اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

فعال کردن Multitasking Gestures روی آیفون/آیپاد در iOS 5.0.1

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• فعال کردن Multitasking Gestures روی آیفون/آیپاد در iOS 5.0.1

همونطور که می دونید قابلیت Multitasking Gestures از iOS 5 به بعد دیگه روی آیفون و آیپاد کار نمی کنه و حتی اگه گزینش رو فعال کنید در عین فعال شدن هیچ عملی انجام نمی ده. (البته همونطور که می دونید تو آیفون و آیپاد باید دستتون رو در جهت طولی صفحه قرار بدید، چون در عرض جا نمی شه!)
    چرا؟ چون iOS 5 قبل از اینکه بخواد به این دستور جواب بده می یاد چک می کنه که دستگاه شما آیپد هست یاد نه، که خب مطمئنا نیست پس عملی انجام نمی شه. حالا ما می خوایم کاری کنیم که قسمت "آیپد" رو به "آیفون" تغییر بدیم، یعنی سیستم چک می کنه ببینه دستگاه آیفون هست یا نه که مطمئنا هست و دستور اجرا می شه.

1. به هر روشی که خودتون دوست دارید گزینه ی Multitasking Gestures در ستینگ رو فعال کنید، از سایدیا، دستی، با تم یا هر چیز دیگه که آموزشاش تو انجمن زیاد هست.

حالا میرسیم به قسمت اصلی یعنی تغییر اون چیزی که باید چک بشه از آیپد به آیفون/آیپاد:
    2. به مسیر /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app برید و فایل SpringBoard (بدون پسوند) رو روی کامپیوترتون کپی کنید.
    3. فایلی که کپی کردید رو با یه برنامه ی Hex Editor باز کنید و آفست 164866 رو از B8 F1 01 به B8 F1 00 تغییر بدید، اما هنوز فایل رو روی دستگاه کپی نکنید!

خب از اینجا دو راه داریم، راهی که خود اون دوستی که این روش رو پیدا کرده پیشنهاد کرده و راهی که من پیشنهاد می کنم.

راه دوستمون:
    4. به سایدیا برید و Ldone رو نصب و ریبوت کنید. (توجه کنید که این برنامه مختص سورسهای غیرقانونیه)
    5. فایل
    SpringBoard (بدون پسوند) موجود روی گوشیتون رو به یه اسم دیگه مثلا SpringBoard.bak تغییر بدید و اونی که با HexEditor تغییر دادید رو از روی کامپیوتر روی گوشی کپی کنید. اما ریسپرینگ نکنید! اگه بکنید تو لوپ ریسپرینگ گیر می کنه.
    6. در ترمینال دستور
    کد:
    ldone /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/SpringBoard -s
    رو وارد کنید و در صورت موفقیت آمیز بودن:
    7. ریسپرینگ کنید.

اما راه بنده.
    4.
    فایل SpringBoard (بدون پسوند) موجود روی گوشیتون رو به یه اسم دیگه مثلا SpringBoard.bak تغییر بدید و اونی که با HexEditor تغییر دادید رو از روی کامپیوتر روی گوشی کپی کنید. اما ریسپرینگ نکنید! اگه بکنید تو لوپ ریسپرینگ گیر می کنه.
    5. با آیفایل، آیفان باکس یا هر راه دیگه ای که خودتون می دونید Permission های فایل جدید رو به 0755 تغییر بدید. (راه دوستمون آیپاد بنده رو تو لوپ ریسپرینگ قرار داد که بعد انجام این کار و ریبوت مشکل حل شد.)
    6. ریسپرینگ کنید.

نکته: اگه به هر علتی تو لوپ ریسپرینگ گیر کردید، کافیه
    SpringBoard.bak یعنی فایل اورجینال رو برگردونید، خوشبختانه تو این حالت آیفانباکس و برنامه های مشابه کار می کنن و از این نظر مشکلی نیست.
    نکته: اگر هر قسمتی از این آموزش براتون گنگ هست و متوجه نمی شید یعنی کمی آماتور هستید (!No Offense) و لطفا بیخیال شید چون احتمالا به ریستور خواهید افتاد.

.......

با استفاده از برنامه ای مثل QuickDo می تونید این اعمال رو با سه انگشت انجام بدید که خیلی برای 3.5 اینچ مناسب تره، اما اگه نمی خواید از MobileSubstrate استفاده کنید باید از این تاپیک استفاده کنید!

