اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

درود...
    امروز تصمیم گرفتم در مورد باطری مک بوک با شما صحبت کنم.
    باید بدونید که این باطری ها بسیار با هوش می باشند و همانند باطری های قدیمی نیستند و باید خیلی حواستان را جمعشان کنید.
    در این تاپیک چند نکته و چند تجربه خویش را با شما در میان می گذارم: باید بگویم که تمامی نکات زیر توسط اپل استور تایید شده اند.
    همچنین باید اضافه کرد که باطری های جدید دارای سیکل می باشند که حدودا ۱۰۰۰ عدد می باشد.
    هر سیکل از موقعی هست که باطری دستگاه شما ۱۰۰ درصد پر می باشد و به ۲۰ درصد یا هنگامی که دستگاه به شما اخطار شارژ می دهد ولی بین این درصد ها، می توانید از شارژ دستگاه استفاده کنید مثلا از ۱۰۰ تا ۶۰ درصد و دوباره به شارژ بزنید و برایتان یک سیکل کامل حساب نمی شود.

۱- وقتی مک بوک را می خرید، به صورت عادی از آن استفاده کنید تا شارژ آن به ۲۰ درصد برسد و به شارژ بزنید تا پر شود.
    ۲- اگر به برق دسترسی دارید، سعی کنید دستگاهتان را همیشه به برق بزنید و با برق از دستگاه استفاده کنید [مطمين باشید هیچ مشکلی پیش نمی آيد] ولی اگر به این کار عادت کردید، ماهی یکبار باید باطری را کالیبره کنید یعنی باطری دستگاه را ۱۰۰ درصد کنید، سپس از آن استفاده کنید تا باطری آن به ۰ درصد برسد و پس از اینکه دستگاه خاموش شد، ۶-۷ ساعت صبر کنید و به برق بزنید.
    با استفاده از این روش از سیکل های باطریتان نیز مصرف نمی شود و عمر باطریتان بیشتر می ماند.
    ۳- به غیر از موقع کالیبره کردن، هیچ وقت نگذارید باطری دستگاهتان به ۰ درصد برسد زیرا اینکار باعث فشار آمدن به باطریتان و در نتیجه خراب شدن آن در دراز مدت می شود.

نترسید:

از اینکه باطریتان ۹۹ درصد/۹۸ درصد/۹۷ درصد .. می بینید ولی پر شده می بینید نترسید چون یک امر کاملا طبیعی می باشد.

برای شناخت سیکل باطری دستگاه خود، دکمه آپشن یا آلت را نگه دارد، به منوی سیب بروید از آنجا بر روی system information بروید و بر روی پاور کلیک کنید تا اطلاعاتی در مورد باطریتان به دست آورید.
    همین طور برنامه هایی هستند که می توانند به شما برای شناخت سیکل های باطری، کالیبره کردن و ... به شما کمک کنند.

موفق باشید
    with

ببخشید من یه سوال دارم.
    فرض کنیم ما همیشه باتری رو از 80 درصد به بالاتر به شارژ بزنیم.
    باتری یک وسیله شیمیایی هست.
    حالا به نظرتون اون سلول هایی که از 80درصد به بالا هستند همیشه کار میکنند و بقیه مثلا فقط ماهی یک بار(اونم موقع کالیبره)
    به نظرتون اینجوری باتری خراب نمیشه؟.چه اونایی که خیلی زیاد کار میکنند و چه اونایی که کلا بی استفاده میمونن؟

