اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بوت سه گانه مکینتاش ( بصورت اورجینال )، لینوکس ( اوبونتو ) و 7

دوستان سلام، راستش من نزدیک 4 - 5 ماهه دارم رو نصب هکینتاش رو PC کار میکنم، اخیرا تونستم هکینتاش رو کامل رو سیستمم با درایور پیاده کنم، حیفم اومد که شما ها هم نداشته باشین.

اینو هم بگم، که الان خودم هر سه تا رو بصورت فعال رو سیستمم دارم، و دارم باهاشون کار میکنم، همه درایور ها نصبه، همه چیز هم روان و عالی کار میکنه.

شما با این آموزش میتونین Triple Boot یا به اصطلاح بوت سه گانه سه سیستم عامل روز دنیا با تمام آپدیت ها رو بصورت رسمی و بدون هیچ مشکلی رو سیستموتون داشته باشین.

قابل توجه دوستانی که نمیخوان triple boot باشه، راحت میتونین از قسمت نصب لینوکس چشم پوشی کنین و دو سیستم عامل مک و ویندوز رو کنار هم داشته باشن.

بازم میگم، این سه تا رو خودم الان نصب شده رو سیستمم دارم، و همین امروز روی سیستم یکی دیگه از دوستامم تست کردم، هر سه سیستم عامل، کامل کار میکنند.

من به جرات میتونم بگم، این آموزش، اولین آموزش نصب همزمان سه سیستم عامل روی یه سیستم، که به زبان فارسی نوشته شده باشه هستش. پس دوستان اگه میخواین جایی نقل کنین، با ذکر منبع نقل کنین.

تو این آموزش تمامی لینک ها آورده شده و هیج جای وب نمیتونین آموزش این سه نسخه رو با هم پیدا کنین، البته با این جزئیاتی که من دارم مرحله به مرحله و کلیک به کلیک شرح میدم.

این آموزش با کمک دوست خوبمون cloud str!fe در "انجمن تخصصی نسل جدید موبایل ها" آماده شده.
    ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 19-01-2011, 07:06 PM

Triple Boot : Mac OS x - Ubuntu 10.10 - Windows 7

دوستان توجه کنن، این آموزش فقط و فقط فعلا برا سیستم های دارای CPU های Intel هستش، پس اگه AMD دارین، این آموزش شاید به درد شما نخوره.

دوستان عزیز یه بار کامل این آموزش رو بخونین، با کل محتوای کار آشنا بشین و نرم افزار ها یا سیستم عامل های لازم رو دانلود کنین، از اطلاعات روی هاردتون پشتیبان بگیرین، بعد اقدام به انجام علمیات کنین.

مشخصات سیستم خودم :
    مادربرد : GA-H55M-USB 3
    پردازنده : Corei3 - 530
    گرافیک : 9500 GT با 1 گیگ رم
    رم : 4 گیگ DDR3

مواد لازم :

- سیستمی با پردازنده اینتل

- دو CD خام ( برای رایت iBoot و Ubuntu 10.10 )

- دی وی دی ( DVD ) اورجینال نصب مک نسخه 10.6 ( Mac OS X Snow Leopard Retail DVD )

- ترس تون رو فعلا بریزین دور، چون واقعا بی خطره.

- صبر ... صبر ... صبر ... صبر .... .... حتما به تعداد کافی صبر داشته باشین.

نکات بسیار بسیار مهم قبل از شروع :

- اگه بیشتر از 4 گیگ رم دارین، حتما از مقدار رم هاتون کم کنین. حتما حتما رمتون باید 4 گیگ یا کمتر باشه. ( اگه بیشتر باشه، نصب نمیشه ) ( بعد از نصب میتونین رم هاتونو اضافه کنین )

- فقط از یه کارت گرافیک استفاده کنین، و اون کارت رو در اولین اسلات PCI قرار بدین، و فقط و فقط یه مانیتور بهش وصل باشه.

