اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

راهنمایی کامل و جامع در مورد مصرف باطری و شارژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• راهنمایی کامل و جامع در مورد مصرف باطری و شارژ

سلام خدمت تمامی کاربران و متخصصان انجمن

من یه سوال داشتم و یه راهنمایی کامل و جامع در مورد مصرف باطری و شارژ آیفون 6 پلاس می خواستم.

مقاله های زیادی تو انجمن هست در این مورد، هر کس هم یه نظری در موردش داره. یکی میگه باطری رو باید بین 80 تا 40 نگه داری، یکی میگه وقتی آلارم داد ( 20 درصد ) باید بزنی شارژ تا 100 درصد پر بشه. یکی میگه ماهی یک بار باطری رو تا 0 درصد استفاده کنید تا خاموش بشه و ... و ...

حالا من از متخصصان انجمن میخوام کمک بگیرم در این مورد تا به یه راه حل خوب و درست در این مورد برسیم. اگه مقاله معتبر تو سایت اپل هم میشناسید، معرفی کنید تا بخونیم.

من میخوام بدونم بهترین راه واسه استفاده از باطری دستگاه های آیفون، به خصوص 6 پلاس چی هست و تو چه شرایطی ، میشه بهترین نتیجه و کارکرد رو از باطری این دستگاه انتظار داشت.

از متخصصان و افرادی که در این زمینه آشنایی زیادی دارن، میخوام که تو این زمینه کمک کنن

پیشاپیش از لطف همه ممنونم. ولی لطفا اجازه بدید افرادی که تخصص دارن تو این زمینه راهنمایی کنن. چون نمیخوام دوباره هر شخص یه جوابی بده و بشه جریان تاپیک های دیگه

با سلام
    راهنمایی زیر در مورد آیفون و همچنین باتری گوشی هوشمند دیگر صدق میکنه که بر اساس تجربیات بنده و راهکارهای پراکنده دیگر هست:
    همونطور که میدونیم با هر بار شارژ کامل آیفون یک سایکل باتری محاسبه خواهد شد. پس موارد زیر در مورد نحوه حفظ سایکل های باتری و همچنین اصول شارژ آیفون برای عمر بیشتر هست:
    1- زمانی که آیفون در حال شارژ هست بهتره قابلیتهای ارتباطی و مخصوصا از tethering استفاده نشه و قطع باشه
    2- از شارژهای سریع پرهیز کنید. نیازی نیست اگه آیفون شما بالای 50 درصد بود بخواین حتما 100 درصد کنید
    3- سعی کنید تا زمانی که به زیر 20 درصد نرسیده به شارژ متصل نکنید. البته بهتر از اون اینه که به زیر 3 درصد برسه. بعدکابل رو متصل و تا شارژ کامل یا 100 درصد جدا نکنید.
    4- صرف نظر از اینکه ممکنه در طول روز آیفونتون رو شارژ کنید، بهتره شبها اقدام به شارژ کنید که کمک میکنه باتری در یک حالت ثابت فعال باشه(معمولا آخر شبها از آیفون کمتر استفاده میشه)
    5- همیشه آیفون رو در محل خنک شارژ کنید.
    6- اگر از آیفون خود برای چندین ساعت یا روز استفاده نمیکنید. سعی کنید باتری بالای 60 درصد و در محل خنک نگهداری بشه
    7- هنگاه شارژ بهتره آیفون رو از کیسش خارج کنید که در حین شارژینگ باعث داغتر شدن باتری و همچنین بدنه نشه
    8- از پاوربانک ها که عموما استاندارد نیستند استفاده نکنید جریانهای الکتریکی نامناسبی رو به باتری وارد خواهد کرد
    9- در مورد استفاره بهینه از شارژ باتری در سیستم عامل هم راهکارهایی قبلا ارایه گردیده است.
    10- هر ماه یا دوماه یکبار باتری آیفون رو کالیبره کنید حتما، که نحوه تخلیه باتری رو در زیر توضیح خواهم داد
    موارد فوق رو اگه رعایت کنید قطعا میتونید بیشتر از حالت نرمال و چند سالی استفاده کنید.
    .
    .
    کالیبره کردن باتری آیفون:

1- بهترین زمان برای کالیبره شب هست چون زمان کافی برای استراحت دادن به باتری وجود داره
    2- آیفون رو استفاده کنید تا به صفر درصد نزدیک و به صورت خودکار خاموش بشه، برای سریعتر خالی شدن باهاش کارکنید یا بازی کنید.
    3- کابل شارژ آیفون رو بهش متصل و به جریان برق متصل کنید تا آیفون روشن وبیاد بالا ( حتما از کابل استاندارد اپل و وات توصیه شده استفاره کنید.)
    4- مجدد با نگهداری دکمه پاور آیفون رو خاموش کنید.
    5- در حالیکه کابل شارژ بهش متصل و خاموش هست. بگذارید به مدت 5 ساعت شارژ بشه
    6- در حالیکه کابل متصل هست بعد از این مدت زمان، آیفون رو روشن و راه اندازی کنید.
    7- بعد از اینکه راه اندازی شد. دکمه پاور و هوم رو همزمان تا زمانیکه لوگوی اپل رو مشاهده کنید نگهدارید
    8- بعد از اینکه آیفون مجدد راه اندازی شد. کابل شارژ رو قطع کنید.
    موفق باشید

نظر

ممنونم از پاسخ شما

پس روشی که من تا به حال استفاده می کردم، تا حدودی درست بوده. اما کالیبره کردن رو هیچوقت درست انجام نمیدادم :d

در مورد سایکل باطری، شما گفتید که با هر بار شارژ باطری، یک سایکل استفاده میشه. خب این سایکل از کی تا کی محاسبه میشه؟ از زمانی که آلارم میده؟ یعنی به محض اینکه به 20% میرسه و آلارم باطری میده، یک سایکل محاسبه میشه؟

اگه اینجوری هست، طبق گفته شما که گفتید برسه زیر 3 درصد، مشکلی پیش نمیاد که هر دفعه که میخوایم گوشی رو شارژ کنیم، یک سایکل باطری مصرف بشه؟ چون گفتید باطری زیر 3 درصد برسه ترحیحا تا بزنیم به شارژ

نظر

مگه در هنگام شارژ کردن آیفون میشه خاموشش کرد؟!! (مورد ۴ کالیبره کردن باتری)

نظر

نوشته اصلی توسط ali.messi10 نمایش پست ها
          مگه در هنگام شارژ کردن آیفون میشه خاموشش کرد؟!! (مورد ۴ کالیبره کردن باتری)
          وقتی که خاموش هست بزنید به شارژ، خود به خود روشن میشه. بعد از روشن شدن، بله می تونید خاموشش کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi.De نمایش پست ها
            ممنونم از پاسخ شما

پس روشی که من تا به حال استفاده می کردم، تا حدودی درست بوده. اما کالیبره کردن رو هیچوقت درست انجام نمیدادم :d

در مورد سایکل باطری، شما گفتید که با هر بار شارژ باطری، یک سایکل استفاده میشه. خب این سایکل از کی تا کی محاسبه میشه؟ از زمانی که آلارم میده؟ یعنی به محض اینکه به 20% میرسه و آلارم باطری میده، یک سایکل محاسبه میشه؟

اگه اینجوری هست، طبق گفته شما که گفتید برسه زیر 3 درصد، مشکلی پیش نمیاد که هر دفعه که میخوایم گوشی رو شارژ کنیم، یک سایکل باطری مصرف بشه؟ چون گفتید باطری زیر 3 درصد برسه ترحیحا تا بزنیم به شارژ
            باطری آی دیوایس های اپل از نوع lithium-ion هست که طراحی خاص اپل و عملکرد خیلی خوبی داره و نیاز به حساسیت به دلیل شمارش سایکل نداره، اما نحوه محاسبه یک سایکل به صورت مثال زیر هست:
            فرض کنید الان باطری آیفون شما ۱۰۰ درصد هست، در طول روز ۷۵ درصد رو مصرف میکنید، بعد دوباره شب میزنید به شارژ و ۱۰۰ درصدش میکنی، بعد کابل رو میکشی و مصرف میکنی به محض اینکه ۲۵درصد شارژ مصرف بشه ۱ سایکل می افته
            یعنی در این پروسه ای که گفتم وقتی ۱۰۰ درصد ظرفیت در هر زمانی مصرف بشه یک سایکل می افته حالا این پروسه میتونه تو ۱ روز باشه یا دو روز یا بیشتر
            ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 15-02-2015, 07:35 PM

