اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال پیش از خرید مک بوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال پیش از خرید مک بوک

با سلام چند وقتیه که قصد خرید یک لبتاب جدید رو دارم بودجه ای که در نظر گرفتم در ابتدا 3500 بود که یکی از دوستان پیشنهاد مک بوک رو بهم داد خب با این بودجه ایر رو میتونم بخرم ولی گفتم یکم بیشتر صبر میکنم رو پرو رتینا رو مییگیرم چو فکر میکنم عاقلانه تر باشه در ضمن بگم من کارم خلاصه میشه به 1-تماشای فیلم 2-وبگردی 3-پاوریوینت (هم درست کردنشون برای دانشگاه هم مشاهدشون) 4 .خیلی خیلی کم اگه بیکار بشم یه بازی استراتزی یا first shooter

یکسری سوال دارم اگ جواب بدین ممنون میشم
    1- من الان با لبتاب فعلی فیلم که میخوام ببینم با کابل rgb به tv وصل میکنم در ضمن با موس و کیبورد بیسیم (gigabyte) باهاش کار میکنم .یه قطعه کوچیک داره که میخوره به usb و کار میکنه
    میخواستم بدونم برا اون تبدیل tv حتما باید 100 وخورده ای پول بدم یا مثلا متفرقش هم هست که خوب کار بکنه در ضمن ایا این موس و کیبورد رو اپل کار میکنن یا باید اونو هم اضافه بخرم؟

2- زبان فارسی پاورپویت برای من خیلی مهمه..پاورپوینتی که تو مک درست میکنم تو کامپیوتر دانشگاه که ویندوزیه درست کار میکنه؟ حروفش که بهم نمیریزه؟

3- برای dvd اون مدل پایونر های در حد 100 و خورده ای کارمو راه میندازه یا اینم باید یه مدل مخصوص از اپل بخرم

4 شنیدم با نصب ویندوز خود مک کمی کند میشه و گاهی هم مشکل دار میشه به خاطر ویروسی شدن ویندوز این حرفا درسته؟ اگه نه که هیچی اگه اره بازی های مثلا cod ورژن مک هم وجود داره که دیگه ویندوز نصب نکنم؟

5-یه هارد hp دارم (ntfs) مشکلی که در راه اندازیش یا ویرایش فایل های داخلش نخواهد داشت؟در ضمن مودمم tp link w8970 به قابلیت داره که میتونی مودم رو بهش وصل کنی و از روی کامپویتر(ویندوز حداقل) مشاهدش کنی ...برای مک هم همچنین قابلیتی هست یا نه؟ هرچند خیلی مهم نیست کلا گفتم!

متشکر

سلام و درود
    ۱- برا تبدیل کابل نمونه متفرقه ارزون هم هست.
    ۲- آفیس مک کلا با فارسی سازگاری خوبی نداره.
    ۳- خودمم از این مدل رایتر بدون مشکل استفاده میکنم.
    ۴- تجربه شو ندارم. بعیده مشکلی باشه!
    ۵- هیچ مشکلی نداره.
    موفق باشید.
    .There is no knowledge that is not power

نظر

سلام من میخواستم بدونم که برای کار من کدوم لپ تاپ خوبه. من Macbook Pro Retina MGXC2 تو ذهنم هست ولی قدیمیه. حالا خواستم نظرتونو بدونم. کار من بیشتر اوقات گشت و گذار در اینترنت، دیدن فیلم و کلیپ با کیفیت بالا، گرافیک (Maya و 3Ds Max و فتوشاپ و از اینا)، برنامه نویسی و طراحی سایت و بازی سازی هست. من یه لپ تاپی میخواستم که تا چند سال بتونم ازش استفاده کنم و خیلی هنگ نکنه.

در حال حاظر MGXC2 بهتر از همش هست ولی چون قدیمیه، الان مدل بهتری هم هست؟ یا لااقل مشخصاتش مثل همون باشه ولی جدیدتر

نظر

نوشته اصلی توسط dksolOne1 نمایش پست ها
        من یه لپ تاپی میخواستم که تا چند سال بتونم ازش استفاده کنم و خیلی هنگ نکنه.
        سلام . دوست عزیز ۵ ساله مک بوک پرو ۱۳اینچ دارم و همه کاری باهاش کردم تا حالا یکبارم هنگ نداشته و به ۱۰.۱۰ هم آپدیتش کردم و کاملا روان و خوب عین همون روز اول با اسنولئوپارد خودش کار میکنه.