- همه هارد درایو های اضافی به جز همونی که برای نصب هر سه سیستم عامل میخواین جدا کنین. ( توجه کنین که تو این آموزش، نصب هر سه رو یه هارد 500 که پارتیشن بندی نشده، انجام شده. )

- به جز کیبورد و موس، هر قطعه ایی که به پورت های USB وصل هستش رو جدا کنین. دقت کنین، که برای نصب مک، حتما باید از کیبرد و موس USB استفاده کنین، بعد از نصب میتونین از PS/2 هم استفاده کنین.

- هر قطعه ایی رو که به PCI وصل هستش به جز کارت گرافیک، جدا کنین.

- حتما از گرافیک غیر Onboard استفاده کنین ... یعنی کارت گرافیک داشته باشین، چون گرافیک Onboard ساوپورت نمیشه.

- اگر از مادربوردی استفاده میکنین که پورت ساتا سفید داره، حتما از آبی ها استفاده کنین نه از سفید ها. و ترتیب قرار گیری دستگاه ها رو به ترتیب 1 - DVD Drive SATA و 2 - Hard Drive SATA مرتب کنین. ( بهتر هستش که از درایو ها ساتا برای نصب استفاده شه )

- از هارد درایو خالی استفاده کنین، چون باید درایو رو فرمت کنیم.

این نکته هایی که گفته شد، خیلی ساده هستش، و در عمل 80% مشکل ها به دلیل رعایت نکردن مسائل فوق هستش.

اینو در نظر بگیرین که سیستمتون باید لخت لخت باشه. هیچ USB یا هارد اضافه ایی بهش وصل نباشه.

مرحله 1 - تنظیمات بایوس :

اول بایوس رو به حالت Default ببرین. بعد باید بایوس رو در حالت AHCI قرار بدین، و اولویت بوت رو به درایو نوری تغییر بدین. اگه گزینه HPET Mode هم در ماردبرد دیدین، حتما بزارینش رو 64-Bit.

مرحله 2 - پارتیشن بندی هارد با DVD مک :

در این مرحله اول فایل زیر را دانلود کنین، بعد از دانلود، با یه برنامه رایت، رایتش کنین. ( پسوند فایل .iso هستش. ) ( حجم فایل 10 مگ هستش )

دانلود فایل iBoot

نسخه جدیدتر iBoot برای سیستم های با CPU های سری Cori

خب حالا سیستم رو رستارت کنین، اگه اولویت بوت رو روی درایو نوری گذاشته باشین، صفحه زیر رو میبینن :

حالا این CD رو از درایو نوری خازج کنین و DVD مک رو قرار بدین. بعد از حدود 15 ثانیه دکمه F5 رو بزنین، تا صفحه زیر رو ببنین :

حالا دکمه Enter رو بزنین. در این مرحله نباید مشکلی پیش بیاد و بعد از حدود 3 - 4 دقیقه باید وارد مراحل نصب مک و مرحله انتخاب زبان بشین.

به هر دلیلی اگه مشکلی پیش اومد، اگه نکات قبل از شروع و تنظیمات بایوس رو درست انجام ندادین، یه بار تستشون کنین. اگه بازم مشکلی وجود داشت، وقتی که دکمه F5 رو زدین، بعدش عبارت "x-" رو تایپ کنین و بعدش دکمه Enter رو بزنین. اگه بازم مشکلی بود، بعد از زدن دکمه F5 این عبارت رو تایپ کنین : "v -x- " و بعدش دکمه Enter رو بزنین، در این حالت، آخرین خطی رو که میبینین و روی اون خط نصب متوقف میشه رو اینجا بنویسین تا من یا دوستان بتونیم کمک کنیم.

در ادامه وقتی به این صفحه رسیدین :

در بالای صفحه روی Utilities کلیک کنین و Disk Utility رو انتخاب کنین.

بعدش در سمت چپ صفحه روی هاردتون کلیک کنین. در سمت راست گزینه های مربوط رو لود میکنه.

در سمت راست صفحه Disk Utility، روی پارتیشن ( Partition ) کلیک کنین، در تنظیمات مربوط به پارتیشن بندی، زیر قسمت Volume Scheme، سه پارتیشن ایجاد کنین.