اسم اون دوستی که این روش رو پیدا کرده: hamzasood در تو*یی*تر
    ویرایش توسط Sehend_N : https://i-phone.ir/forums/member/38257-sehend_n در ساعت 12-01-2012, 10:57 PM

دوست عزیز با تشکر از زحمات شما . شما که زحمت کشیدی .لطف برما تمام کن و به زبان ساده برا آماتورا توضیح بده :d

نظر

نوشته اصلی توسط 3rf@n نمایش پست ها
      دوست عزیز با تشکر از زحمات شما . شما که زحمت کشیدی .لطف برما تمام کن و به زبان ساده برا آماتورا توضیح بده :d
      هه هه، کدوم قسمتشو؟

نظر

از سایدیا ورژن جدید zephyr رو دانلود کنید.همونطور که در عکس می بینید ویژگی مالتی تسکینگ با چند انگشت اضافه شده.
        سورس:
        insanelyi Repository - insanelyi

ویرایش توسط mkhoshpour : https://i-phone.ir/forums/member/38413-mkhoshpour در ساعت 12-01-2012, 11:48 PM

نظر

با اجازه

واسه ایپد کافیه فقط Multitasking Gesture را از سورس زیر دانلود کنید

Repo.insanelyi.com

نظر

نوشته اصلی توسط mkhoshpour نمایش پست ها
            از سایدیا ورژن جدید zephyr رو دانلود کنید.همونطور که در عکس می بینید ویژگی مالتی تسکینگ با چند انگشت اضافه شده.
            سورس:
            insanelyi Repository - insanelyi

همونطور که گفتم این روش بیشتر برای کسائیه که نمی خوان از MobileSubstrate استفاده کنن، در ضمن زفیر pinch to homescreen نداره.

نظر

ببخشيد اين gesture تو اين عكسي كه من ميزارم چطور ميشه باهاش كار كرد؟؟

----------------
              TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

Only UK ASTONMARTIN

نظر

دوست من ، انجام دادم کامل .... باز هم تو لوپ ریسپرینگ گیر می کنه. !!!!!!!!!!!!!!!!

نظر

نوشته اصلی توسط msobhi نمایش پست ها
                  دوست من ، انجام دادم کامل .... باز هم تو لوپ ریسپرینگ گیر می کنه. !!!!!!!!!!!!!!!!
                  نکته: اگه به هر علتی تو لوپ ریسپرینگ گیر کردید، کافیه SpringBoard.bak یعنی فایل اورجینال رو برگردونید، خوشبختانه تو این حالت آیفانباکس و برنامه های مشابه کار می کنن و از این نظر مشکلی نیست.
                  permissionها رو تغییر دادید؟

نظر

نوشته اصلی توسط information1371 نمایش پست ها
                    ببخشيد اين gesture تو اين عكسي كه من ميزارم چطور ميشه باهاش كار كرد؟؟

[ATTACH]7144[/ATTACH]

----------------
                    TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

Only UK ASTONMARTIN
                    دوستان ما رو هم راهنمايي كنييييييييد لطفا...!!

----------------
                    TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

Only UK ASTONMARTIN

نظر

دوستان ما رو هم راهنمايي كنييييييييد لطفا...!!
                      اون ربطی نداره، برای وقتیه که می خواید یه سری حرکات چند انگشتی رو مثلا با فقط یک انگشت یا قلم انجام بدید.

نظر

نگرفتم
                        ببخشيد

اصلا نمي دونم چطور كار ميكنه اگه اموزشي تو سايت هست لطفا لينك برام بذاريد اگه نيست هم لطفا يه اموزش تصويري كوچولو بذاريد

بازم ممنون

----------------
                        TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

Only UK ASTONMARTIN

نظر

کسی رو آیفون 4 ورژن 5.0.1 جواب گرفته؟
                          برنامش رو از کدوم روش بگیرم کم دردسر تره؟

نظر

سلام
                            من رو 3gs ورژن 5.0.1 امتحان کردم نشد. روش دوم هم جواب نداد. وقتی ریسپرینگ کردم گیر کرد بالا نیومد و مجبور شدم به حالت اول برگردونم. نمیدونم کجای کلر اشکال داره ...

نظر

نگرفتم
                              ببخشيد

اصلا نمي دونم چطور كار ميكنه اگه اموزشي تو سايت هست لطفا لينك برام بذاريد اگه نيست هم لطفا يه اموزش تصويري كوچولو بذاريد

بازم ممنون

----------------
                              TapaTalk(TT)

Iphone 4 4.3.1

Don't forget Steve

Only UK ASTONMARTIN
                              مثلا یکیش:
                              http://www.i-phone.ir/forums/thread53565.html
                              نوشته اصلی توسط emper0r نمایش پست ها
                              سلام
                              من رو 3gs ورژن 5.0.1 امتحان کردم نشد. روش دوم هم جواب نداد. وقتی ریسپرینگ کردم گیر کرد بالا نیومد و مجبور شدم به حالت اول برگردونم. نمیدونم کجای کلر اشکال داره ...
                              بعد تغییر Permissionها ریبوت کردن رو هم تست بفرمایید.

نظر

صبر کنید ..
                              X