نظر

باتری ۱۰۰ درصد شارز شد چند ساعت باید نگه داره؟

نظر

دوست عزیز مقدار کارکرد دستگاه به استفاده های شما از دستگاه ربط داره.مثلا در ویندوز هفت با کارکرد معمولی یعنی فیلم دیدن و اینترنت رفتن معمولا تا سه ساعت میشود از مکبوک استفاده نمود ولی با همین کارها در مکینتاش لیون تا هفت ساعت هم من از دستگاه کار کشیدم. کلا برای استفاده بهتر و بیشتر باید از سیستم عامل مکینتاش استفاده کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط saranipedram نمایش پست ها
          ببخشید من یه سوال دارم.
          فرض کنیم ما همیشه باتری رو از 80 درصد به بالاتر به شارژ بزنیم.
          باتری یک وسیله شیمیایی هست.
          حالا به نظرتون اون سلول هایی که از 80درصد به بالا هستند همیشه کار میکنند و بقیه مثلا فقط ماهی یک بار(اونم موقع کالیبره)
          به نظرتون اینجوری باتری خراب نمیشه؟.چه اونایی که خیلی زیاد کار میکنند و چه اونایی که کلا بی استفاده میمونن؟
          ببینید من گفتم که اگر از ۸۰ درصد به بالا (برای مثال) بزنید به شارژ به اندازه ی یک سیکل از باطری شما استفاده نمی شود و باطری هوشمندانه عمل می کند ولی نگفتم اینکار را انجام بدید.
          فقط جهت اطلاع رسانی بود.
          with

نظر

فقط يه مورد هست يعني اگر باتري مكبوك پرو مدام تو برق باشه بعد از يه مدت خراب نميشه مثل ساير برند ها

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

نوشته اصلی توسط iphonett نمایش پست ها
              فقط يه مورد هست يعني اگر باتري مكبوك پرو مدام تو برق باشه بعد از يه مدت خراب نميشه مثل ساير برند ها

sent from my iphone using tapatalk
              خود اپل می گه اتفاقی براش نمی افته. منم نظرم همینه

نظر

همه برندها همین شکلی هستن نه فقط اپل.
                .There is no knowledge that is not power

نظر

نوشته اصلی توسط husseinr نمایش پست ها
                  همه برندها همین شکلی هستن نه فقط اپل.
                  من هم منظورم همونه میگم من تو لپتاپ دیگه سر همین موضوع بانریش خراب شد

میگم یعنی مک یه همچین موردی نداره و راحت وقتی باتری توشه میشه به برق زد

نظر

من هم منظورم همونه میگم من تو لپتاپ دیگه سر همین موضوع بانریش خراب شد

میگم یعنی مک یه همچین موردی نداره و راحت وقتی باتری توشه میشه به برق زد
                    باتری اپل رو که نمی شه در اورد. مک بوک ها یه سیستمی دارن که وقتی شارژ پر می شه نمی ذاره به باتری فشار بیاد.
                    در ضمن اگه بخواهید از باتری به صورت دایم هم استفاده کنید تا 1000 سیکل جواب می ده. یعنی با یه استفاده معمولی بین 2 تا 4 سال. کمه؟

نظر

نوشته اصلی توسط salar_mavi نمایش پست ها
                      باتری اپل رو که نمی شه در اورد. مک بوک ها یه سیستمی دارن که وقتی شارژ پر می شه نمی ذاره به باتری فشار بیاد.
                      در ضمن اگه بخواهید از باتری به صورت دایم هم استفاده کنید تا 1000 سیکل جواب می ده. یعنی با یه استفاده معمولی بین 2 تا 4 سال. کمه؟
                      این ها همه درست من مشکلم اینه که من بعضی روز ها تا 10 ساعت پای دستگاه هستم می خوام بدوم اگر دستگاه تو شارژ باشه و ازش استفاده کنم باعث ضعیف شدن باتری میشه یا خیر

نظر

این ها همه درست من مشکلم اینه که من بعضی روز ها تا 10 ساعت پای دستگاه هستم می خوام بدوم اگر دستگاه تو شارژ باشه و ازش استفاده کنم باعث ضعیف شدن باتری میشه یا خیر
                        خیر ضرری نداره. خودم الان 3 سال و نیمه هنوز همینطور استفاده میکنم و باتری خیلی خوب کار میکنه. آخه اگه باتری رو در بیارید با یه ذره کشیده شدن کابل شارژر و قطع اون دستگاه وسط کار خاموش میشه.