این برنامه به صورت پیش فرض، همه پارتیشن ها رو مساوی تقسیم میکنه. ولی برای اینکه در آینده از سردرگمی در نصب سیستم عامل های بعدی جلوگیری شه، اندازه ها رو به شرح زیر تفییر بدین. ( البته میتونین به هر اندازه ایی که خواستین تغییر بدین، این اندازه های من فقط نمونه هستن. )

حالا که سه پارتیشن درست شده، روی شکل پارتیشن اول زیر Volume Scheme کلیک کنین، در سمت راستش، اسم درایو رو Macintosh HD ( یا هر اسم دیگه ایی که دوست دارین، ولی در این آ»وزش من این اسم رو انتخاب کردم. ) بزارین. فرمتش رو به فرمت زیر تغییر بدین ؛

(Mac OS Extended (Journaled

اندازه رو به 200 گیگ تغییر بدین.

بعدش روی درایو بعدی کلیک کنین، اسمشو رو بزارین Windows 7 و فرمتش رو بزارین ؛

( MS-DOS ( FAT

و اندازه اشو بزارین 150 گیگ.

حالا روی شکل درایو آخر کلیک کنین، و اسمشو بزارین Linux و مثل پارتیشن ویندوز 7، فرمت رو روی FAT بزارین و حجمشو هم همون اندازه که هستش ( 115 گیگ ) بزارین باشه.

حالا پائین همون صفحه گزینه Options رو بزنین، توی پنجره باز شده، مثل شکل زیر، گزینه GUID Partition Table رو انتخاب کنین.

حالا ok کنین و روی Apply کلیک کنین.

وقتی کار فرمت کردن که 1 دقیقه یا کمتر طول میکشه، تموم شد، بالا سمت چپ روی گزینه Disk Utility کلیک کنین، بعدش Quit Disk Utility رو بزنین، حالا همون جا روی Mac OS X Installer کلیک کنین و Quit رو انتخاب کنین، وقتی پیغام داد، گزینه ریستارت رو انتخاب کنین.

مرحله 3 - نصب ویندوز 7

تا حالا کاری که کردیم، پارتیشن بندی هارد تحت GUID بود.

حالا DVD ویندوز 7 رو که میخواین نصب کنین، توی درایو قرار بدین، از روی DVD بوت کنین و ویندوز 7 رو راحت نصب کنین.

فقط هنگام انتخاب پارتیشن، به دنبال پارتیشن با اسم Windows 7 بگردین، و روش کلیک کنین و پائین همون پنجره انتخاب پارتیشن، روی گزینه Drive Options کلیک کنین. بعدش گزینه فرمت رو بزنین تا درایو رو فرمت کنه، که 10 ثانیه ایی طول میکشه، فرمت که شد، ویندوز 7 رو راحت روی همون درایو نصب کنین.

مرحله 4 - نصب لینوکس

تو این مرحله بعد از نصب کامل ویندوز 7، لینوکس Ubuntu ورژن 10.10 رو نصب مکنیم. اول از لینک زیر دانلودش کنین ؛

لینک دانلود Ubuntu 10.10

من تو این آموزش از نسخه 64 بیتی استفاده میکنم.

بعد از رایت کردنش روی یه CD، سیستم رو رستارت میکنیم و CD Ubuntu رو توی درایو نوری میزاریم تا لود شه.

لود که شد، گزینه Install Ubuntu رو بزنین.

تو پنجره بعدی، Forward رو بزنین.

به پنجره زیر که رسیدین، گزینه سوم یعنی گزینه (Specify partitions manually (advanced انتخاب کنین.

