اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

اولین ویروس برای آیفون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• اولین ویروس برای آیفون

اولین ویروس برای آیفون نوشته شد!
    البته نمی توان به این برنامه ویروس گفت٫ نویسنده ی این برنامه برای پخش ویروس از اطلاعاتی استفاده کرده که اکثر کاربران آیفون از آن اطلاع دارند.
    البته به گفته ی نویسنده ی این برنامه که خود را ikee نامیده این تنها یک Worm است و برای اطلاع کاربرها نوشته شده!

این برنامه فقط بر روی آیفون های Jailbreak شده که بر روی آنها OpenSSH نصب هست و پسورد root خود را تغییر نداده اند قابل پخش شدن هست!

کار این Worm این هستش که روی آیفونی که نصب شده عکس Background رو تغییر می دهد
    و سپس در شبکه به دنبال آیفون هایی با خواص گفته شده می گردد و خود را روی آنها نصب می کند.

شما می توانید با تغییر پسورد آیفون از پخش شدن این Worm جلوگیری کنید (توسط passwd در ترمینال و یا ssh). که البته از آنجایی که Worm خطرناکی نیست و تغییر پسورد ممکن است به اختلال در اجرای بعضی برنامه ها بیانجامد آنچنان توصیه نمی شود.

در صورت علاقه می توانید متن مصاحبه ی یکی از کاربران با ikee را در لینک زیر بخوانید:
    JD's Thoughts on Everything.: Interview with ikee (iPhone Virus Creator) - ikee virus removal details enclosed

خیلی* جالب بود،البته این یه برنامست تا یه ویروس،سوال من اینه که شما گفتین پخش می*شه.

۱-اگه پخش بشه چه اتفاقی* میفته

۲-پخش شدن و نشدنش چه فرقی* می*کنه؟

نظر

منظورتون از شبکه ..شبکه مخابراتی هست یا وایرلس؟

نظر

نوشته اصلی توسط Raspberry نمایش پست ها
        منظورتون از شبکه ..شبکه مخابراتی هست یا وایرلس؟
        وایرلس

نظر

نحوه ی تغییر پسورد root :
          در ترمینال تایپ کنید su

بعد پسورد رو وارد کنید : alpine

سپس تایپ کنید : passwd
          حالا پسورد جدید رو ازتون دوبار میخواد که هرچی خواستید وارد کنید !
          ویرایش توسط KingRokh : https://i-phone.ir/forums/member/254-kingrokh در ساعت 10-11-2009, 03:35 PM

نظر

نوشته اصلی توسط shayanb نمایش پست ها
            اولین ویروس برای آیفون نوشته شد!
            البته نمی توان به این برنامه ویروس گفت٫ نویسنده ی این برنامه برای پخش ویروس از اطلاعاتی استفاده کرده که اکثر کاربران آیفون از آن اطلاع دارند.
            البته به گفته ی نویسنده ی این برنامه که خود را ikee نامیده این تنها یک worm است و برای اطلاع کاربرها نوشته شده!

این برنامه فقط بر روی آیفون های jailbreak شده که بر روی آنها openssh نصب هست و پسورد root خود را تغییر نداده اند قابل پخش شدن هست!

کار این worm این هستش که روی آیفونی که نصب شده عکس background رو تغییر می دهد
            و سپس در شبکه به دنبال آیفون هایی با خواص گفته شده می گردد و خود را روی آنها نصب می کند.

شما می توانید با تغییر پسورد آیفون از پخش شدن این worm جلوگیری کنید (توسط passwd در ترمینال و یا ssh). که البته از آنجایی که worm خطرناکی نیست و تغییر پسورد ممکن است به اختلال در اجرای بعضی برنامه ها بیانجامد آنچنان توصیه نمی شود.

در صورت علاقه می توانید متن مصاحبه ی یکی از کاربران با ikee را در لینک زیر بخوانید:
            jd's thoughts on everything.: Interview with ikee (iphone virus creator) - ikee virus removal details enclosed
            سلام
            چه مشکلی ممکنه به وجود بیاره؟

نظر

نخستين ويروس آيفون استراليا را درنورديد

سه شنبه,19 آبان 1388

كاربران گوشي آيفون در استراليا ظرف چند روز گذشته شاهد انتشار اولين ويروس اختصاصي براي اين گوشي بودند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران،از فارس، اين ويروس بسيار ساده و ابتدايي تنها يك تصوير خاص را جايگزين تصوير انتخاب شده توسط كاربر به عنوان كاغذديواري يا wall paper گوشي مي كند. بررسي ها نشان مي دهد كه اين ويروس آثار تخريبي ديگري ندارد.
              هكر طراح اين ويروس دو نام Ikee و Ikex را براي خود انتخاب كرده است. ويروس طراحي شده توسط وي تنها برخي مدل هاي خاص و قفل شكسته آيفون را هدف مي گيرد. به محض آلوده شدن گوشي ، كرم ياد شده تلاش مي كند تا ديگر گوشي هاي آسيب پذير فعال در شبكه را شناسايي كرده و آنها را هم آلوده كند.
              بررسي هاي موسسه امنيتي سوفوس نشان مي دهد كه تاكنون چهار نسخه متفاوت از اين ويروس طراحي و عرضه شده است. ويروس ياد شده تاكنون بيش از 100 گوشي آيفون را در استراليا آلوده كرده و بررسي ها حاكي است كه طراح آن به احتمال قوي يك جوان 21 ساله اهل شهر سيدني استراليا است

نظر

این واسه ipod touch هم هست یا فقط iphone اینو میگیره؟

نظر

برای iPod هم هست! در صورتی که Jailbreak شده باشه و OpenSSH روش نصب باشه!

نظر

از کجا بدونم که برنامه ssh روش نصب هست و اگر پسورد رو عوض کنم میشه دوباره به حالت قبلی یا همون پسورد قبلی برش گردونم؟

نظر

به این ویروس دچار شدم حالا باید چه کار کنم تا از بین برود

نظر

واقعا ؟
                        چه طوری چی کار کردید که گرفتید
                        ممنون میشم اطلاع بدید تا بقیه دوستان جلوگیری کنند از گرفتاری با این ... تو ایران هستید ؟
                        اطلاعاتی راجب از بین بردنش ندارم

اما آخرین راه ریستور هست که خیالت راحت راحت هست

سرچ میکنم تواینترنت اگه چیزی پیدا کردم میگذارم اینجا
                        ویرایش توسط saeid_natf : https://i-phone.ir/forums/member/542-saeid_natf در ساعت 29-11-2009, 01:47 PM

نظر

میشه این ویروس رو از بین برد؟؟؟

نظر

من دیروز به این وارم دچار شدم لطفا کمک نمایید

نظر

من در تهران هستم و دیروز از طریق gprs همراه اول در حال چک کردم ایمیل ها بودم وقتی کارم تمام شد و گوشی رو دوباره روشن کردم و عکس ikee ( فلان فلان ... شده ) رو گوشی افتاده و هر کاری میکنم والپیپر عوض نمی شه. تازه اون ikee ... شده رو با حقوق بالا هم استخدام می کنن 

نظر

صبر کنید ..
                              X