اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اعصاب خوردی های مک!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اعصاب خوردی های مک!!

با سلام خدمت دوستان
    این پست یکم جنبه ی درد و دل هم داره و تقاضا دارم از کسایی که آشنایی دارن منو راهنمایی بفرمایند
    سال89 من یه مک بوک پرو ۱۳ اینچی گرفتم. لب تاب خوبیه ولی گاهی واقعا حس میکنم اپل به درد ایران نمیخوره.
    اول اینکه لوازم جانبی اپل بسیار گرون هست. من دانشجو هستم و باید برای پرزنتام display port میگرفتم که حدود ۱۶۰ تومن قیمتش بود. الان هم درایور سی دی خراب شده و بردم گفت حدود ۳۰۰ تومن هزینه داره و ...
    توی اینترنت دیدم خیلی ها پرسیده بودن که آیا میشه سیستم عامل ویندوز رو فقط نصب کرد و مک رو حذف کرد؟ دیدم خیلی ها مسخره کرده بودن که چقدر شما بی فرهنگ هستید و اگه میخواستین ویندوز نصب کنید خب میرفتید همون اول یه لب تاب ارزون تر میخریدید و .. ال و بل! نمیدونم این چه اخلاق زشت انحصار طلبی هست که اکثر اپلی ها گرفتارشن. انگار کسی حق نداره راجع به اپل ان قلت بیاره و اگه چیزی گفت جهان سومی و ... هست و بالعکسش اگه کسی اپل داشت خیلی با کلاس و فرهیختس! نه آقا جان. من خودم وقتی میخواستم مک بوک پروم برو بگیرم کلی تحقیق کردم. همین شمای متعصب بودین بهم میگفتین امکان نداره به نرم افزار یا مشابه اش توی مک نباشه. اصلا بری با مکینتاش کار کنی دیگه سراغ ویندوز نمیری... و هزار تا از این خزعبلات. من هم خریدم و بعد دیدم نرم افزارهای بسیاری رو نداره و خیلی هاش پولی ان و کلا دسترسی به خیلی چیزا تو ایران یا محدوده یا بسیار گرونه.
    کلا توی فروشگاههای اپل هم که میرم حس خوبی ندارم. همش انحصار طلبی. خیلی انگار حس اپل استوری و وارث استیو جابزی بهشون دست داده!! اینکه چیزی به مشتری یاد نمیدن و یه راهنمایی نمکنن تا واسه هر مشکل کوچیکی خدا تومن از مشتری بگیرن
    در آخر هم توصیه میکنم دوستان الکی به همه توصیه نکنن اپل بخرن. من هم آیفون و هم مک بوک رو استفاده کردم.آیفون رو یک مدت خارج از کشور بودیم و واقعا اونجا خوب بود اما تو ایران محدوده. اینا رو بپذیرید و واقعا انقدر تعصب بخرج ندید.
    بنده بنا بر اقتضای کارم و نیاز به یک سری برنامه ها مثل spss از همون اول ویندوز رو روی مک نصب کردم , و بیشتر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنم. الان ویندوزم قاطی کرده و نیاز به نصب مجدد داره. تماس گرفتم با نمایندگی و گفتن برای نصب ویندوز ۳۰ هزار تومن میگیرن!! من هم خودم اومدم سرچ کردم ببینم چه جوری میشه خودم نصب کنم و در حال حاضر حدود ۴ ساعته که دارم بوت کمپ رو دانلود میکنم تا ببینم آیا میتونم خودم نصب کنم یا نه؟
    -بزرگترین مشکلی که الان اعصابمو خورد کرده اینه که ویندوز رو عوض کنم چون یک درایو c بیشتر نداره کل اطلاعاتم هم از توش پاک میشه و من واقعا نمیدونم آیا راه حلی هست یا نه.
    -اگه بخام هر سری که ویندوز رو عوض میکنم کل اطلاعاتم پاک بشه ... ایا راهی هست که لاقل بتونم ویندوز رو پارتیش بندی کنم ... .چون ویندوز به هر حال کند میشهُ ویروسی میشه آپگرید میشه...و کلا هر از گاهی نیاز به نصب مجدد داره. اگه کسی میدونه راهنماییم کنه؟

