفانه بعد از چند روز هیچ کس پاسخی بهش نگفته. این شد که من تصمیم گرفتم اینجا هم بپرسم شاید از دوستان کسی کمکم کنه.
    من ۱ ترابایت کتاب صوتی دارم که فرمتشون MP3 هست و هر کدوم تقریبا ۱۰ الی ۳۰ ترک هست که توی فولدرهای جداگانه به نام هر کتاب دسته بندی کردم. قبل از آیتونز ۱۲، یعنی آیتونز ۱۰،۹ و ۱۱ من برای انتقال این کتاب های صوتی به آیفونم این مراحل رو طی می کردم:

- کلیک راست روی فولدر حاوی کتاب صوتی و کپی اون
    - بازگشت به آیتونز
    - ایجاد یک پلی‌لیست به نام کتاب مورد نظر
    - انتخاب یا سلکت کردن پلی‌لیست مورد نظر
    - انتخاب گزینه Paste از منو Edit
    - و دست آخر سینک کردن آیفون
    از این طریق کل ترک های موجود در فایل حاوی کتاب صوتی توی همون پلی‌لیست که به نامش ساخته بودم قرار می گرفتن. اما با آپدیت به نسخه جدید آیتونز یعنی آیتونز ۱۲ باید اول کل فایل‌های MP3 موجود در هاردمو که همشون کتاب صوتی و موسیقی هستن رو یک جا وارد لایبرری آیتونز بکنم و بعد در آیتونز پلی لیست بسازم و سرآخر کتاب مورد نظرمو وارد پلی لیست بکنم. این کار غیر ممکنه چون همه فایل‌های MP3 داخل هاردم به نام مثل Track 1, Track 2 و... نام گذاری شدن. نمی تونم بفهمم کدوم ترک مال کدوم کتابه. حالا اگه میشه بگید چطور می تونم این مشکل رو تو خود آیتونز حل کنم یا اگه نشد از چه نرم افزار جایگزین برای آیتنوز استفاده بکنم که این قابلیت رو که من میخوام داشته باشه؟

اینم لینک سوالم توی سایت اپل:
    https://discussions.apple.com/message/27866689

دوست عزیز در ایتیونز ۱۲ هم می تونید از همون روش قبلی استفاده کنید یک playlist جدید به اسم کتاب بسازید و فایلهای هر کتابو از هاردتون drag & drop کنید
    ویرایش توسط hesamo : https://i-phone.ir/forums/member/9093-hesamo در ساعت 28-03-2015, 03:40 PM

نظر

نوشته اصلی توسط hesamo نمایش پست ها
      دوست عزیز در ایتیونز ۱۲ هم می تونید از همون روش قبلی استفاده کنید یک playlist جدید به اسم کتاب بسازید و فایلهای هر کتابو از هاردتون drag & drop کنید
      دوست من ممنون از پاسخت ولی نمیشه چون من میخوام مثلا یه فولدر رو به طور کلی کپی کنم نمیخوام برم داخلش و ترک هاش رو all select کنم و بعد با موس drag & drop کنم. طول می کشه! ضمن اینه این آقای آیتونز یه مشکل دیگه برام ایجاد کرده که اصلا نمیذاره پلی لیست‌های قبلیم که یادگار از آیتونز ۱۱ بود رو پاک کنم.خودت تو عکس ببین. ده دفه هم سینک کردم ولی باز پاک نمیکنه...

نظر

در مورد اول من روی مک تست کردم
        وقتی یک پلی لیست ساخته میشه لازم نیست فولدر رو باز کنید و کلی فایل ها رو دراگ کنید. خود فولدر هم در صفحه آیتونز درگ کنید تراک های داخل اون رو میشناسه ( اگر منظورتون رو درست فهمیده باشم )

در مورد سوال دومتون. عکسی که نشون دادید پلی لیست های درون دستگاهتون رو نشون میده و اینجوری نمی تونید پاکشون کنید چون این پلی لیست ها با آیتونز در ارتباطه و همینطور اجازه پاک کردن رو نمیده
        یا باید خود پلی لیست رو از ایتونز حذف کنید ( اگر باشه ) و اگر نباشه احتمالا از خود آیفون یا آیپد باید این کار رو کنید

