اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تريك هاى ios 5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تريك هاى ios 5

من ميخوام چند تا تريك كه واسه خودم جالب بود رو بزارم
    ١-Custom Vibrations با اين قابليت شما ميتونيد واسه كانتكت خاص ويبره خاص بزاريد
    كاربردش وقتيه كه مثلا سر كلاس گوشى توى جيب شماست و شما از نوع ويبره تماس گيرنده رو تشخيص ميديد
    ابتدا به Settings -> General -> Accessibility -> And turn Custom Vibrations -> On
    برويد و پس از on كردن اين قابليت به Settings -> Sounds برويد انتهاى صفحه vibration pattern اضافه شده كه ميتونيد خودتون هم يه كاستوم بسازيد
    حالا به كانتكت برويد و براى كانتكتى خاص يه ويبره خاص بزاريد

2- قابليت ديگه كه شايد تا حالا خيليها هم بدونن ميانبر واسه كيبرده
    به Settings -> General -> Keyboard -> Keyboard -> Add New Shortcut برويد
    و مثلا واسه جمله كليشه اى مثل اين " سلام خوبى چه خبر" تايپ كنين سخچخ و اتومات اضافه ميشه
    راستى به اكستنشن دات .ir هم اضافه شد

3- قبلا با دو بار زدن هوم فقط كنترل موزيك ميومد حالا يه ميانبر واسه عكاسى سريع هم اضافه شده كنار اسلايد انلاك
    حتما ميدونيد كه كليد افزايش صدا هم شده كليد سخت افزارى واسه عكس گرفتن حالا اندروييد هم احتمالا كپى كنه!!!!!
    اين كار را حتى با كليد افزايش ولم ريموت هندزفرى هم ميتونين انجام بدين وتا عكس گرفتين با يه ورق به سمت چپ ميتونين اونو ببينين
    من كه فلش ندارم ولى واسه همكارم تست كردم حكم نوتيفيكيشن رو پيدا كرده
    البته اپشن هم اضافه شده به دوربين ولى فقط يكى اون هم گريد شايد توى اپديتهاى بعدى اپشنهاى دوربين بيشتر شه مثل حالت اسپرت

4 - اضافه شدن ديكشنرى در safari
    با انتخاب كلمات گزينه define هم اضافه ميشه

5 - نكته بعدى راجع به كيبرد ايپده كه توى دموها هم بوده با تيپ كليك پايين سمت راست دو گزينه undock و split اضافه ميشه
    اولى واسه اين كيبرد بالا بياد و اصطلاحا انداك بشه
    و دومى واسه اينه كه دوتكه يا اسپليت شه واسه تايپ با شصت اماده شه كه خب يكم كوچيك ميشه

6 - واسه مسيج و ... قبلا فقط ميشد alert گذاشت حالا ring tone هم ميشه گذاشت
    emoji ها هم به كيبرد واسه sms اضافه شدن به general و keyboard و سپس international keyboard بريد و emoji رو بعنوان يه زبان اضافه كنين حالا با كليك بر Globe icon ميتونين emoji ها رو بيارين

7 - در محيط music همان ipod قبلى غير از تغيير ظاهرى اتفاقات ديگرى هم افتاده مثل delet كردن يه اهنگ يا با تيپ كردن و نگه داشتن روى آهنگ خصوصيات اونو نمايش ميده
    ولى قابليت حذف به نظرم ضرورى بود و عجيب كه تا حالا نميذاشت
    عجيب تر اين بود كه عكسها رو هم نميذاشت حذف كنين و حالا هم ميشه حذف كرد هم با زدن دكمه edit يه البوم جديد بسازين و همين طور كه ميدونين اديت كنين البته قابليت اديت يك دهم يه نرم افزار رايگان هم نيست

8 - قابليت جديد اضافه شده ديگر در مورد gps كه وقتى شما مبدا و مقصد رو مشخص ميكنين و صبر ميكنين تا مسير لود شه چند مسير الترناتيو معرفى ميشه ( واسه من ٣ تا معرفى كرد)

