اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

رهنمایی جهت نصب مجدد yosemite

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• رهنمایی جهت نصب مجدد yosemite

سلام دوستان
    متاسفانه چند روز پیش مک وسط بوت شدن گیر کرد و بعد از یکی دو دقیقه خاموش شد
    چند بار سعی کردم نشد
    رفتم مود ریکاوری اونجا چک دیسک کردم گفت دیسک امکان درست کردنش نیست و باید تا اونجایی که میتونید بکاپ سپس فرمت و مجدد سیستم عال بریزید.
    خوشبختانه و شانسی بعد از چند بار چکدیسک سیستم بالا اومد و با تایم ماشین بکاپ گرفتم
    با راهنمایی یکی از دوستان خوب و اطلاعات همین سایت یک درایو بوتبل ساختم (ابتدا یوسمیت از همین فروم دانلود کردم که گفت فایلش مساله داره بعد از خود مک اپ استور دانلود کردم.
    بعد از اطمینان از اماده شدن دیسک بوتبل پارتیشن ویندوز و مک را سعی کردم پاک کنم که وسطش گیر میکرد و با هزار کلک تونستم پاکشون کنم
    متاسفانه خود برنامه ایستال مک توان ساخت پارتیشن هم نداشت لذا مجدد با دیسک یوتیلیتی هادر رو دو پارتیشن کردم (یکی رزرو برای ویندوز) و مجدد سعی دز نصب یوسمیت کردم و با موفقیت انجام شد.
    بعد هم با تایم ماشین بکاپ را برگردوندوم.
    .
    به ظاهر همه چی اوکی بود که متوجه شدم موقعی که بوت میکنم اگه اپشن را نگه دارم فقط دیگه امکان بوت مک وجود داره و دیگه دیکاوری دیسک نیست.
    توقعم از مک این بود که حداقل مثل ویندوز خودش ریکاوری دیسک رو بسازه که نکرده بود.
    با توجه به اینکه طبق تجربه بهم ثابت شده مک از fat system بسیار ضعیفی برخورداره و دائما دیسک دچار ارور میشه و فقط در مود ریکاوزی امکان تصحیحش وجود داره وجود ریکاوری در هارد بسیار مهم و حیاطی هست.
    حال سوالم اینه که ایا من در نصب جایی اشتباه کردم که ریکاورزی دیسک نساخته؟
    ایا الان کاری میتونم بکنم درستش کنم؟
    با اگر باید از اول کاری را بکنم راهنمایی بکنید همین الان پاک کنم از اول انجام بدم.

با تشکر فراوان

کار شما هیچ مشکلی نداره. ولی چون موقع ساخت usb ، همون پارتیشن ریکاوری رو میسازه، برا همون سیستم فک میکنه پارتیشن ریکاوری رو داره. برا همون دیگه نمیسازه

شما میتونی از این تاپیک کمک بگیری
    http://www.i-phone.ir/forums/thread90099.html

نظر

صبر کنید ..
    X