اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

مشکل با اشغال فضای پارتیشن مک در ماشین زمان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• مشکل با اشغال فضای پارتیشن مک در ماشین زمان

سلام دوستان چند موضوع من رو چند روزه داره عذاب میده.
    اول از همه اینکه هارد مکبوک من بیخود و بی جهت پر شده . (با بکاپ) در عکس ضمیمه نشون دادم.
    هر چی هم که میگردم این بکاپ که حجم ۵۸ گیگی داره رو پیدا نمیکنم.
    واقعا عصبی شدم.
    لطفا کمکم کنید تا این بکاپ رو حذف کنم. ((در ضمن من به وسیله یtime machine بر روی هارد اکسترنال بکاپ دارم و به هیچ بکاپ دیگه ای هم نیاز ندارم))
    مورد دوم هم در مورد تایم shotdown هست که بسیار زیاد شده. راهی هست که این مشکل برطرف شه.

پیشاپیش ممنون.
    امیر/
    فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 25-09-2012, 01:45 AM

۱-من خودم هم همچین مشکلی با بکاپ داشتم،و بعد از کلی تحقیق،فهمیدم این مشکل ماله خوده time machine هست! شما اگه time machine رو از تو ستینگ،خاموش کنی،این حجم پر شده نیز خالی میگردد!(بهترین راه برای بکاپ،راه دستیه! نه از مشکلات داره و نه اگه مشکلی مکت داره،اونم بکاپ نمیگیره!)
    ۲-شما از برنامه هایی مثل clean my mac یه بار استفاده کنید تا سرعت مکتون بالا تر بره.

نظر

نوشته اصلی توسط sega نمایش پست ها
      ۱-من خودم هم همچین مشکلی با بکاپ داشتم،و بعد از کلی تحقیق،فهمیدم این مشکل ماله خوده time machine هست! شما اگه time machine رو از تو ستینگ،خاموش کنی،این حجم پر شده نیز خالی میگردد!(بهترین راه برای بکاپ،راه دستیه! نه از مشکلات داره و نه اگه مشکلی مکت داره،اونم بکاپ نمیگیره!)
      ۲-شما از برنامه هایی مثل clean my mac یه بار استفاده کنید تا سرعت مکتون بالا تر بره.
      دوست عزیز منظور شمارو متوجه نمیشم یعنی شما میگویید که تایم ماشین مشکل داره؟؟؟
      بقیه دوستان هم همین نظر رو دارند؟؟؟
      واقعا بعید به نظر میاد.
      با کلین مای مک هم کار نکرد سرعت سات دان خیلی پایینه.

امیر/

نظر

نوشته اصلی توسط CJ2 نمایش پست ها
        دوست عزیز منظور شمارو متوجه نمیشم یعنی شما میگویید که تایم ماشین مشکل داره؟؟؟
        بقیه دوستان هم همین نظر رو دارند؟؟؟
        واقعا بعید به نظر میاد.
        با کلین مای مک هم کار نکرد سرعت سات دان خیلی پایینه.

امیر/
        من نمیگم که کلا مشکل داره! ولی نمیدونم چرا همچین مشکلاتی پیش میاد!(من تو خود سایت اپل و چند انجمن یگه هم،همچین مشکلی رو دیدم!)

نظر

روال کار ماشین زمان اینطوریه که روی هارد خارجی یا پارتیشن دیگه ای غیر از پارتیشنی که خود مک روش نصب هست بک آپ میگیره
          فقط یه موردی که هست اینه که
          وقتی یه لپ تاپ مک با یه هارد اکسترنال برای بک آپ ماشین زمان سینک میشه چون خیلی وقت ها این دو تا به هم متصل نیستن مک میاد یه فضایی درست میکنه به اسم mobile backup و بک آپ شما رو اونجا قرار میده(به شرطی که فضای پارشین خیلی کم نشه)
          یه جورایی یه فضای رزرو هست
          تا اینجاش حالت طبیعیه
          و مشکلی هم قاعدتا نباید پیش بیاد
          شما برای تست یه فایل ۲۰ گیگی رو کپی کن تو خود پارتیشن مک
          شما میتونی بک آپ اتوماتیک رو خاموش کنی
          از این کد هم میتونی استفاده کنی تو ترمینال