9 - assistive touch شما با اون ميتونين يك دستيار تاچ داشته باشين واسه لاك كردن روتيشن ، واسه كم و زياد كردن صدا و به جاى تكان دادن روى شكلك اون در assistive touch كليك كنين يا مثلا به جاى كليد هوم از اون استفاده كنين يا در ايپد ٢ بجاى تاچ هاى چند گانه از assistive استفاده كنين
    يه چيز جالب ميتونين واسش چند تا هم حركت مورد علاقه تعريف كنين مثل پينچ كردن و با زدن يه انگشت
    خب اين ويژگيها براى ناتوانان عزيز به درد ميخوره بيشتر تا افراد عادى
    ویرایش توسط crystalboy : https://i-phone.ir/forums/member/563-crystalboy در ساعت 20-10-2011, 10:59 AM

دوست عزيز در مورد اساسيس تاچ هم توضيح مي دين

نظر

نوشته اصلی توسط ipadsaei
      اضافه شدن ديكشنرى در safari
      با انتخاب كلمات گزينه define هم اضافه ميشه
      البته در این مورد دوست عزیز باید بگم که اپل سنگ تموم گذاشته و نه تنها به جز در سافاری در تمام برنامه های پیش فرض دستگاه کار میکنه بلکه در تمام قسمت هایی که بشه یه متن رو انتخاب کرد این سیستم فعاله یعنی حتی اگه تو help یه نرم افزار شما بتونی متن رو select کنی گزینه define هم وجود داره و کار میکنه یا حتی تو تنظیمات برنامه و کلا تو هر قسمت دستگاه که فکرش رو بکنید
      ویرایش توسط Mr.Geo22 : https://i-phone.ir/forums/member/11077-mr-geo22 در ساعت 19-10-2011, 11:38 PM

نظر

نوشته اصلی توسط smart00boy نمایش پست ها
        البته در این مورد دوست عزیز باید بگم که اپل سنگ تموم گذاشته و نه تنها به جز در سافاری در تمام برنامه های پیش فرض دستگاه کار میکنه بلکه در تمام قسمت هایی که بشه یه متن رو انتخاب کرد این سیستم فعاله یعنی حتی اگه تو help یه نرم افزار شما بتونی متن رو select کنی گزینه define هم وجود داره و کار میکنه یا حتی تو تنظیمات برنامه و کلا تو هر قسمت دستگاه گه قکرش رو بکنید
        بله فقط واسه سافارى نيست و فقط مترجم نيست بلكه واقعا يه فرهنگ لغته با اصطلاحات و ... واقعا حق داشته از ٥٠٠ مگ بشه ٧٠٠:d

نظر

دوستان این assistive که میگین کجاست ؟؟؟؟

چطوری میشه ازش استفاده کرد ؟؟

نظر

general در قسمت accessibility فقط on كنين
            ویرایش توسط ipadsaei : https://i-phone.ir/forums/member/26050-ipadsaei در ساعت 19-10-2011, 11:50 PM

نظر

نوشته اصلی توسط ipadsaei
              assistive touch شما با اون ميتونين يك دستيار تاچ داشته باشين واسه لاك كردن روتيشن ، واسه كم و زياد كردن صدا و به جاى تكان دادن روى شكلك اون در assistive touch كليك كنين يا مثلا به جاى كليد هوم از اون استفاده كنين يا در ايپد ٢ بجاى تاچ هاى چند گانه از assistive استفاده كنين
              يه چيز جالب ميتونين واسش چند تا هم حركت مورد علاقه تعريف كنين مثل پينچ كردن و با زدن يه انگشت
              خب اين ويژگيها براى ناتوانان عزيز به درد ميخوره بيشتر تا افراد عادى
              دوست عزیز در assistive تنظیماتی برای انجام کار با چند انگشت هست این ها عملکردشون چیه ( یعنی وقتی حالت ۳ انگشتی رو انتخواب میکنی اون ۳ دایره رو صفحه میاد شما دستتونو تکون بذین اصولا باید چه کاری انجام بده یا مثلا در قسمت فیوریت هاش میشه خودت حرکت دست رو بدی ولی اصلا جایی برای تعریف عملکردشون نیست)
              نوشته اصلی توسط smart00boy نمایش پست ها
              البته در این مورد دوست عزیز باید بگم که اپل سنگ تموم گذاشته و نه تنها به جز در سافاری در تمام برنامه های پیش فرض دستگاه کار میکنه بلکه در تمام قسمت هایی که بشه یه متن رو انتخاب کرد این سیستم فعاله یعنی حتی اگه تو help یه نرم افزار شما بتونی متن رو select کنی گزینه define هم وجود داره و کار میکنه یا حتی تو تنظیمات برنامه و کلا تو هر قسمت دستگاه که فکرش رو بکنید
              برای من گزینهdefine نمیاد از کجا بایدفعال کردشون؟