نظر

من مخالفم با اینکه اگه لپ تاپ رو همیشه به برق وصل کنید عمر بیشتری میکنه
                          توی خود سایت اپل گفته که این باتری ها لیتیوم پلی مر هستند و اگه میخواید عمر باتری بیشتر شه باتری رو دایما شارژ یا دشارژ کنید (یعنی باتری یا باید در حال پر شدن باشه یا خالی شدن)
                          این هم لینکش
                          http://www.apple.com/batteries/notebooks.html

نظر

با سپاس از نظرات دوستان
                            بنده هم نکاتی ضروری رو براتون میذارم:

حالتهای مختلفی در مورد کاربرد باطری متصور است که با هم یکی بررسی می کنیم:

الف-نوت بوک من مدام به برق شهر وصل است آیا باطری را دربیاورم؟به عنوان یک قاعده کلی باطری باید کار کند تا خراب نشود. به همین دلیل هیچ گاه در مورد نوت بوک اقدام به خارج کردن باطری و کارکردن با برق شهر نکنید به این امید که باطری شما سالم بماند!اگر به طور مداوم نوت بوک شما به برق شهر وصل است هر هفته یکبار اجازه دهید با باطری کار کند تا به حدود ۱۰ درصد شارژ باقیمانده برسد و سپس مجددا” آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ نمایید.دقت کنید در نوت بوکها و برای باطریهای Li-ion یک مکانیزم طراحی شده است که مانع از شارژ باطری تا قبل از رسیدن به میزان مشخصی از کاهش گردد. مثلا” اگر شما با باطری کار کنید اما به زیر ۹۰ درصد نرسد با اتصال به برق شارژ نخواهد شد. با این کار جلوی شارژ مکرر گرفته میشود زیرا آن سلولی که مدام شارژ میشود به سرعت خراب میشود.اگر باطری نوت بوک شما Li-Po است (مانند مک بوک) نیازی به رعایت اینکه به ۱۰ درصد برسد و مجدد شارژ کنید نیست اما در هر حال اگر مدام به برق شهر وصل هستید باید هفته ای یکبار اجازه دهید باطری کار کند.در مورد باطریها هرگز اجازه ندهید که شارژ آنها کامل تخلیه شود. باطریهای Li-ion با هربار تخلیه کامل بخشی از توان خود را از دست میدهند. البته همه سیستمهای عامل مانند ویندوز و لینوکس و مکینتاش به طور پیش فرض با رسیدن به مرز ۱۰ درصد اخطار شارژ میدهند و اگر شارژ نکنید نوت بوک را خاموش میکنند تا باطری آسیب نبیند. دقت کنید که باطریها شامل چند سلول هستند که با یکدیگر سری کار میکنند و به همین دلیل اگر یکی از آنها اسیب ببیند اثر چشمگیری دارد.

ب-اگر به مدت طولانی دستگاه کار نمیکند باطری چگونه نگهداری شود؟اگر موبایل، تبلت و یا نوت بوک را قصد دارید به مدت بیش دو هفته خاموش و بیکار نگه دارید برای حفط باطری باید آن را تا ۵۰-۶۰ درصد شارژ و سپس از دستگاه خارج کرده و جداگانه نگه دارید. همانگونه که در بسته بندی خرید می بینید. هرگز باطری تخلیه شده را بدون شارژ کردن به مدت طولانی نگه ندارید. برخی دستگاه ها مانند آیفون و آیپد امکان خروج باطری ندارند که مشکلی ندارد زیرا از نوع لیتیوم پلیمری هستند اما در هر حال تا ۵۰-۶۰ درصد شارژ و سپس خاموش کنید.