کد:
          sudo tmutil disablelocal
          یه راه راحت تر اینه که شما بری تو ماشین زمان(منظورم اون حالت فضاس)
          سمت چپ پنجره فایندر روی اسم پاتیشن مک کلیک کن حالا روی macintosh HD کلیک چپ کن یه گزینه داره به اسم delete may backups on macintosh hd
          اون رو بزن
          فقط برای احتیاط هارد اکسترنال بهش متصل نباشه

اما در مورد کند شدن سرعت سیستمت به خیلی چیزا میتونه ربط داشته باشه
          از جمله خود همین بک آپ هایی که مدام سیستم میگیره
          یا برنامه های سنگین
          یا برنامه هایی که با بالا اومدن سیستم استارت آپ میشن
          ..........
          ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 24-09-2012, 08:41 PM

نظر

دوست عزیز اسمتون رو هم نمیدونم. ((واقعا ازتون ممنونم چون تا بحال خیلی به بنده کمک کرده اید.))
            من گزینه ای که فرمودید رو تو تایم ماشین پیدا کردم . ولی وقتی میزنم و ok میکنم هیچ اتفاقی رخ نمیده. انگار که هیچ دستوری دریافت نکرده از من.
            امیر/

نظر

مشکل با هارد مکبوک ایر

نوشته اصلی توسط CJ2 نمایش پست ها
              دوست عزیز اسمتون رو هم نمیدونم. ((واقعا ازتون ممنونم چون تا بحال خیلی به بنده کمک کرده اید.))
              من گزینه ای که فرمودید رو تو تایم ماشین پیدا کردم . ولی وقتی میزنم و ok میکنم هیچ اتفاقی رخ نمیده. انگار که هیچ دستوری دریافت نکرده از من.
              امیر/
              شما بك آپ اتوماتيك رو خاموش كردين؟
              اون كد رو تو ترمينال امتحان كنيد
              در ضمن براي تست يه فولدر مثلا ٢٠ گيگي رو كپي كنيد
              ببينم اون فضاي موبايلي رو پاك ميكنه يا نه
              كوچيك شما اشكان هستم

نظر

دوست عزیز طبق روالی که گفتید رفتم و مشکل حل شد.
                واقعا ازتون ممنونم اشکان عزیز.
                امیر/

نظر

خواهش میکنم امیر عزیز
                  اسم تاپیک رو بااجازه تون عوض میکنم
                  یه آرشیوی باشه برای دیگر کاربران
                  ویرایش توسط dandelion : https://i-phone.ir/forums/member/23496-dandelion در ساعت 25-09-2012, 01:46 AM

نظر

حتما این کار رو کنید تا دیگران هم از اطلاعاتتون استفاده کنند.
                    ممنون.
                    امیر/

نظر

سلام. دوستان من هیچ فایلی در مک ندارم ولی وضعیت درایوم اینجوریه. ۱ ماه هم هست خریدم. از روشهای بالا رفتم ولی چیزی پیدا نشد.
                      لطفا راهنمایی کنید.کاپیتان نصبه و دو تا درایو داریم که یدونه اش اینجوری نشون میده در صورتی که ۱۰ گیگ هم داخلش ندارم. تایم ماشینم هم خاموش

مشکل حل شد. یکی از برنامه ها بک اپ از عکسها گرفته بود. برنامه تغییر ایکون فولدر
                      ویرایش توسط MEHRDAD.S : https://i-phone.ir/forums/member/85308-mehrdad-s در ساعت 09-11-2015, 12:35 AM

نظر

صبر کنید ..
                      X