اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت برنامه برای iOS در ویندوز توسط پروژه های AIR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش ساخت برنامه برای iOS در ویندوز توسط پروژه های AIR

با سلام.

در این تاپیک قصد دارم که در مورد ساخت اپلیکیشن برای آیفون توسط پروژه های AIR صحبت کنم....

در این پست ابتدا به پیش نیازها و در پست های بعدی به آموزش ساخت برنامه میپردازیم.

خب ابتدا چه نیاز داریم؟

در حقیقت فقط Adobe Flash CS 5.5 Professional رو نیاز داریم و بس!

ولی بهتره دو سیمولاتور ساده و ابتدایی AIR iPhone و AIR iPad رو از لینک زیر دانلود کنید:

http://merhl.com

و همچنین نیاز بعدی شما، آشنایی مقدماتی با فتوشاپ و مبانی فیلم سازی مثل فریم هست.

خب ابتدا میپردازیم به مزایا و معایب فلش:

مزایا:
    1- گرافیک عالی
    2- دسترسی در ویندوز
    3- اکسپورت کردن IPA
    4- امکان ثبت در اپ استور

معایب:
    1- ساپورت نکردن اکثر API ها مثل گیم سنتر(برای بازس هایی که میخواید بسازید و به گیم سنتر متصل کنید اصلا توصیه نمیشه)

2- نداشتن ابزار گرافیکی آماده ( که براتون یه پکیج آماده کردم و در پست های بعدی میزارم)

3- زبان متفاوت با اکس کد.

با تشکر
    محمدرضا حقیری(prp-e)
    ویرایش توسط prp-e : https://i-phone.ir/forums/member/37533-prp-e در ساعت 22-10-2011, 03:52 PM

آموزش ساخت Startup image برای برنامه

خب آموزش رو شروع میکنم....

ابتدا فلش رو باز کنید.

در پنجره ای که میبنید گزینه AIR for iOS رو بزنید.

حال یک گزینه اندازه آیفون میبینید.

تصویر مورد نظر خود را وارد کرده و سپس توسط ابزار تغییر اندازه (روی عکس کلیک کنید باید این گزینه رو ببینید) کلیک کرده و شروع کنید به تغییر اندازه تا به اندازه مطلوب برسید:

خب تا اینجا مشکلی نداریم....

چون تصویر را وارد کرده ایم.

خب شما باید به قسمت دلخواه از Time Line راست کلیک کرده و Insert Keyframe را بزنید.
    بلا فاصله بعد از آن هم یک کلیدفریم دیگه ایجاد میکنیم و عکس رو از درونش پاک میکنیم.

خب حال روی Publish Preview در منوی File کلیک کرده و گزینه Flash (.swf) رو بزنید تا فایل فلش کامپایل بشه. متاسفانه میبینید که تصویر مدام Loop خواهد شد!

اما چه کنیم که به این روز دچار نشیم؟

خیلی سادست......

روی اون کلید فریم خالی کلیک کرده، کلید f9 رو زده و در صفحه باز شده کد زیر را تایپ کنید:

کد HTML:
    stop();
    خب دیگه مشکلی نیست.....

شما به راحتی یک Startup برای برنامه خود طراحی کرده اید

نظر

لود کردن یک وبسایت درون برنامه

با سلامی دوباره.

دوستان عزیز، در این قسمت آموزش، میپردازیم به چگونگی ه لود کردن یک وبسایت درون برنامه ساخته شده توسط فلش:

1- ابتدا طبق آموزش های قبلی یک پروژه AIR باز کنید.

2- تمام تنظیمات مخصوص رو انجام بدید.

خب، حالا یک کلید فریم ایجاد کنید (ما فرض رو بر این گذاشتیم که این کلید فرم، اولین کلید فریم بعد از Startup ما هست)

حال کد زیر رو درونش وارد کنید (جهت وارد کردن کد کلید f9 رو از صفحه کلید بزنید):

کد:
      import flash.display.*;
      import flash.html.HTMLLoader;
      import flash.net.URLRequest;

var htmlLoader:HTMLLoader = new HTMLLoader();

htmlLoader.x = 10;
      htmlLoader.y = 10;
      htmlLoader.width = stage.stageWidth - 40;
      htmlLoader.height = stage.stageHeight - 100;

addChild( htmlLoader );

htmlLoader.load( new URLRequest( "آدرس سایت در این قسمت" ) );
      این قسمت ظاهر کار هست و شما میتونید به هر اندازه ای که دلتون میخواد تغییرش بدید (رزولوشن سکانس رو هم در نظر بگیرید):

کد:
      htmlLoader.x = 10;
      htmlLoader.y = 10;
      htmlLoader.width = stage.stageWidth - 40;
      htmlLoader.height = stage.stageHeight - 100;
      و این قسمت هم برای import کردن آبجکت های مختلف فلش هست:

کد:
      import flash.display.*;
      import flash.html.HTMLLoader;
      import flash.net.URLRequest;
      در اینجا هم یک متغیر از نوع htmlLoader تعریف کردیم:

کد:
      var htmlLoader:HTMLLoader = new HTMLLoader();
      نکته: به این خاطر این آبجکت یک متغیر است : ما میتوانیم هر آدرس سایتی رو که دلمون میخواد برای این نمایشگر و لودر تعریف کنیم. بنابراین تغییر پذیر هست و ما هم اون رو یک "متغیر" می نامیم.
      وقتی که این برنامه رو Run کنید، متوجه میشید که یک سایت درون اپ شما ران شده.

