اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش انتقال عکس ها از آیفون یا آیپد به مک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• آموزش انتقال عکس ها از آیفون یا آیپد به مک

در حوزه کاری من، همیشه به عکس‎هایی که با آیفونم گرفتم در کامپیوتر رومیزی‎ام یا لپ تاپم نیاز دارم. من شخصا از iCloud در iPhoto استفاده می‎کنم چون بلافاصله عکس‎ها را به کامپیوترهای همگام شده (synced) منتقل می‎کند. اما راه‎های خیلی زیادی برای ارسال کردن ‎عکس هایتان به لپ‎تاپ یا کامیپوتری رومیزی‎تان وجود دارد که در این صورت پاک کردنشان برای خالی کردن فضا هم بسیار راحت‎تر انجام می‎گیرد.
    ما در اینجا راهنمایی ابتدایی در مورد نحوه انتقال عکس‎ها از آیفون به Mac با استفاده از چند گزینه‎ی متفاوت را توضیح خواهیم داد.

انتقال عکس‎های آیفون یا آیپد از طریق برنامه iPhoto

دو راه برای انتقال عکس هابی دستگاه iOS دار به mac، در برنامه iPhoto وجود دارد. اولین روش از شما می‎خواهد که mac را به دستگاه‎تان متصل کنید. در روش دوم، این برنامه از iCloud استفاده می‎کند‎.

انتقال عکس ها به کامپیوتر با استفاده از پورت USB

مرحله‌ی 1: دستگاه‎تان را که سیستم عامل iOS دارد توسط پورت USB به کابل iOS مک وصل کنید. مرحله‌ی 2: برنامه‌ی iPhoto باید به صورت خودکار باز شود، اگر نشد، خودتان آن را اجرا کنید. مرحله‌ی 3: عکس‎هایی را که می‎خواهید به کامپیوتر منتقل شوند، انتخاب کنید یا گزینه import all را بزنید. مرحله‌ی 4: بعد از ریختن عکس‎ها، پیامی نشان داده می‎شود مبنی بر اینکه آیا می‎خواهید اصل عکس‎ها را از روی دستگاه‎تان پاک کنید یا نه. می‎توانید هر یک از دو گزینه‌ی delete the photos یا keep the photos را که مایلید انتخاب کنید. همانطور که در بالا ذکر کردم، من از برنامه‌ی iPhoto که توسط iCloud به تمام دستگاه‎های اپل وصل شده، استفاده می‎کنم. در این صورت، تصاویر، هر جایی که باشید، به iPhoto منتقل خواهند شد البته تا موقعی که دستگاه‎تان قابلیت همگام سازی با iCloud را داشته باشد. مراحل زیر را دنبال کنید تا آیفون/آیپدتان را به iPhoto روی Mac وصل کنید: مرحله‌ی 1: در آیپد/آیفونتان به مسیر مقابل بروید: Settings app> iCloud > Photos مرحله‌ی 2: گزینه‌ی My Photo Stream را روی آیفون/آیپد فعال کنید. مرحله‌ی 3: در مک، Preferences > iCloud > Select Photos را باز کنید. مرحله‌ی 4: برنامه‌ی iPhoto را بر کامپیوترتان (با هر نسخه ای از سیستم عامل) اجرا کنید. مرحله‌ی 5: iCloud را انتخاب کنید تا عکس‎هایی را که به صورت خودکار از آیپد/آیفونتان همگام سازی (sync) شده‎اند، مشاهده کنید.

انتقال عکس های آیفون یا آیپد با استفاده از Image Capture

اگه گزینه‎ای “سبک تر” از iPhoto می‎خواهید، می‌توانید عکس‎هایتان را توسط برنامه image capture منتقل کنید. این روش به شما اجازه‌ی ذخیره کردن عکس‎ها را در محل موردنظر می‎دهد. مرحله‌ی 1: آیفون را به کامپیوتر متصل کرده و برنامه Image Capture را اجرا کنید. مرحله‌ی 2: آیفون، آیپد یا آیپاد لمسی مورد نظر را از لیست دستگاه‎های متصل شده انتخاب کنید. مرحله‌ی 3: منوی کشویی را که در کنار Open To قرار دارد باز کرده و پوشه‎ای را که می‎خواهید عکس‎ها به آن منتقل شوند، انتخاب کنید. اگر پوشه را در لیست اصلی پیدا نمی‎کنید، گزینه Other را برای موارد بیشتر انتخاب کنید. مرحله‌ی 4: عکس‎هایی را که می‎خواهید انتقال دهید را انتخاب کنید یا اینکه گزینه import all را بزنید.

انتقال عکس های آیفون یا آیپد از طریق AirDrop

برنامه‌ی AirDrop شرکت اپل برای iOS 8 و OS X Yosemite بروز رسانی شده تا شما بتوانید فایل‌هایتان را از گوشی موبایل خود به لپ تاپ یا کامپیوترتان به صورت بدون سیم، انتقال دهید. باید اذعان داشت که این روش برای وقتی مناسب است که می‎خواهید تعداد کمی عکس را منتقل کنید. مطمئنا نباید هزاران عکس را توسط AirDrop جا به جا کنید. اول باید از درست نصب شدن AirDrop بر روی کامپیوتر Mac که سیستم عامل Yosemite دارد، اطمینان حاصل کنید. مرحله‌ی 1: Finder > AirDrop را از این طریق باز کنید. مرحله‌ی 2: با انتخاب یکی از گزینه‎های Contacts only یا Everyone از منوی کشویی از فعال بودن AirDrop مطمئن بشوید.

برای انتقال عکس ها از طریق اپلیکیشن Photos در iOS8 به کامپیوتر Mac از طریق Yosemite :

مرحله‌ی 1: عکس‎ها را باز کرده، آلبوم مورد نظر را انتخاب کرده سپس عکس‎هایی را که می‎خواهید بفرستید، انتخاب کنید. مرحله‌ی 2: آیکن share واقع در پایین صفحه را بزنید. مرحله‌ی 3: از میان لیست نمایان شده در بخش AirDrop، کامپیوتر Macتان را انتخاب کنید. عکس‎ها به صورت خودکار در پوشه downloads در کامپیوترتان ذخیره می‎شوند. این تمام روش‎های است که در این ارتباط وجود دارد. حالا شما می‎توانید خیلی راحت و سریع عکسهایتان را از آیفون یا آیپد یا آیپاد لمسی به کامپیوترتان منتقل کنید.

ویرایش توسط zariin : https://i-phone.ir/forums/member/183135-zariin در ساعت 25-04-2015, 11:26 AM
صبر کنید ..
X