تو پنجره بعدی که متاسفانه نشد ازش عکس بگیرم، توی پارتیشن هاتون، به دنبال یه پارتیشن، با فرمت fast32 و حجم تقریبی 113 گیگ، و با اسم /dev/sda4 ( شاید برای شما /dev/sda5 بود، مهم اینه که قبل 4 دنبالش نگردین. )

تو مرحله بعدی، دوباره و سه باره اطلاعات پارتیشن رو چک کنین، تا اشتباهی رخ نده. ( واسه این مورد بود که تو آموزش حجم درایو ها رو دست کاری کردیم. )

حالا پایین پنجره انتخاب درایو، گزینه Delete رو بزنین، تا درایو رو پاک کنه، حالا یه اسم free space روش گذاشته میشه.

درایو free space رو انتخاب کنین و پائین همون پنجره گزینه Add رو بزنین، در قسمت حجم، اندازه 2000 مگ رو بهش بدین ( معادل 2 گیگ، این درایو برای لینوکس حکم RAM داره، البته شما میتونین اندازه دلخواه خودتون رو بهش بدین. ). در قسمت Use as گزینه swap area رو انتخاب کنین.

OK رو بزنین.

دوباره روی free space کلیک کنین، گزینه Add رو بزنین، و تو کادر انداره، مقدار 20 گیگ رو بهش بدین، Use as رو روی گزینه Ext4 journaling file system بزارین و در قسمت Moun Point گزینه " / " رو انتخاب کنبن، که گزینه اول هستش. ( این درایو برای ریختن فایل های سیستمی بکار برده میشه، و میتونین هر اندازه ایی که خواستیم بهش بدین. ولی کمتر از 2 گیگ نباشه ).

OK رو بزنین.

بازم روی free space کلیک کنین و گزینه add رو بزنین، مقدار رو بزارین همون باشه و Use as رو بزارین روی Ext4 journaling file system، در قسمت Mount point گزینه "home/" رو انتخاب کنبن.

Ok رو بزنین.

حالا در پایین همون صفحه، در قسمت Boot loader، همون درایوی رو انتخاب کنین که برای ریختن فایل های سیستمی انتخاب کرده بودین. ( که اندازه 20 گیگ رو بهش داده بودیم. )

حالا Install Now رو بزنین، در قمست بعدی اسم و پسورد و اطلاعات خودتون رو وارد کنین.

حالا forward رو بزنین، تو صفحه بعدی، یوبونتو، نکات و امکانات خودشو معرفی میکنه، اگه تو این موقع به اینترنت وصل باشین، ممکنه چند تا درایور و پکیج دانلود کنه، که مجموعا یه 100 مگی میشه.

نصب که تموم شد، خودش CD رو بیرون میده، اگه نداد خودتون این کار رو بکنین و سیستم رو ریستارت کنین.

مرحله 5 - شناساندن ویندوز برای لینوکس

خب حالا که ریستارت کردین میبینین که هیچ کدوم از سیستم عامل ها رو لود نمیکنه. واسه لود سیستم عامل ها، الان باید دوباره CD iBoot رو توی درایو بزارین و بوتش کنین.

بوت که شد، سه تا درایو میبینین، یکی خود درایو نوری، یکی ویندوز و آخری لینوکس. ( این Logo لینوکسش خیلی خیلی قشنگه ).

اگه الان برین تو ویندوز ارورر میده، که BootLoader رو نمیتونه لود کنه.

الان باید بریم توی لینوکس و هماهنگی بین پارتیشن های لینوکس و ویندوز برقرار کنیم، یعنی باید برای Bootloader لینوکس که اسمش GRUB هستش، MBR پارتیشن ویندوز را خوانا کنیم.

توی لینوکس فایل لینک زیر رو دانلود کنین ؛

لینک فایل gptsync برای لینوکس 64 بیتی Desktop Edition

وقتی دانلود شد، ( حجمش 22 کیلو باست هستش ) بالای صفحه روی Places کلیک کنید و Downloads رو انتخاب کنین. حالا روی اون فایل دانلود شده، دابل کلیک کنین، تو پنجره Ubuntu Software Center، سمت راست روی گزینه Install کلیک کنین، بعدش پسورد اکانتتون رو اگه داره، وارد کنین و صبر کنین تا نصب شه. ( 1 دقیقه طول میکشه، اگه مشکلی پیش اومد ریستارت کنین و دوباره روی فایل کلیک کنین. )

بعد از نصب کامل در بالای صفحه روی Applicaiotn کلیک کنین و Terminal رو باز کنین.