نوشته اصلی توسط halleh نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    این پست یکم جنبه ی درد و دل هم داره و تقاضا دارم از کسایی که آشنایی دارن منو راهنمایی بفرمایند
    سال89 من یه مک بوک پرو ۱۳ اینچی گرفتم. لب تاب خوبیه ولی گاهی واقعا حس میکنم اپل به درد ایران نمیخوره.
    اول اینکه لوازم جانبی اپل بسیار گرون هست. من دانشجو هستم و باید برای پرزنتام display port میگرفتم که حدود ۱۶۰ تومن قیمتش بود. الان هم درایور سی دی خراب شده و بردم گفت حدود ۳۰۰ تومن هزینه داره و ...
    توی اینترنت دیدم خیلی ها پرسیده بودن که آیا میشه سیستم عامل ویندوز رو فقط نصب کرد و مک رو حذف کرد؟ دیدم خیلی ها مسخره کرده بودن که چقدر شما بی فرهنگ هستید و اگه میخواستین ویندوز نصب کنید خب میرفتید همون اول یه لب تاب ارزون تر میخریدید و .. ال و بل! نمیدونم این چه اخلاق زشت انحصار طلبی هست که اکثر اپلی ها گرفتارشن. انگار کسی حق نداره راجع به اپل ان قلت بیاره و اگه چیزی گفت جهان سومی و ... هست و بالعکسش اگه کسی اپل داشت خیلی با کلاس و فرهیختس! نه آقا جان. من خودم وقتی میخواستم مک بوک پروم برو بگیرم کلی تحقیق کردم. همین شمای متعصب بودین بهم میگفتین امکان نداره به نرم افزار یا مشابه اش توی مک نباشه. اصلا بری با مکینتاش کار کنی دیگه سراغ ویندوز نمیری... و هزار تا از این خزعبلات. من هم خریدم و بعد دیدم نرم افزارهای بسیاری رو نداره و خیلی هاش پولی ان و کلا دسترسی به خیلی چیزا تو ایران یا محدوده یا بسیار گرونه.
    کلا توی فروشگاههای اپل هم که میرم حس خوبی ندارم. همش انحصار طلبی. خیلی انگار حس اپل استوری و وارث استیو جابزی بهشون دست داده!! اینکه چیزی به مشتری یاد نمیدن و یه راهنمایی نمکنن تا واسه هر مشکل کوچیکی خدا تومن از مشتری بگیرن
    در آخر هم توصیه میکنم دوستان الکی به همه توصیه نکنن اپل بخرن. من هم آیفون و هم مک بوک رو استفاده کردم.آیفون رو یک مدت خارج از کشور بودیم و واقعا اونجا خوب بود اما تو ایران محدوده. اینا رو بپذیرید و واقعا انقدر تعصب بخرج ندید.
    بنده بنا بر اقتضای کارم و نیاز به یک سری برنامه ها مثل spss از همون اول ویندوز رو روی مک نصب کردم , و بیشتر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنم. الان ویندوزم قاطی کرده و نیاز به نصب مجدد داره. تماس گرفتم با نمایندگی و گفتن برای نصب ویندوز ۳۰ هزار تومن میگیرن!! من هم خودم اومدم سرچ کردم ببینم چه جوری میشه خودم نصب کنم و در حال حاضر حدود ۴ ساعته که دارم بوت کمپ رو دانلود میکنم تا ببینم آیا میتونم خودم نصب کنم یا نه؟
    -بزرگترین مشکلی که الان اعصابمو خورد کرده اینه که ویندوز رو عوض کنم چون یک درایو c بیشتر نداره کل اطلاعاتم هم از توش پاک میشه و من واقعا نمیدونم آیا راه حلی هست یا نه.
    -اگه بخام هر سری که ویندوز رو عوض میکنم کل اطلاعاتم پاک بشه ... ایا راهی هست که لاقل بتونم ویندوز رو پارتیش بندی کنم ... .چون ویندوز به هر حال کند میشهُ ویروسی میشه آپگرید میشه...و کلا هر از گاهی نیاز به نصب مجدد داره. اگه کسی میدونه راهنماییم کنه؟

سلام علیکم

اینکه اپل به درد ایران میخوره یا نه، اصلا ربطی نداره به اینکه در کدام کشور استفاده شه، بیشتر باید بگید که به درد من نمی خوره! چون خب هزاران نفر میشناسم که در همین ایران خیلی هم به درد میخوره براشون!

خب گرون هستند، خودتون این برند رو انتخاب کردید، کسی که مجبورتون نکرده بود؟! بعد هم همیشه نیاز نیست برند خود اپل بخرید برای لوازم جانبی، همین تبدیل که البته بهتون گرون هم گفتن ۱۶۰ تومن، با مارک moshi هست ۹۰ تومن با مارک های متفرقه هم گیر میاد ۴۰ تومن. این مبلغ برای کسی که رفته حداقل ۳ میلیون برای لپتاپ هزینه کرده اصلا زیاد نیست. حالا مدل های بالاتر و ۷-۸ میلیون که بماند!

بله مسخره کردن هم داره، کسی که کارش با ویندوز هست چه نیازی هست که بره مک بخره؟ مک برای اجرا کردن مکینتاش طراحی شده و بعد از استفاده از پردازشگر های اینتل اجازه نصب ویندوز در کنار مک هم داد، ولی قولی نداده که قطعا تجربه فوق العاده ای از ویندوز هم بهتون میده! پس این شما بودی که اشتباه کردی رفتی سیستمی رو خریدی که برای ویندوز طراحی نشده.