ج-باطری را مدام شارژ نکنید!اگر باطری دستگاه شما به خصوص از نوع Li-ion است به طور مداوم باطری را شارژ نکنید بلکه اجازه دهید تا باطری کار کند. برخی عادت دارند تا باطری موبایلشان به نیمه رسید آن را شارژ کنند. همین عادت عامل خرابی زودرس باطری است زیرا بخشی از سلولها مدام پر و برخی مدام در حال کار هستند. پس اجازه بدهید باطری تا حد آستانه ۱۰ درصدی تخلیه پیش برود. باطریهای لیتیوم پلیمری از شارژ نیمه پر و خالی آسیب نمی بینند اما برای آنها هم لازم است که همه سلولها کار کنند تا واکنشهای شیمیایی تخریبی در آنها رخ ندهد.

د-عمر مفید باطری چقدر است؟بسته به کیفیت باطری و در صورت کارکرد صحیح از طرف کاربر باطریهای Li-Po حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ سیکل شارژ-دشارژ و باطریهای Li-ion حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ سیکل کارکرد کامل دارند. پس از آن بخشی از توان خود را از دست میدهند.اگر دستگاه شما مانند محصولات اپل باطری داخلی دارد باید بدانید معمولا” این شرکتها بهترین نوع باطری Li-Po را به کار میگیرند. مثلا” آیفون و آیپد حدود ۱۰۰۰ سیکل کامل کار میکنند و تا حد ۲۰۰۰ سیکل تا ۷۰ درصد توان اولیه کارکرد دارند و کل عمر مفید دستگاه را پوشش میدهند. پس نگران تعویض باطری نباشید.

ه-تعمیر باطری ممکن است؟اگر باطری شما از نوع چند سلولی باشد قابل تعمیر است. زیرا سلولها را یک یک از نظر توان چک میکنند و سلول معیوب را تعوض میکنند. اما اگر به روشهای مانند منجمد کردن در فریزر و … دل بسته اید بهتر است یک باطری نو خریداری کنید!

و-شارژ طولانی مضر است؟با رسیدن به شارژ کامل به طور اتوماتیک شارژر از مدار خارج میشود و بنابراین پس از تکمیل شارژ شما یک قرن هم صبر کنید اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
                            ز-ترکیدن باطری واقعیت است؟در مورد باطریها لیتیوم یونی این اتفاق به طور بسیار نادر (کمتر از یک در ده میلیون) رخ میدهد اما در مورد باطریهای لیتیوم پلیمری اساسا” این اتفاق بی معناست مگر انکه عمدا” این باطریها با مکانیزم غیر استاندارد over charge شوند. مادامیکه شما از شارژر استاندارد استفاده کنید این خطر عملا” قابل صرفنظر است. اما برای ایمنی بیشتر موبایل و یا تبلت در حال شارژ را به خصوص در حین خواب نزدیک به خود نگذارید.
                            ویرایش توسط iConnection : https://i-phone.ir/forums/member/112728-iconnection در ساعت 25-01-2013, 01:02 AM

نظر

ب-اگر به مدت طولانی دستگاه کار نمیکند باطری چگونه نگهداری شود؟اگر موبایل، تبلت و یا نوت بوک را قصد دارید به مدت بیش دو هفته خاموش و بیکار نگه دارید برای حفط باطری باید آن را تا ۱۰۰ درصد شارژ و سپس از دستگاه خارج کرده و جداگانه نگه دارید. همانگونه که در بسته بندی خرید می بینید. هرگز باطری تخلیه شده را بدون شارژ کردن به مدت طولانی نگه ندارید. برخی دستگاه ها مانند آیفون و آیپد امکان خروج باطری ندارند که مشکلی ندارد زیرا از نوع لیتیوم پلیمری هستند اما در هر حال تا ۱۰۰ درصد شارژ و سپس خاموش کنید.
                              طبق لینک زیر سایت اپل عکس این رو نوشته!
                              نگهداری باتری با شارژ حدود صفر یا 100 توصیه نشده بلکه حدود 50 درصد شارژ. دقت کردید هر باتری یا گجت که میخرید حدود نصف شارژ داره؟ نه کامل پر و نه خالی.
                              Apple - Batteries - Notebooks

نظر

صبر کنید ..
                              X