تو ترمینال، عبارت زیر رو تایپ کنین و Enter رو بزنین.

sudo gptsync /dev/sda

یه پیغام بهتون میده و در انتهای اون پیغام یه سوالی ازتون پرسیده که به ترتیب، اول Y رو بزنین، بعدش Enter رو بزنین.

حالا که ریستارت شد، CD iBoot رو از درایو خارج کنین، در این حالت مستقیما ویندوز رو لود میکنه، که طبیعی هستش.

مرحله 6 - نصب مکینتاش نسخه 10.6 ( Mac OS X Snow Leopard Retail DVD )

مراحلی رو که در اول توی " مرحله 2 پارتیشن بندی هارد با DVD مک "انحام دادین، تا جایی که Disk Utility رو انتخاب کردین، دوباره انجام بدین، اما Disk Utility رو لازم نیست که بازش کنین.

در مراحل نصب مک، اگه در مرحله انتخاب محل نصب، درایو MAcintosh HD رو آورد، که مشکلی نیست و اون درایو رو برای نصب انتخاب کنین، اما اگه نیاورد، وارد برنامه Disk Utility بشین، و پارتیشن، MAcintosh HD رو با فرمت (Mac OS Extended (Journaled فرمت کنین. ( Erase )

نصب که تموم شد، پیغام ریستارت میاره، بعد از ریستارت، DVD مک رو با CD iBoot عوض کنید تا بازهم این CD بوت شه.

بعد از بوت شدن، وارد Macintosh HD بشین و صبر کنین تا لودینگ اولیه کامل بشه.

بعدش باید کیبورد رو شناسایی کنه و Username و Password براش تعریف کنین، این مراحل که تموم شد، وارد سیستم عامل مک میشین.

مرحله 7 - شناسایی سخت افزار ها برای مک

اینجا، حتما باید آپدیت MacOSXUpdCombo10.6.5 یا MacOSXUpdCombo10.6.6 رو یا دانلود کنین، یا روی فلش مموری با فرمت مخصوص مک آپدیت رو بریزین و اینحا نصب کنین. ( فلش مموری حتما باید با فرمت HFS+ فرمت شده باشه تا مک بتونه به صورت خام اونو بخونه، چون الان مکتون قابلیت خوندن NTFS رو نداره. )

لینک دانلود MacOSXUpdCombo10.6.5

لینک دانلود MacOSXUpdCombo10.6.6

حقیقتش من، با MacOSXUpdCombo10.6.5 آپدیت کردم، بعد آپدیت 10.6.5 به 10.6.6 رو که 140 مگه ریختم و مشکلی پیش نیومد، پس فکر میکنم اگه از همون اول هم MacOSXUpdCombo10.6.6 بدیم مشکلی پیش نیاد.

قبل از شروع آپدیت اول برنامه زیر رو دانلود کنین و اجراش کنین، ولی توجه کنین که فقط و فقط اجراش کنین و هیچ Next یا Continue یا هیچ چیز دیگه ایی نزنین، فقط و فقط اجراش کنین که تو بکگراند فعال باشه.

لینک دانلود برنامه MultiBeast

این موقع باید دسکتاپ شما شبیه عکس زیر باشه.

حالا فایل آپدیت رو اجرا کنین و مراحل نصب رو تا آخر برین، ولی ......

آپدیت که تموم شد، نباید ریستارت کنید.

اینکه بعد از آپدیت سیستم رو ریستارت نکنین، خیلی خیلی مهمه. ( به هیچ وجه ریستارت نکنین، فقط و فقط minimize اش کنین. )

حالا مراحل نصب MultiBeast رو ادامه بدین.
    برای کار با این برنامه دو سری روش نصب مادربرد وجود داره، یکیش، استفاده از DSDT از پیش آماده هستش و یکی دیگه، سپردن تمام گزینه های نصب مادربرد به خود برنامه هستش.