نظر

نوشته اصلی توسط iConnection نمایش پست ها
              باطری آی دیوایس های اپل از نوع lithium-ion هست که طراحی خاص اپل و عملکرد خیلی خوبی داره و نیاز به حساسیت به دلیل شمارش سایکل نداره، اما نحوه محاسبه یک سایکل به صورت مثال زیر هست:
              فرض کنید الان باطری آیفون شما ۱۰۰ درصد هست، در طول روز ۷۵ درصد رو مصرف میکنید، بعد دوباره شب میزنید به شارژ و ۱۰۰ درصدش میکنی، بعد کابل رو میکشی و مصرف میکنی به محض اینکه ۲۵درصد شارژ مصرف بشه ۱ سایکل می افته
              یعنی در این پروسه ای که گفتم وقتی ۱۰۰ درصد ظرفیت در هر زمانی مصرف بشه یک سایکل می افته حالا این پروسه میتونه تو ۱ روز باشه یا دو روز یا بیشتر
              موقع خرید، شما پیشنهاد می کنید که باطری دستگاه رو کالیبره کنیم یا خیر؟

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi.De نمایش پست ها
                موقع خرید، شما پیشنهاد می کنید که باطری دستگاه رو کالیبره کنیم یا خیر؟
                ضرورتی نداره، اما برخی افراد هم کالیبره میکنند!
                البته اگه دستگاه کارکرده یا اینکه مدت زیادی خاموش بوده مثلا آکبنده اما برای ۶ ماه به بالا تولید شده و در انبار یا فروشگاه استور بوده بد نیست کالیبره بشه
                ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 17-02-2015, 01:57 PM

نظر

دوستان کالیبر چه کار میکنه؟

نظر

نوشته اصلی توسط AHF-victory نمایش پست ها
                    دوستان کالیبر چه کار میکنه؟
                    کالیبره کردن باعث میشه تا باطری تا حدودی به تنظیمات کارخانه برگرده و اوضاع استفاده ازش بهتر بشه

نظر

اطلاعاتم پاک میشه کالیبرکنم؟(چون ری استارت گفتن میشه)
                      چند نفر هم کردن خاموش شده برای مدتی روشن نشده یا بردن بیرون درست کردن

نظر

نه دوست عزیز. تا حالا چندین بار این کارو انجام دادم و هیچ اتفاقی هم واسه گوشی نیوفتاده. با خیال راحت انجام بدید

نظر

برادرا این کالیبره چیه که انقدر دارید واسش وقتتون رو تلف میکنید؟
                          والا به خدا من 5 ساله دارم توی کارخونه ی باطری سازی نور کار میکنم, از انواع باطری های پیل خشک و لیتیوم یونی و پلیمری و..... هم کار کردم
                          به پیر به پیغمبر توی باطری هیچ چیزی به عنوان کالیبره وجود نداره!
                          سلول های باطری بنا بر قدرتشون میتونن تا یه زمانی عمر کنند,باطری های یونی و پلیمری که در محصولات اپل به کار رفته قابلیت پر و خالی شدن بین 2.5الی 3.5 هزار بار رو در طول عمر خودشون رو دارن دارن.
                          یعنی اگه هر روز گوشیتون رو شارژ کنید باطری شما 10 سال براتون به راحتی کار میکنه.
                          از طرف دیگه,توی باطری سلول های یونی یا پلیمری وجود دارن با یک حجم خاص! این سلول ها به یک اندازه ی خاص انرژی توی خودشونو ذخیره میکنن, نه کالیبره نه هیچ چیز خنده دار دیگه ای نمیتونه ظرفیت یه باطری رو افزایش بده, مثل اینه که شما بخواید توی یه وانت مزدا, دودکش کارخونه ی ذوب آهن رو بار بزنید!
                          از روز اولی که آیفون 4 خودمو خریدم تا حالا که سالیان ساله اپل دارم این ایراد مصرف زیاد باطری بوده
                          وقتتون رو با کالیبره کردنو هر چیز دیگه ای نگیرید, این کارها هیچ توجیه علمی یا عقلانی نداره, یه بار بزاری فول شارژ شه بعد بزاری دیشارژ شه و از این حرفا....
                          از آیفونتون لذت ببرید, بهتون قول میدم اگه گوشیتون ضربه نخوره و توی آفتاب به مدت طولانی یا کلا جاهای خیلی گرم زیاد نباشه, تا روزی که میخواید گوشیتونو بفروشید, آیفونتون بدون هیچ نقصی براتون کار میکنه
                          از گوشی خودتون لذت ببرید! کالیبره یه واژه ی خنده دار بیشتر نیست, وقتتون رو تلف نکنید
                          ویرایش توسط HaMiD.TcI : https://i-phone.ir/forums/member/80588-hamid-tci در ساعت 23-04-2015, 10:43 AM
                          ..:: در دسترس که نباشی، مشترک مورد نظر می شوی ::..