و البته یک کار دیگه هم می تونید کنید که خود کمی وقت گیر هست اما دیگه برای همیشه راحت هستید
        خوب می دونید که هر فایل صوتی یک متادیتا داره. در اون شما می تونید مثلا نام کتاب رو به عنوان اسم آلبوم در تراک ها معرفی کنید. اینجوری حتی می تونید در یک پلی لیست همه کتاب هاتون رو در یک لحظه با هم بریزید. و سپس برای دیدن کتاب ها, در آیتونز از بخش آلبوم ها فایلهاتون رو نگاه کنید. در این حالت هر آلبوم ( که در مورد شما اسم کتاب هست ) به صورت جداگانه نشون داده میشه

در ضمن عنوان تاپیک شما ویرایش میشه. ما اینجا همه برای کمک به یکدیگر هستیم. لازم نیست جمله کمک کنید رو بنویسید
        i-phone.ir
        The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
          در مورد اول من روی مک تست کردم
          وقتی یک پلی لیست ساخته میشه لازم نیست فولدر رو باز کنید و کلی فایل ها رو دراگ کنید. خود فولدر هم در صفحه آیتونز درگ کنید تراک های داخل اون رو میشناسه ( اگر منظورتون رو درست فهمیده باشم )

در مورد سوال دومتون. عکسی که نشون دادید پلی لیست های درون دستگاهتون رو نشون میده و اینجوری نمی تونید پاکشون کنید چون این پلی لیست ها با آیتونز در ارتباطه و همینطور اجازه پاک کردن رو نمیده
          یا باید خود پلی لیست رو از ایتونز حذف کنید ( اگر باشه ) و اگر نباشه احتمالا از خود آیفون یا آیپد باید این کار رو کنید

و البته یک کار دیگه هم می تونید کنید که خود کمی وقت گیر هست اما دیگه برای همیشه راحت هستید
          خوب می دونید که هر فایل صوتی یک متادیتا داره. در اون شما می تونید مثلا نام کتاب رو به عنوان اسم آلبوم در تراک ها معرفی کنید. اینجوری حتی می تونید در یک پلی لیست همه کتاب هاتون رو در یک لحظه با هم بریزید. و سپس برای دیدن کتاب ها, در آیتونز از بخش آلبوم ها فایلهاتون رو نگاه کنید. در این حالت هر آلبوم ( که در مورد شما اسم کتاب هست ) به صورت جداگانه نشون داده میشه

در ضمن عنوان تاپیک شما ویرایش میشه. ما اینجا همه برای کمک به یکدیگر هستیم. لازم نیست جمله کمک کنید رو بنویسید
          دوست من ضمن تشکر از شما بابت پاسختون، عرض کنم که
          اول: شما رو مک امتحان کردید. متسفانه با این همه عشق من نسبت به اپل ولی هنوز یه احمق ویندوزی هستم! در ویندوز این اتفاق نمی افته...

دوم:در مورد پلی لیست ها من از گوشیم دلیتشون کردم، ولی این ویندوز لعنتی گریپاچ کرد ناچارا دوباره نصبش کردم ولی الان آیتونز اجازه پاک کردن پلی لیست ها رو نمی ده.

سوم:در مورد اینکه می گید وقت گیره باور کنید این کار رو هم کردم. یه بار نشستم تعدادی از این MP3ها رو با یه نرم افزار Tag کردم ولی باز تو آیتنوز همون آش بود و همون کاسه. توی ویندوز اکی بود ولی انگار این آیتونز می دونه که تو ویندوز نصب شده کمال همنشین درش اثر کرده و بنابراین قاطی می کنه...
          ویرایش توسط poorya0014 : https://i-phone.ir/forums/member/86724-poorya0014 در ساعت 12-04-2015, 02:05 AM

نظر

صبر کنید ..
          X