نظر

نوشته اصلی توسط b.a23 نمایش پست ها
                دوست عزیز در assistive تنظیماتی برای انجام کار با چند انگشت هست این ها عملکردشون چیه ( یعنی وقتی حالت ۳ انگشتی رو انتخواب میکنی اون ۳ دایره رو صفحه میاد شما دستتونو تکون بذین اصولا باید چه کاری انجام بده یا مثلا در قسمت فیوریت هاش میشه خودت حرکت دست رو بدی ولی اصلا جایی برای تعریف عملکردشون نیست)

برای من گزینهdefine نمیاد از کجا بایدفعال کردشون؟
                خب ٣ انگشت واسه اكسسبيليتيه و ٤ و ٥ واسه ايپد ٢ كه من ندارم تست كنم ولى شما توى favorite ميتونين تعريف كنين انگشتتون رو از هم دور كنين اونوقت در البوم با يك كليك زوم ميشه

تنظيم خاصى نداره تيپ كنين و صبركنين تا منو باز شه
                ویرایش توسط ipadsaei : https://i-phone.ir/forums/member/26050-ipadsaei در ساعت 20-10-2011, 12:21 AM

نظر

دوستان يكى اين ٤ و ٥ انگشت assistive touch رو روى ايپد ٢ چك كنه لطفا

نظر

خب ٣ انگشت واسه اكسسبيليتيه و ٤ و ٥ واسه ايپد ٢ كه من ندارم تست كنم ولى شما توى favorite ميتونين تعريف كنين انگشتتون رو از هم دور كنين اونوقت در البوم با يك كليك زوم ميشه

تنظيم خاصى نداره تيپ كنين و صبركنين تا منو باز شه
                    آقا ببخشید من یکم بی سوادم و مطلبو کمی دیر می گیرم
                    میشه بیشتر و جزئی تر توضیح بدین
                    لطف یزرگی کردین

نظر

خواهش ميكنم
                      در حقيقت accessibility در هر سيستم عامل كمك به جامعه معلولين و يا افراد ناتوانى مثل نابينايان ميباشد
                      در ios هم به همين صورت مثل voiceover براى كسى كه نميبيند يا خوب نميبيند
                      assistive touch هم يه دستيار تاچ هست و براى برخى عملياتها ميانبر گذاشته
                      مثلا براى كليد هوم يا زدن سه تاچ همزمان يا كسى كه به علت فلجى دست امكان پينچ نداره ولى امكان تاچ داره
                      و. ..
                      حالا شايد از كدهاى اين موضوع هكرها ميانبرهاى تازه اى بسازند و باز هم ios رو يه قدم به جلو هل بدن

نظر

اقا خيلي قشنگ توضيح دادي
                        واقعا يه علامت سوال بزرگ رو از بالا سرم برداشتي
                        ممنون

نظر

بچه ها یه چیز باحال من که تازه فهمیدم شاید خیلی ها بدونن ولی من اینجا چیزی ندیدم که دارم مینویسم تو ios5 وقتی گوشی قفل هست و برات sms میاد بدون اینکه قفل گوشیو وا کنی اگه دستتو از چپ به راست رو پیام بکشی میره تو replay همچنین واسه misscall دوباره اون شماررو میگیره.

نظر

نوشته اصلی توسط Po0oya نمایش پست ها
                            بچه ها یه چیز باحال من که تازه فهمیدم شاید خیلی ها بدونن ولی من اینجا چیزی ندیدم که دارم مینویسم تو ios5 وقتی گوشی قفل هست و برات sms میاد بدون اینکه قفل گوشیو وا کنی اگه دستتو از چپ به راست رو پیام بکشی میره تو replay همچنین واسه misscall دوباره اون شماررو میگیره.
                            تازه اگه شما روى miss call اسلايد كنى بدون انلاك شدن با اون شماره تماس ميگيره

نظر

نوشته اصلی توسط ipadsaei نمایش پست ها
                              تازه اگه شما روى miss call اسلايد كنى بدون انلاك شدن با اون شماره تماس ميگيره
                              منم همینو گفتم فدات شم.

نظر

صبر کنید ..
                              X