همین شمایی که می فرمایید رو نه من میشناسم نه دوستان دیگه، به همون فردی که اشتباه راهنماییتون کرده مراجعه کنید بگین چرا متعصبی، اینجا جای کس دیگه جواب داده نمیشه.

پولی بودن نرم افزار عیب به حساب میاد؟ بیشتر باید بگین که بد عادت شدن شما برای استفاده هرچیزی که پاش زحمت کشیده شده به صورت رایگان عیب هست!!!!

شما یک جای درست حسابی ببر تا درست بهت راهنمایی کنن، یا اصلا چرا جایی ببری؟ ۲ ساعت بشین سرچ کن اگه به نتیجه نرسیدی بعد بیا این حرف هارو بزن.

من هم توصیه می کنم شما یکم به عیب های خودت برسی تا اینکه روی یک محصول عیب بزاری، باز هم تکرار می کنم چطور این همه آدم هستند داخل همین ایران هیچ مشکلی با آیفون ندارن؟ پس شما هم انقدر تعصبی یه محصول رو بد نکن. چون با حرف شما نه اپل تعطیل میشه نه اپل باز میشه.

سوالاتونو به امید خدا دوستان جواب میدن

نظر

سلام
      فلسفه خرید هر محصولی٬ برآورده کردن نیاز های شخص خریدار است.
      در این میان کیفیت٬ قیمت و ... فاکتور هایی است که در خرید مناسب٬ بسیار مهم بوده و باید پاسخ دقیقی به این پرسش ها داد.
      متاسفانه٬ دید افراد نسبت به اپل و محصولات این شرکت مبنی بر اینکه در ایران نمیشود آنطور از این محصولات استفاده کرد و برای خارج از ایران و محیط آنجا طراحی شده بسیار نادرست است. تمامی این مشکلات آشنایی کم و در مواردی غلط به این موضوع است. هدف این انجمن هم بالا بردن سطح آگاهی و حل مشکلات شما است.
      از این موارد بگذریم٬ چون هر بخش آن ( بلوتوث٬ انتقال داده ها٬ اپلیکیشن ها٬ مدیریت دیوایس و ... ) پاسخ بسیار طولانی خواهند داشت و در این تاپیک نمیشود پرداخت.

بارها در انجمن این موضوع مطرح شده٬ برای استفاده کردن همیشگی از ویندوز سعی کنید نوت بوک ویندوزی غیر از اپل و با توجه به بودجه خود خریداری کنید. چون مک ها در کنار سیستم عامل مک بیشترین بازدهی و خواهند داشت.
      هرچند مانند هر نوت بوک معمولی میتوان پارتیشن بندی و ویندوز نصب و از آن استفاده کرد.

اگر فقط از ویندوز استفاده میکنید. میتوانید در ویندوز٬ پاتیشن بندی کرده٬ در یک درایو ویندوز و در درایو دیگر٬ اطلاعات شخصی خود را قرار دهید.
      اگر هم از طریق بوت کمپ در مک٬ ویندوز و نصب کرده اید٬ میتوانید درایوی و جدا کرده و اطلاعات خود را در آن قرار دهید.
      برای نصب درایو های سخت افزاری در مک هم باید مجموعه بوت کمپ و در ویندوز نصب کنید.

آموزش Disk Utility در مک : http://www.i-phone.ir/forums/thread92852.html
      آموزش پارتیشن بندی در ویندوز : در اینترنت جستجو کرده و مطالب بسیاری و خواهید یافت.
      دانلود درایو های بوت کمپ : http://www.i-phone.ir/forums/thread72827.html

دوست عزیز : برای مطرح کردن پرسش های خود سعی کنید٬ عنوان مرتبط با پرسش و پرسش های خود را بطور بخش بخش مطرح کنید تا بتوان پاسخ دقیقی به آن ها داد.

نظر

من که آیفون رو هم تو خارج کشور استفاده کرده ام و هم تو ایران ولی نفهمیدیم آیفون چه کارآیی اضافی تو خارج از کشور داره که تو ایران این کارآیی هاش از کار می افته؟‍‍‍!!!

نظر

كلا فلسفه انجمن ها در اينترنت به اشتراك گذاري اطلاعات و رفع نشكلات كاربران هست
          تاپيك شما وقتي مورد پذيرش بود كه يا سوالي داشتيد يا حداقل مشكل خودتون رو به شكل خوبي مطرح مي كرديد
          عنوان تاپييك هي مثل يك فهرست در كتابها هستنيد
          عنوان هاي مناسب ميتونه به ديگر كاربر ها كمك كنه و عنوان هاي نا مناسب, ديگر كاربران هم به مشكل ميندازه
          به همين دليل تاپيك شما به بخش مطللب نا مربوط منتقل ميشه
          i-phone.ir
          The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

صبر کنید ..
          X