نظر

نوشته اصلی توسط arianios نمایش پست ها
          سلام . دوست عزیز ۵ ساله مک بوک پرو ۱۳اینچ دارم و همه کاری باهاش کردم تا حالا یکبارم هنگ نداشته و به ۱۰.۱۰ هم آپدیتش کردم و کاملا روان و خوب عین همون روز اول با اسنولئوپارد خودش کار میکنه.
          خب کدوم مدلش؟ یه چیزی میخوام یا بهتر از mgxc2 باشه یا مثل همون باشه قیمتش مهم نیست. اگه بین مدل های جدیدتر چیزی با این مشخصات نیست که دیگه همونو میخرم

نظر

این cpu های core m تو مک بوگ جدید چطورن ؟ ضعیف نیستن ؟
            در کل اطلاعاتی درباره عملکردش اگه دارین ممنون میشم

نظر

بهترین انتخاب برای لپ تاپ همون c2 هست که فعلا قوی ترین مدل لپ تاپ اپل هست که به این راحتیا کم نمیاره و لپ تاپ فوق العاد قوی هست من دارم استفاده می کنم کاری سنگینم می کنم مشکلیم باش ندارم ........اگر بخوای قوی تر بگیری باید قید لپ تاپو بزنی بری دنبال مک پرو که قیمت های بسیار بالایی دارند

نظر

نوشته اصلی توسط dksolOne1 نمایش پست ها
                سلام من میخواستم بدونم که برای کار من کدوم لپ تاپ خوبه. من Macbook Pro Retina MGXC2 تو ذهنم هست ولی قدیمیه. حالا خواستم نظرتونو بدونم. کار من بیشتر اوقات گشت و گذار در اینترنت، دیدن فیلم و کلیپ با کیفیت بالا، گرافیک (Maya و 3Ds Max و فتوشاپ و از اینا)، برنامه نویسی و طراحی سایت و بازی سازی هست. من یه لپ تاپی میخواستم که تا چند سال بتونم ازش استفاده کنم و خیلی هنگ نکنه.

در حال حاظر MGXC2 بهتر از همش هست ولی چون قدیمیه، الان مدل بهتری هم هست؟ یا لااقل مشخصاتش مثل همون باشه ولی جدیدتر
                درود
                دوست عزیزم جسارتا تمام این کارها (بازی سازی٬ 3DMax ٬ PS ٬ Maya , طراحی وب و برنامه نویسی) به صورت حرفه ای انجام میدید ؟!
                ببینید برای طراحی وب و برنامه نویسی٬ C2 عالیه حتی مدل های اول رتینا هم کاملا جوابگوی کار شما هست.
                در مورد دیدن فیلم و ... هم که کلا بحثی نیست چون بحث حرفه ایی نیست و یک لپ تاپ مولتی مدیا هم از پسش برمیاد چه برسه به C2 !!!!!
                در مورد 3D Max هم که روی مک کلا قابل اجرا نیست مگر از طریق بوت کمپ و نصب ویندوز ... البته من Sketch up و Vray رو تست کردم کاملا رضایت بخش بوده اما اصلا به پای سری Workstation نمیرسه !
                در مورد بازی سازی هم اطلاعی ندارم متاسفانه اما احتمالا اگر حرفه ای کار میکنید باید سراغ دسکتاپ برید یا Mac Pro !!

نظر

ببخشید اینجا میپرسم سایت پرشین اپل جای معتبریه برای خرید؟ کسی خرید کرده ازش؟قیمت mgx72 رو الان زیر 4 تومن زده ...البته من نظرم رو 82 هست که فعلا اون سایت موجود نداره.. ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط farzan_vahidian نمایش پست ها
                    درود
                    دوست عزیزم جسارتا تمام این کارها (بازی سازی٬ 3DMax ٬ PS ٬ Maya , طراحی وب و برنامه نویسی) به صورت حرفه ای انجام میدید ؟!
                    ببینید برای طراحی وب و برنامه نویسی٬ C2 عالیه حتی مدل های اول رتینا هم کاملا جوابگوی کار شما هست.
                    در مورد دیدن فیلم و ... هم که کلا بحثی نیست چون بحث حرفه ایی نیست و یک لپ تاپ مولتی مدیا هم از پسش برمیاد چه برسه به C2 !!!!!
                    در مورد 3D Max هم که روی مک کلا قابل اجرا نیست مگر از طریق بوت کمپ و نصب ویندوز ... البته من Sketch up و Vray رو تست کردم کاملا رضایت بخش بوده اما اصلا به پای سری Workstation نمیرسه !
                    در مورد بازی سازی هم اطلاعی ندارم متاسفانه اما احتمالا اگر حرفه ای کار میکنید باید سراغ دسکتاپ برید یا Mac Pro !!
                    نه کار من خیلی سنگین نیست. من این کارارو روی ایسوس انجام دادم بعد از 3 سال الان ویندوز به زور بالا میاد. واسه همین مکبوک میخوان بخرم چون میدونم تا چند سال میتونم بدون خرابی باهاش کار کنم

- - - - - - - - - -

نوشته اصلی توسط farzan_vahidian نمایش پست ها
                    درود
                    نه کار من خیلی سنگین نیست. من این کارارو روی ایسوس انجام دادم بعد از 3 سال الان ویندوز به زور بالا میاد. واسه همین مکبوک میخوان بخرم چون میدونم تا چند سال میتونم بدون خرابی باهاش کار کنم

نظر

صبر کنید ..
                    X