اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل در ریستور آیفون و روش حل آن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل در ریستور آیفون و روش حل آن

صمیم گرفتم به مشکلی که به تازگی باهاش برخورد کرده بودم بپردازم و نحوه حل اون رو در اختیارتون قرار بدم. مشکلی که نزدیک به ۳ روز آیفون من رو غیر قابل استفاده کرده بود و تقریباً من رو به این نتیجه رسونده بود دیگه باید با آیفونم خداحافظی کنم!

مشکل از این قرار بود که بعد از داونگرید از iOS 4 به ۳٫۱٫۳ اختلالات کوچکی در آیفون ظهور کرده بود و نا پایداری سیستم عامل رو عملاً می شد مشاهده کرد، تنظیمات اغلب به درستی کار نمی کردند و همچنین آیتیونز هنگام سینک روی voice memos هنگ می کرد. خلاصه تصمیم گرفتم به طور عادی ریستور کنم، بنابر این با اطمینان از اینکه گوشی درست می شه فایل iOS 3.1.3 را در آیتیونز برای ریستور انتخاب کردم، پروسه آغاز شد و معمولی پیش می رفت تا به یک سوم نهایی پروسه رسید و هماجا متوقف شد، برای نیم ساعت منتظر شدم اما هیچ فرجی حاصل نشد، مجبور شدم کابل را از آیفون جدا کنم و آیفون به حالیت recovery رفت دوباره امتحان کردم اما هر بار همین بود، اینبار تصمیم به ریختن iOS 4 کردم، ولی با ارور ۳۱۹۴ روبرو شدم، همچنین با ۴٫۰٫۱ و ۴٫۰٫۲ هم با ارور های عجیب و غریب مثل ۱۶۱۱ و… مواجه شدم.

از روش های برگرداندن با SHSH های ذخیره استفاده کردم(برنامه TinyUmbrella) و همچنین فایل هاست ویندوز رو هم دستکاری کردم، اما گویا آیفون من قصد بازگشت نداشت! بعد از گذشت دو روز و نزدیک به ۳۰ ریستور ناموفق با هر روش و هر ورژن سیستم عامل در استیصال تمام آخرین تیر را نیز زدم و خوشبختانه عمل کرد!

کاری که کردم این بود: کل برنامه های ساخت اپل را از ویندوز پاک کردم، یعنی iTunes, Safari, QuickTime, Apple Mobile Device Support, Apple Applicaion Support و Apple Software Update سپس کامپیوتر را ریستارت کردم. دوباره آیتیونز را نصب کردم و گوشی رو با حالت DFU بردم، البته فبلش پورت USB رو هم عوض کردم. و گوشی ریستور شد به ۴٫۰٫۲ و نفس راحتی کشیدم!

البته بعدش به این نتیجه رسیدم که کار بسیار راحت تری هم می شد انجام داد! دستگاهتون رو با یک کامپیوتر دیگه ریستور کنید!

در پایان اینکه از ۴٫۰٫۲ هم بدون هیچ مشکلی و با خود آیتیونز به ۴٫۰٫۱ دانگرید کردم تا بتونم گوشی رو جیل بریک کنم.

نتیجه کلی این کار چی بود؟
    هیچی
    ورژن 4 بودی آیفون رو به مرحلی نابودی کشوندی بعد از 3 روز اعصاب خوردی و وررفتن دوباره تونستی با ورژن 4 ریستور کنی!
    تبریک میگویم!

نظر

نوشته اصلی توسط einstein نمایش پست ها
      نتیجه کلی این کار چی بود؟
      هیچی
      ورژن 4 بودی آیفون رو به مرحلی نابودی کشوندی بعد از 3 روز اعصاب خوردی و وررفتن دوباره تونستی با ورژن 4 ریستور کنی!
      تبریک میگویم!
      خیلی سخت می گیری خوب دچار مشکل شدم حتی به 4.0.1 هم نمی تونستم ریسور کنم اون روش هایی رو که جناب عالی بلدین بنده فوت آبم اما جواب نداد!!!!

نظر

صبر کنید ..
      X