اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مذاکرات تیم کوک و همتای گوگلی خود ، لری پیج بر سر "پتنت" ها

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مذاکرات تیم کوک و همتای گوگلی خود ، لری پیج بر سر "پتنت" ها

مذاکرات تیم کوک و همتای گوگلی خود ، لری پیج بر سر "پتنت" ها !

طبق اخبار منتشر شده توسط خبر گذاری Reuters ، کوک و پیج هفته ی گذشته تماسی تلفنی با هدف مذاکره بر سر پتنت ها داشته اند و این مذاکرات تلفنی در هفته های اتی ادامه خواهد داشت .
    همچنین بر اساس گزارشات گروهی از مدیران رده پایین تر از هر دو کمپانی مشغول مذاکره بر سر این مورد هستند .

گوگل و اپل تا به حال در دادگاه مقابل یکدیگر ظاهر نشده اند اما در عوض اپل بصورت مستقیم با دارندگان مجوز آندروید مانند HTC, سامسونگ و موتورلا دعوای های قضایی داشته است. البته شرکت موتورلا دیگر جزوی از گوگل به حساب می آید.

مدیر ارشد سابق اپل ، استیو جابز ، اندروید را یک "محصول دزدی " خوانده بود و به نویسنده ی کتاب بیوگرافی خود گفته بود از تمام منابع و امکانات اپل برای نابودی اندروید کمک خواهد گرفت .
    در سخنانش با اریک اشمیت مدیر ارشد گوگل گفته بود ؛"من به پول شما هیچ احتیاجی ندارم ، پول زیادی در دست دارم ، اگر ۵ بیلیون دلار هم به من پیشنهاد دهید نمیپذیرم من فقط میخواهم به استفاده از ایده های ما در اندروید پایان دهید" .

با اینکه سیستم عامل اندروید در حالت کلی بر پایه ی Linux و JavaMe بنا شده ، اپل مدعی است اندروید از هسته های تکنولوژی انحصاری اپل در ای او اس تخطی کرده است . لازم به ذکر است که دولپر پیشین اندروید اندی روبین در در ده ی ۱۹۹۰ در شرکت اپل مشغول به کار بوده است.

همچنین اپل بر این نکته که اندروید در چندین مورد از رابطه ی کاربری یا اینترفیس ای او اس کپی برداری کرده است پافشاری میکند . با وجود اینکه اپل از ابتدای سیستم عامل ای او اس انرا با ساپورت سیستم های قترتمند گوگل همچون گوگل سرچ ، نقشه ها و سیستم تماشای ویدیوی یوتیوب در هم امیخته بود اما در ماه های اخیر سعی در کم کردن این وابستگی به گوگل داشته همانطور که در خبر ها شنیدیم برنامه ی Google maps از ای او اس ۶ حذف شده و بجای آن نقشه های مخصوص اپل اضافه شده است.

http://www.reuters.com/article/2012/...87T15H20120830
صبر کنید ..
X