نکته:این آبجکت معادل UIWebView در اکسکد میباشد

نظر

اقا ممنون شما واقعا جزء بهترين ها هستين فقط اگه ميشه چن تا سوال من رو جواب بدين
        بنده تا حالا برنامه نويسي نكردم و الان هم قصد دارم برنامه ي رساله مراجع تقليد كه متاسفانه اصلا موجود نيست اپ استور رو بسازم
        حال سوالم اينكه ميشه با اين برنامه يك رساله ساخت؟
        و دوم اينكه ايا ميشه برنامه اي كه از اين طريق ساخته شده وارد اپ استور كرد؟

نظر

نوشته اصلی توسط ahmadh نمایش پست ها
          اقا ممنون شما واقعا جزء بهترين ها هستين فقط اگه ميشه چن تا سوال من رو جواب بدين
          بنده تا حالا برنامه نويسي نكردم و الان هم قصد دارم برنامه ي رساله مراجع تقليد كه متاسفانه اصلا موجود نيست اپ استور رو بسازم
          حال سوالم اينكه ميشه با اين برنامه يك رساله ساخت؟
          و دوم اينكه ايا ميشه برنامه اي كه از اين طريق ساخته شده وارد اپ استور كرد؟
          میتونید رساله بسازید.

مثلا من خودم رو آیپادم، یک برنامه دارم الان که توش نکات مهم فیزیک2 رو جمع اوری کردم!

اگر cert معتبر برنامه نویسی داشته باشید در اپ استور هم میتونید ثبت کنید

نظر

محمد جان ممنون فقط دوتا سوال دیگه
            ببینید میشه وقتی برنامه رو ساختم بدم یک شخصی که اکنت داره بزاره تو اپ استور؟
            و دوم اینکه بنده ای بد 2 دارم و جیلبریک نمیشه ایا وقتی این برنامه رو ساختم میتونم برای امتحن کردنش رو سیستمم نصبش کنم؟یا حتما بید جیلبریک بشه چون اکنت دولوبر که ندارم؟
            ممنون

نظر

محمد جان ممنون فقط دوتا سوال دیگه
              ببینید میشه وقتی برنامه رو ساختم بدم یک شخصی که اکنت داره بزاره تو اپ استور؟
              و دوم اینکه بنده ای بد 2 دارم و جیلبریک نمیشه ایا وقتی این برنامه رو ساختم میتونم برای امتحن کردنش رو سیستمم نصبش کنم؟یا حتما بید جیلبریک بشه چون اکنت دولوبر که ندارم؟
              ممنون
              1- بله ولی باید بگید همون شخص براتون فایل cert و provisioning بسازه.

2- احتمال تست با گواهینامه جعلی زیر صفر هست، ولی اگر اصلی باشه و روی آیپد هم ست شده باشه میتونید تست کنید.
              در ضمن خروجی لحظه ای همون برنامه هم خیلی کمک میکنه

نظر

میشه بفرمایید که فایل سرت و اون یکی دیگه رو قبل ساخت برنامه باید ساخت یا بعد؟
                و اینکه بنده جمله شماره 2 شمارو متوجه نمیشم؟منظر اصلی چیه

نظر

میشه بفرمایید که فایل سرت و اون یکی دیگه رو قبل ساخت برنامه باید ساخت یا بعد؟
                  و اینکه بنده جمله شماره 2 شمارو متوجه نمیشم؟منظر اصلی چیه
                  فایل cert و provisioningx رو باید قبل از هر گونه اقدام به برنامه نویسی تهیه کنید،منظور بنده از اصلی، اون فایلی هست که با اکنت معتبر ساخته شده نه اونی که فقط جهت خروجی گرفتن از برنامه دادیم به سوییت

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
                    فایل cert و provisioningx رو باید قبل از هر گونه اقدام به برنامه نویسی تهیه کنید،منظور بنده از اصلی، اون فایلی هست که با اکنت معتبر ساخته شده نه اونی که فقط جهت خروجی گرفتن از برنامه دادیم به سوییت
                    این فایلها رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟
                    چون بدون این فایلها نمیشه خروجی گرفت. معتبر هم نبود مشکلی نیست حداقل بتونیم از برنامه خروجی بگیریم.

نظر

نوشته اصلی توسط d3pr2 نمایش پست ها
                      این فایلها رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟
                      چون بدون این فایلها نمیشه خروجی گرفت. معتبر هم نبود مشکلی نیست حداقل بتونیم از برنامه خروجی بگیریم.
                      7-8 تا دارم.

وقت کردم همشونو آپلود میکنم که استفاده کنید

نظر

نوشته اصلی توسط prp-e نمایش پست ها
                        7-8 تا دارم.

وقت کردم همشونو آپلود میکنم که استفاده کنید
                        ممنون می شم که زودتر این فایلها رو قرار بدیدن چون من کارم لنگ همین فایلهاست.
                        مرسی.

نظر

دوست عزیز با Adobe Flash CS4 Professional نمیشه انجام داد؟

نظر

پرپ اقا ادامه اموزش چي شد خوب
                            اول را كه خوب بود
                            مامنتظريم

نظر

اقا يك سوال براي برنامه نويسي توadobe فقط بايد برنامه نويسي adobe رو ياد بگيرم؟( اخه جايي اموزش نداده) يا بايد بريم چيزايي ديگه هم ياد بگيريم( من صفرم كلا از بنامه نويسي سرم در نمياد)
                              ميشه بزرگواري كنيد بگيد از كجا شروع كنم؟ ( در حد نوشتن يك رساله)

نظر

صبر کنید ..
                              X