گزینه اول که DSDT از پیش آماده هستش، رو به اسم UserDSDT توی برنامه گذاشتن و اون یکی هم EasyDSDT ( که خود برنامه DSDT رو نصب میکنه. )

برای افرادی که از پیش DSDT مادربرد خودشونو داشتن، که باید گزینه UserDSDT رو انتخاب کنن. ولی ممکنه کسایی باشن که نمیدونن آیا برای مادربردشون DSDT از پیش آماده وجود داره یا نه ؟ برای فهمیدن این موضوع به لینک زیر برین و ببینین آیا نوع مادربرد شما توی این صفحه هستش یا نه ؟

DSDT Database

خب، کسایی که DSDT دارن، اونو رو دسکتاپ میزارن، نه هیچ جای دیگه ایی، فقط و فقط روی دسکتاپ و گزینه UserDSDT رو اتنخاب میکنن، کسایی که ندارن، گزینه EasyDSDTرو انتخاب کنن.

برای نصب و آپدیت هر درایوری حتما گزینه System Utilities رو ( هر دو گزینه زیر مجموعه اشو ) فعال کنید.

در گزینه های دیگه هم باید دقت کنین، و طبق مشخصات مادربردتون، نوع کارت صدا و نوع کارت شبکه تون رو انتخاب کنین.

اگه اشتباه نوع کارتهای روی مادربرتون رو انتخاب کنین، مکتون بعد از ریستارت دیگه بالا نمیاد، و باید از مرحله 6 به بعد رو دوباره انجام بدین.

برای کسایی که کارت گرافیک Nvdia دارن، مثل خودم، زیر گزینه های Graphic گزینه NVEnabler رو انتخاب کنین، همین گزینه 106 کیلوبایت برای نصب کارت گرافیک کافیه.

قسمت Bootloader رو هم لازم نیست که انتخاب کنین، خود برنامه در صورت تیک دار شدن EasyDSDT یا UserDSDT حتما Chameleon RC5 رو نصب میکنه.

یه نکته : برای نصب مثلا کارت گرافیک، نرین همه تیک ها رو فعال کنین، با این کار دیگه مک بالا نمیاد، بلکه باید فقط اونهایی که لازم دارین و مربوط به سیستم شما میشه رو نصب کنین و تیک دار کنین.

اگر در هنگام کار با برنامه، این برنامه بسته شد، نگران نباشین، Ignore رو بزنین و دوباره برنامه رو باز کنین.

دیگه کار دیگه ایی نمونده، حالا باید سیستم رو ریستارت کنین، تا نتیجه شگفت انگیز کار رو ببنین.

راستی، اینو هم بگم که حتما حتما باید با درایور ها بازی کنید تا دستتون بیاد که چه چیزی و لازم دارین، چه چیزی رو لازم ندارین.

بعد از ریستارت سیستم، هنگام لود شده هاردتون برای یک ثانیه وقت دارین که کلیدی رو روی سیستم بزنین تا بتونین به سیستم عامل های دیگه تون دسترسی داشته باشین.

اگه واسه نصب صدا مشکلی پیش اومد، وقتی که به صفحه انتخاب سیستم عاملتون رسیدین، برای مک تایپ کنین " x- " تا هم درایور کارت صوتی و هم بعضی داریور ها براتون لود نشه. این Mode ( یا به عبارتی Kernel Flag ) سیستم شما رو به حالت Safe Mode میبره.

بعد از لود، الان مکتون میتونه از تمام اکمانات سیستوتون شامل PS/2 و NTFS و کارت صدا و کارت شبکه و کارت گرافیک و ... استفاده کنه.

ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 02-02-2011, 03:40 PM

نظر

برای دوستایی که میخوان Bootloader رو ویرایش کنن، این پست به زودی ویرایش و با آموزش مرتبط جایگزین میشود.
      ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 17-01-2011, 04:42 PM

نظر

واسه amd phenom2 955 چی پیشنهاد میکنید؟؟ 

نظر

نوشته اصلی توسط iPodtouch4g نمایش پست ها
          واسه amd phenom2 955 چی پیشنهاد میکنید؟؟ 
          من واسه AMD شاید بگم این iATKOS S3 V2 خوب باشه، ولی متاسفانه نه خودم نه هیچ کدوم از دوستام AMD نداریم که من بتونم تست کنم.

