اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

نشستی با Steve Jobs

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نشستی با Steve Jobs

Steve Jobs در مصاحبه ای با Kara Swisher و Walt Mossberg از نشریه وال استریت به موضوعات جالبی اشاره کرد .
    ۱- نبودن فلش در آیفون و ای پد یک تصمیم کاملا فنی است مردم بدون فلش نیز ای پد و آیفون را بسیار دوست دارند
    ۲- Html5 شروع به کار کرده و در آینده بیشتر از آن خواهیم شنید
    ۳- حادثه گم شدن آیفون prototype هنوز به تحقیقات نیاز دارد ولی کلا داستان گم شدن آیفون prototype یک داستان مضحک است
    ۴ -steve jobs در مورد مساله Foxconn گفت که سعی می کند مشکل کارمندان Foxconn را حل کند
    ۵- درباره پلتفرم گوشی های گوگل استیو گفت که این به این دلیل نیست که ما با گوگل دشمن هستیم یا باید از آن عصبانی باشیم . گوگل نمی تواند آیفون را حذف کند . آنها تصمیم گرفتند که با ما رقابت کنند پس آنها هستند
    ۶- در آمریکا ممکن است دو اپراتور آیفون را ساپورت کنند
    ۷-اپل نمی خواهد با کسی جنگ را شروع کند . این باقی شرکت ها هستند که به دنبال جنگ با اپل
    ۸- در مقابل tablet ها pc مانند یک کامبون هست و در آینده مردم کمتر به کامپیوتر های شخصی نیاز دارند . ملت ما زمانی که کشاورز بودند همه یک کامیون داشتند ولی با پیشرفت تکنولوژی و شهر نشینی دیگر مردم نیاز به کامیون ندارند . در مورد pc ها هم همینطور می شوید

البته یادآوری این نکته هم جالبه که استیو قبلا خیلی کم مصاحبه میکرد ولی جدیدا !

نکات مهمی که Steve Jobs بیان کردند :

درباره Flash :
    ما در کمپانی اپل به منابع اطلاعاتی دسترسی داریم که هیشکی به اونا دسترسی نداره ! "ما " انتخاب میکنیم که در کدوم مسیر تکنولوژی برونیم !

دنبال استفاده از تکنولوژی های آینده دار و رده بالا هستیم ولی بعضی تکنولوزی ها پس از موفقیتی کوتاه محکوم به شکستند ، ما بودیم که 3 1/2 floppy رو باب کردیم و اولین usb در mac گذاشته شد یا اولین optical drives رو در MacBook Air استفاده کردیم و بعضی مردم اونموقع ما رو "دیوانه " لقب دادن ولی بعضی وقتها بهتره که انتخابی درست داشت و قضیه Flash هم همینه !که الان روزشه ولی همیشه اینطور نخواهد بود و به نظر میرسه که HTML5 گسترده خواهد شد

- هدف ما سادست : " انتخاب تکنولوژی "و روی پلتفورم هامون این ایده رو دنبال خواهیم کرد ، ما به flash گفتیم که خودشو بهتر کنه ولی اونها هیچ تغییری نکردند ! تا اینکه ipad اومد و Adobeشروع به کار روی این دستگاه کرد ولی ما تصمیمون رو گرفتیم و جنگی رو با اونها شروع کردیم که از "یکی " از محصولاتشون استفاده نکنیم و به همین خاطر هم بهشون نامه زدیم و ..

در مورد Gizmodo :
    مجری :خب پلیس میره خونه یک ژورنالیست و بدون هیچ اخطار قبلی کامپیوتر طرف رو بر میداره میبره ، شاید خیلی چیزهای مهم و شخصی در اون کامپیوتر باشه ، نظرتون چیه ؟
    استیو :کی میتونه به ایشون ژورنالیست بگه ؟!!
    اینکار برای جستجو انجام شده و من میتونم بهتون هر چی میدونم رو بگم ،برای درست کردن یک محصول شما نیاز به تستش دارید ، بعضی وقتها نیازه به خارج کمپانی برده بشن و اصلا مهم نیست که در چه شرایطی این دستگاه پیدا شده و در بار بوده یا هر جایی ، یابنده در واقع کیف رو دژدیده و سعی کرده نمونه رو بفروشه و برا این منظور با Gizmodo و Engadget, تماس گرفته ، این شخص بعد برداشتن این گوشی اونرو به کامپیوترش وصل کرده و بعد هم سعی کرده شواهد رو از بین ببره ولی هم اتاقی اش به پلیس زنگ زده ،البته مثل اینکه کلی هم با این قضیه افراد یابنده حال کردند ! ولی در واقع این عمل یک دزدی واقعیه و از صاحبش یعنی Apple دزدیده شده و پلیس فقط به افراد اصلی دست اندرکار رو مورد بازرسی قرار داده ولی من واقعا نمیدونم این قضیه چجوری تموم خواهد شد!

درباره Foxconn :
    ما داریم روشون کار میکنیم ، یادتون باشه Foxconn شیرینی فروشی نیست ! اونها رستورانها و تئاتر های فیلم دارند اما در واقع یک کارخونه اند با 40 هزار پرسنل و ما افرادی رو اونجا داریم ولی هنوز تصمیم نهایی برا کار باهاشون نگرفتیم !

درباره Google :

مجری : آقا ما بالاخره نفهمیدیم این رابطه تون با گوگل چطوریه ؟!!
    اون یکی مجری ! : آیا میخواین گوگل رو از آیفون حذف کنید ؟!
    استیو :
    نه ! ما میخواهیم محصولاتی بهتر از اونها درست کنیم و اونچیزی که من در مورد بازاریابی می پسندم اینه که هر کی محصولاتشو تولید می کنه و به مردم اطلاع رسانی میشه ،اگه خوششون اومد ما روی اون کار می کنیم و اگه ما با کسی رقابت داریم به این معنی نیست که باهاش خصومت داریم !

درباره AT&T :
    اونها یک بازگشت به عقب داشتن و به جای T1 از gigabit Ethernet استفاده کردن ، ولی میتونید به این جمله اعتقاد داشته باشید که بعضی چیزها برای بهتر شدن ابتدا باید کمی عقب گرد داشته باشن و بعد در آینده نزدیک بهتر شن !

در مورد Digital Media and Print :

من باور دارم که پایه یک جامعه ازاد نشریات آزاد هست و این همون جیزیه که برای مقالات در امریکا اتفاق میافته ! و من به عنوان یکی از فروشنده های بزرگ نشریات انترنتی میتونم به شما بگم که بهتره ناشران در ساختار نوشتاری تغییراتی بدن و نوشته هاشون رو متناسب با نوع توزیع و ارزشمند تر کنند
    "
    برای دیدن فیلم این مصاحبه میتونید از این لینک استفاده کنید

credit
    ویرایش توسط i-Phone.ir Team_2 : https://i-phone.ir/forums/ در ساعت 02-06-2010, 02:16 PM
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000
صبر کنید ..
X