اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

برنامه ديتا بيس روي مك

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• برنامه ديتا بيس روي مك

سلام ميخواستم بپرسم برنامه هاي مك از چه sql server هايي روي اين سيستم عامل استفاده ميكنند؟ كلا چه برنامه هايي روي مك جهت اين كار وجود دراره؟ my sql و اينا چي هستن؟

واسه برنامه نویسی لازم دارید ؟ SQL SERVER که مختص microsoft هست! MYSQL که قبلا شخصی اون را طراحی کرد و بعدشرکت Sun بود که اون را خرید و از زمانی که شرکت Oracle شرکت sun را خرید، MySQL هم برای oracle شد.

MYSQL یا Oracle و ... موتورهای بانک های اطلاعاتی هستن که دستورات SQL که منحصر به ارتباط و مدیریت با بانک های اطلاعاتی هستند را به بهترین نحو ممکن مدیریت میکنه حالا Microsoft برنامه ای بسیار قدرتمندی به نام SQL SERVER داره که این کار را انجام میده. در واقع کار تمام اینها مدیریت دستورات SQL با بالاترین سرعت و بهترین شرایط و ... هست! کارشون یکی هست!

برای مک هم هستن مثل خود MYSQL و ORACLE و دیگر برنامه های کوچکتر که توسط شرکتهای کوچکتر ساخته شده مثل FireBirdSql .
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

نوشته اصلی توسط 4nti.g0d.71 نمایش پست ها
      سلام ميخواستم بپرسم برنامه هاي مك از چه sql server هايي روي اين سيستم عامل استفاده ميكنند؟ كلا چه برنامه هايي روي مك جهت اين كار وجود دراره؟ my sql و اينا چي هستن؟
      مک اصلا از SQL Server استفاده نمیکنه، چون هسته مک unix و sql server برای پلتفرم ویندوز توسط مایکروسافت ساخته شده است، به صورت حرفه ای و Enterprise دیتابیسی برای مک طراحی نشده، بجز تعدادی مثل: filemaker, idatabase که اینها در حد نگهداری بانکهای اطلاعاتی بزرگ سازمانی ساخته نشده است!
      بیشتر پایگاههای بانک اطلاعاتی که مبتنی بر unix و linux ساخته شده (مک هم دارای همین هسته میباشند) میتوان به قویترین آنها تحت سیستم عاملهای لینوکس و مکینتاش به اوراکل اشاره کرد.
      MySQL دیتابیس مبتنی بر لینوکس و یونیکس هستش که برای توسعه پلتفرمهای وب طراحی شده است.
      ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 24-04-2013, 02:05 PM

نظر

ممنمونم! به صورت پيش فرض وقتي مك نصب ميكنيم روش نصب هست چيزي؟ اگه اره چيه؟ ضمن اينكه منظور من از sql server اين بود يك برنامه جهت مديريت پايگاه داده!

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

ممنمونم! به صورت پيش فرض وقتي مك نصب ميكنيم روش نصب هست چيزي؟ اگه اره چيه؟ ضمن اينكه منظور من از sql server اين بود يك برنامه جهت مديريت پايگاه داده!

به صورت پیشفرض هیچ نرم افزار مدیریت بانک اطلاعاتی نصب نیست میتونی از پکیج نرم افزار قوی Navicate استفاده کنی که برای sql server, oracle,my sql منتشر شده!
          خودم از ین استفاده میکنم!

نظر

در جریان نیستم! اما اگر شما برای Web میخواهید میتونید برنامه XAMPP را نصب کنید و از برنامه PhpMyAdmin استفاده کنید! که همانطور که دوست عزیز iConnection گفتند از MySQL برای Web بیشتر استفاده میشه.

این دو لینک را هم یک نگاهی بیندازید :*
            MySQL :: Download MySQL Workbench
            MySQL :: Download MySQL Community Server

همانطور که بالاتر هم گفتم برنامه های بیشتری هم هستند که توسط تیم های کوچیکتر ساخته شده و شما میتونید یک نگاهی بندازید و ببینید شاید کاربرد براتون داشته باشه!

اگر تجربه کار با برنامه های مدیریت Database را داشته باشید میتونید سریع با آنها هم کار کنید.

شما میخواهید دقیقا چه استفاده ای بکنید! اگر بگید شاید بتونم راهنمایی بهتر کنم!
            " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
            TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

بله دوست عزيز با xamp آشنا هسم! هيچي يه پروژه داشتم كه ميخواستم با جاوا بنويسم و بايد با اتصال به پايگاه داده از اون استفاده كرد! براي همين پرسيدم!

نظر

با سلام میخواستم بپرسم اگه این پکیج نصب کنیم کامند sqlplus هم در ترمینال فعال میشه؟

نظر

سلام من از mysql در مک استفاده کردم این سایت هم مرجع خیلی خوبیه برای اتصال کد جاوا به mysql:
                  MySQL and Java JDBC - Tutorial

نظر

صبر کنید ..
                  X