.

نظر

نوشته اصلی توسط HaMiD.TcI نمایش پست ها
                            برادرا این کالیبره چیه که انقدر دارید واسش وقتتون رو تلف میکنید؟
                            والا به خدا من 5 ساله دارم توی کارخونه ی باطری سازی نور کار میکنم, از انواع باطری های پیل خشک و لیتیوم یونی و پلیمری و..... هم کار کردم
                            به پیر به پیغمبر توی باطری هیچ چیزی به عنوان کالیبره وجود نداره!
                            سلول های باطری بنا بر قدرتشون میتونن تا یه زمانی عمر کنند,باطری های یونی و پلیمری که در محصولات اپل به کار رفته قابلیت پر و خالی شدن بین 2.5الی 3.5 هزار بار رو در طول عمر خودشون رو دارن دارن.
                            یعنی اگه هر روز گوشیتون رو شارژ کنید باطری شما 10 سال براتون به راحتی کار میکنه.
                            از طرف دیگه,توی باطری سلول های یونی یا پلیمری وجود دارن با یک حجم خاص! این سلول ها به یک اندازه ی خاص انرژی توی خودشونو ذخیره میکنن, نه کالیبره نه هیچ چیز خنده دار دیگه ای نمیتونه ظرفیت یه باطری رو افزایش بده, مثل اینه که شما بخواید توی یه وانت مزدا, دودکش کارخونه ی ذوب آهن رو بار بزنید!
                            از روز اولی که آیفون 4 خودمو خریدم تا حالا که سالیان ساله اپل دارم این ایراد مصرف زیاد باطری بوده
                            وقتتون رو با کالیبره کردنو هر چیز دیگه ای نگیرید, این کارها هیچ توجیه علمی یا عقلانی نداره, یه بار بزاری فول شارژ شه بعد بزاری دیشارژ شه و از این حرفا....
                            از آیفونتون لذت ببرید, بهتون قول میدم اگه گوشیتون ضربه نخوره و توی آفتاب به مدت طولانی یا کلا جاهای خیلی گرم زیاد نباشه, تا روزی که میخواید گوشیتونو بفروشید, آیفونتون بدون هیچ نقصی براتون کار میکنه
                            از گوشی خودتون لذت ببرید! کالیبره یه واژه ی خنده دار بیشتر نیست, وقتتون رو تلف نکنید
                            تيم پشتيباني خود اپل ميگه هر ماه دو دفعه كاليبره كنيد اون وقت شما ميگين كاليبره يه واژه خنده داره؟
                            واقعا كه

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

با سلام
                              من الان گوشیم به صفر درصد رسید و خاموش شد زدم به شارژ و گوشی روشن شد بعدا طبق گفته شما خاموش کردم گوشی رو
                              الان که گوشی خاموشه میخواستم ببینم اگه یکی از دکمه های هوم یا قفل رو فشار بدم علامت شارژ رو گوشی میاد یا نه ؟
                              چون الان من دکمه ی هوم یا قفل رو میزنم توی صفحه هیچی نمیبینم (من فکر میکردم وقتی گوشی خاموشه و در حال شارژ اگه یکی از دکمه ها رو فشار بدم علامت شارژر تو صفحه ظاهر میشه)میخواستم ببینم دچار مشکل شده یا وقتی گوشی خاموشه همین طور میشه ؟

- - - -

نظر

صبر کنید ..
                              X