این روش فعلا روی 2 تا سیستم با CPU اینتل و گرافیک Nvdia تست شده.

مشخصات سیستم خودم به پست آموزش اضافه شد.

نظر

نوشته اصلی توسط siwa نمایش پست ها
            من واسه AMD شاید بگم این iATKOS S3 V2 خوب باشه، ولی متاسفانه نه خودم نه هیچ کدوم از دوستام AMD نداریم که من بتونم تست کنم.

این روش فعلا روی 2 تا سیستم با CPU اینتل و گرافیک Nvdia تست شده.

مشخصات سیستم خودم به پست آموزش اضافه شد.
            iAtkos فقط برای CPU های اینتل هست !
            انسانیت خود به تنهایی دینی است که پیروان چندانی ندارد ..

نظر

نوشته اصلی توسط amin_rize نمایش پست ها
              iatkos فقط برای cpu های اینتل هست !
              دوست عزیز ورژن جدیدشو واسه amd هم زده.

نظر

دوست عزیز ورژن جدیدشو واسه amd هم زده.
                این ورژنی که شما گفتین فقط برای intel هست !
                در ضمن ممنون از آموزش خوبتون .

نظر

ممنون دوست عزیز منتها من گرافیکم اینتله اصلا نمیشناسه گرافیک منو من چیکار باید بکنم

وارد سیستم میشه ولی گرافیک رو نمیشناسه منظورم مکینتاش هست

نظر

نوشته اصلی توسط IRTCI نمایش پست ها
                    ممنون دوست عزیز منتها من گرافیکم اینتله اصلا نمیشناسه گرافیک منو من چیکار باید بکنم

وارد سیستم میشه ولی گرافیک رو نمیشناسه منظورم مکینتاش هست
                    گرافیکت چیه دوست عزیز ؟

شما همون NVEnabler رو فعال کردین ؟ برای من با همین گزینه داره کار میکنه،الانم دارم تو مک تایپ میکنم. نکنه گزینه های دیگیه ای رو هم انتخاب کردین ؟

نظر

دوستان من میخوام مک را روی لپ تابم نصب کنم . باید چی کار کنم .
                      دی ودی دی مک اورجینال رو ندارم .!

نظر

نوشته اصلی توسط hamid_2009 نمایش پست ها

متاسفانه من نمیتونم هیچ گزینه ایی رو به جز خرید از فر،شگاه سایت در اختیارتون بزارم.

فروش Snow Leopard

نظر

متاسفانه من نمیتونم هیچ گزینه ایی رو به جز خرید از فر،شگاه سایت در اختیارتون بزارم.

فروش snow leopard
                          این نوشته بر روی pc قابل نصب نیست.
                          میشه نصب کرد.؟

نظر

این نوشته بر روی pc قابل نصب نیست.
                            میشه نصب کرد.؟
                            تا قبل از اینکه من این آموزش دو بزارم، اون جمله صادق بود، ولی حالا با این آموزش میتونین به صودت اورجینال رو سیستم تون مک نصب کنین.

تو توضیحات نوشتم که نیاز به دی وی دی Retail هستش. پس با خیال راحت از همین دی وی دی استفاده کنین.

امکان استفاده از این دی وی دی نکته برجسته آموزش من هستش که تا حالا امکانش نبو*د؛ ولی حالا این امکان با CD فوق العاده عالی iBoot امکان پذیر شده.
                            ویرایش توسط siwa : https://i-phone.ir/forums/member/25144-siwa در ساعت 18-01-2011, 12:24 AM

نظر

از اینجا Mac Os X Snow Leopard Universal رو هم میتونی دانلود کنی !

http://www.i-phone.ir/forums/thread27738.html

نظر

صبر کنید ..
                              X